ebook To tylko przyjaciel
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 30365) Ilość stron (szacowana): 480

To tylko przyjaciel
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.74
wciąż za drogo?
Virtualo#BF2020
Virtualo#BF2020
30.30 złpremium: 18.18 zł Lub 18.18 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
20.74 zł
20.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (11)

Masz ochotę na historię, która z góry skazana jest na murowany sukces i wszyscy mówią o niej, że będzie spektakularnym hitem panującego lata? Zatem powieść „To tylko przyjaciel” koniecznie musi stać się Twoja lekturą. A jeśli tym bardziej masz chęć na lekką i niewiarygodnie zabawną komedię romantyczną, której świetna fabuła wciągnie Cię w swój świat, to tym bardziej przeczyta najnowszą opowieść Abby Jimenez.

Fabuła:

Kristen Peterson to kobieta tryskająca humorem, który niekoniecznie wszyscy faceci rozumieją. Prócz niezależności i wiernej przyjaźni jest oddana także swojej firmie, która prężnie się rozwija. Wszystko wydawałoby się w jak najlepszym porządku, jednak jest jedno ale… Chłopak Kristen zajęty swoją karierą jest jednym wielkim nieobecnym w życiu dziewczyny. A ona ma coraz mniej czasu na czekanie. W niedługim czasie będzie musiała poddać się operacji medycznej, po której własne dzieci staną się tylko niedoścignionym marzeniem.

Jednak Kristen na razie pochłonięta jest przygotowaniem do ślubu swojej najlepszej przyjaciółki, Sloan. Rzuca się w wir przygotowań do nadchodzącego wesela i wtedy poznaje drużbę pana młodego, Josha Copeland. Od pierwszej chwili Kristen widzi, że pomiędzy nimi coś zaiskrzyło, ten niebanalny, pełen humoru i na dokładkę nieziemsko seksowany mężczyzna przyciąga ją do siebie jak magnez. Ale jak to w życiu bywa, los stawia na drodze Kristen kolejne ale... Josh marzy bowiem o założeniu dużej rodziny, a ona nie będzie przecież mogła mu dać dzieci. Wyjściem z tej sytuacji wydaje się tylko przyjaźń, jednak dziewczyna wpada na pomysł, że warto spróbować z Joshem relacji friends with benefits. To bardzo ryzykowna sprawa, ale Kristen czuje, że dla takiego mężczyzny jak Josh, warto zaryzykować.

To tylko przyjaciel jest historią, w której nie odnajdziemy żadnych negatywów, wyłącznie pozytywne mega emocje, które przeplatane będą cisnącymi się do oczu łzami. Kiedy zamkniesz już jej ostatnią stronę, szybko dojdziesz do wniosku, że już dawno nie pochłonął Cię aż tak żaden e-book. To historia, do której wracać będziesz nie jeden raz. 

Rekomendacje: 

To tylko przyjaciel to historia płynąca z głębi serca i chwytająca za serce. Wyciska morze łez i… bawi do łez. Choć o miłości napisano już wiele, ta powieść naprawdę nie jest banalna. Bije z niej prawda, po prostu. Polecam ją serdecznie – zwłaszcza romantycznym duszom. - Paulina Molicka - Recenje Dropsa Książkowego

Abby Jimenez napisała wspaniałą książkę, w której genialnie udało jej się połączyć lekką i przyjemną opowieść, w której można się dosłownie zatracić i zaczytać na plaży, czy też w zaciszu domowego ogródka, z wątkami bardzo życiowymi, trudnymi i poruszającymi. Takimi, które nikogo, kto weźmie tę książkę do ręki, nie pozostawią obojętnymi i na pewno skłonią do wielu refleksji i przemyśleń. - Agnieszka Kaniuk - Kocie czytanie

To tylko przyjaciel od Abby Jimenez możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
To tylko przyjaciel to debiutancka powieść Abby Jimenez. Jednak wcale nie widać w niej niedoświadczonego pióra. Autorka w bardzo dojrzały sposób stworzyła historię miłosną, która wcale nie jest usłana różami.

Kristen to dziewczyna, która swojego partnera życiowego wybrała na podstawie bardzo racjonalnych przesłanek. Ponieważ ma poważne problemy zdrowotne, które uniemożliwiają jej zajście w ciążę, wiąże się z Taylorem, który nie planuje posiadania dzieci. Jednak gdy poznaje Josha, od samego początku czuje z nim silną więź, a cały jej plan życiowy obraca się w niwecz.

Wbrew pozorom to nie jest historia o zdradzie, nie jest to też lekka komedia romantyczna, choć jest w niej wiele humorystycznych elementów. Jest to powieść o samoakceptacji, o trudnych wyborach, o postawieniu potrzeb drugiej osoby nad swoimi uczuciami. I choć bohaterka swoją logiką i uporem trochę mnie irytowała, jestem w stanie zrozumieć jej argumenty.

Bardzo wiele emocji autorka stara się przekazać w swojej powieści. Niektóre fragmenty są niezwykle dramatyczne i smutne, ale jak sama Jimenez w posłowie stwierdza, ta historia ma swój happy end. Aby w pełni zrozumieć to szczęśliwy zakończenie, nie można jednak patrzeć tylko powierzchownie na opisane wydarzenia, ale należy również zwrócić uwagę na zmiany jakie zachodzą w bohaterach.

Nie każdy będzie zadowolony z lektury tej książki, ale tym, którzy szukają czegoś więcej niż naiwna historyjka o miłości, powieść powinna się bardzo spodobać.

Ocena: 4+/6
©Szczypta Kasi
Friends with benefits – tę relację znamy z wielu książek, filmów, a może nawet i z życia. Wydawać się może: czym zaskoczy nas kolejna powieść na ten temat? Totalne romansidło z dużą dawką seksu, na 80% ze szczęśliwym zakończeniem, to wszystko. Taka opinia dla To tylko przyjaciel byłaby krzywdząca i niesprawiedliwa. Może ten tytuł nie trafi na listę klasyków literatury, ale mnie bez wątpienia wzruszył. I to do łez.

Związek a ograniczenia. Miłość a nieuleczalna choroba. Poczucie, że nie jest się wystarczająco dobrym – z główną bohaterką, Kristen, mam wiele wspólnego. To tylko przyjaciel to nie tylko opowieść o przyjaźni i romansie Kristen i Josha. To także historia zmagań z bezpłodnością. W dodatku, historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Postać Kristen jest bowiem wzorowana na najlepszej przyjaciółce autorki, Abby Jimenez. Wiele czytelniczek z pewnością odnajdzie też podobieństwo do siebie, choć każda historia jest inna, nigdy dwa przypadki nie będą takie same, ale każda diagnoza jest tak samo bolesna.

Rozpacz, poczucie winy to jednak niejedyne tematy tej historii. Friends with benefits rządzi się swoimi prawami. Mamy przyjaźń damsko-męską, która dość szybko przeradza się w coś więcej. Status związku Kristen i Josha? To skomplikowane! Choć ich relacja oparta jest na seksie, nie czułam się zażenowana, czytając opisy scen intymnych. Swoją drogą, nie było ich zbyt wiele jak na taki wątek. Dwie, trzy? Biorąc pod uwagę motyw przewodni, nie uważam, by to była przesadzona liczba. Relacja bohaterów to przede wszystkim uczucia, wewnętrzne przemiany i wydarzenia, które ich scalają. Na uwagę zasługuje sposób kreacji głównych bohaterów. Charyzmatyczni, zabawni, wrażliwi, mimo trudnych doświadczeń obdarzeni poczuciem humoru. Myślę, że mogłabym się z nimi zaprzyjaźnić.

Warto podkreślić, że historia jest przedstawiana zarówno z perspektywy Kristen, jak i Josha. Dzięki temu poznajemy dwa punkty widzenia, emocje, jakie targają bohaterami, ich marzenia i obawy. Uwielbiam tego typu narracje – zwłaszcza w powieściach o miłości! Dzięki temu też książkę czyta się błyskawicznie wręcz.

To tylko przyjaciel to historia płynąca z głębi serca i chwytająca za serce. Wyciska morze łez i… bawi do łez. Choć o miłości napisano już wiele, ta powieść naprawdę nie jest banalna. Bije z niej prawda, po prostu. Polecam ją serdecznie – zwłaszcza romantycznym duszom.

Ocena: 5/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Status związku: To skomplikowane

Moi drodzy w czasie wakacji duża część miłośników książek i wielbicieli czytania rezygnuje z sięgania po książki trudne tematycznie bądź wymagające większego skupienia. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż czas wakacyjnego wypoczynku to moment, kiedy chcemy się odprężyć i zrelaksować. Dlatego właśnie wybieramy tytuły, na których kartach odnajdziemy historie lekkie, łatwe i przyjemne. Ja jednak należę do tej grupy czytelników, której nie usatysfakcjonuje zwykłe, kolokwialnie mówiąc czytadło. Wybierając lekturę dla siebie, chcę, aby było to coś, co połączy przyjemne z pożytecznym. Mówiąc wprost, oczekuję, że poza przyjemnością czytania po skończonej lekturze będę miała poczucie, że przeczytałam naprawdę wartościową książkę, o której nie zapomnę chwilę po odłożeniu jej na półkę.
Wybór nie jest łatwy, ponieważ na polskim rynku wydawniczym jest naprawdę wiele godnych uwagi powieści, które na pewno sprawią, że tegoroczne wakacje upłyną nam pod znakiem dobrej książki.

Ja tym razem zdecydowałam się sięgnąć po książkę To tylko przyjaciel Abby Jimenz. Zapewne wielu z Was słyszało o tym tytule, a może nawet jego lektura jest już za wami, ponieważ bez wątpienia jest to jedna z najgłośniejszych propozycji czytelniczych tegorocznych wakacji. Od momentu, kiedy ja przeczytałam ostatnie zdanie historii, którą oddała w nasze ręce autorka, minęło zaledwie kilka godzin i już przychodzę do Was, aby będąc jeszcze pod wpływem emocji, jakie wywołała we mnie ta książka podzielić się z wami moimi odczuciami po jej lekturze. A przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy uznanie jej za hit, w moim odczuciu jest zasłużone.

Zanim jednak opowiem Wam o samej fabule utworu, chcę, abyśmy przez chwilę zastanowili się, jak to jest być kobietą żołnierza. My kobiety mamy słabość do mężczyzn pracujących w służbach mundurowych. Nie bez powodu mówi się, że za mundurem panny idą sznurem. Ja jednak zawsze jestem pełna podziwu i uznania dla żon i dziewczyn, których mężczyźni służą w wojsku. Choć mają one kogoś, kogo kochają, to jednak decydując się na związek z synem armii, muszą zaakceptować fakt, że ich wspólne życie zawsze będzie naznaczone tęsknotą i odmierzane czasem kolejnych przepustek, w których czasie będą mogli spędzić ze sobą zaledwie kilkanaście dni.

Na taki właśnie związek zdecydowała się główna bohaterka książki To tylko przyjaciel - Kristen Peterson. Kristen jest bardzo samodzielną i przedsiębiorczą kobietą. Prowadzi własną rozwijającą się firmę. Swój czas dzieli między pracę, ukochanego psa i dwójkę wspaniałych przyjaciół, którzy już za kilka miesięcy zostaną małżeństwem, Ona sama niestety nie ma obok siebie mężczyzny, którego kocha. Tyler służy w armii i ciągle odnawia kontrakty na kolejne zagraniczne misje. Kristen tęskni, brakuje jej ciepła i bliskości. Ma jednak nadzieję, że trwająca właśnie misja Tylera, będzie ostatnią z jego udziałem i że już wkrótce wróci on do domu. Tymczasem ona zajmuje się swoimi obowiązkami i przygotowaniami do ślubu najlepszej przyjaciółki, Sloan. Kobieta nie zdaje sobie jednak sprawy, że za chwilę w jej życiu pojawi się ktoś, kto nie tylko wywróci jej stabilny, poukładany świat do góry nogami, ale przede wszystkim jego osoba stanie się powodem do podjęcia trudnych decyzji i wyborów, które mogą sprawić, że już nigdy nic nie będzie takie samo.

Josh Copeland, bo to właśnie o nim mowa jest nowym nabytkiem tamtejszej straży pożarnej a prywatnie przyjacielem i drużbą przyszłego męża Sloan. Kiedy ta dwójka się poznaje, niemalże od pierwszej chwili zaczyna między nimi iskrzyć. To właśnie przy Joshu Kristen poznaje, czym jest prawdziwa siła przyciągania i pożądania. Nasza bohaterka oczywiście walczy z tym uczuciem, nawet kiedy pewne okoliczności sprawiają, że zostaje singielką. Jedyne, na co się godzi to relację friends with benefits. Wydawać by się mogło, że teraz, gdy ich wzajemne stosunki zostały jasno określone, wszystko będzie już proste. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że sercu nie wolno rozkazywać. Oboje czują, że chcą czegoś więcej, jednak nasza bohaterka boi się powiedzieć „Tak”, ponieważ tylko ona wie, że nigdy nie będzie mogła stworzyć pełnej, dużej rodziny, o której marzy Josh. Sięgnijcie koniecznie po książkę i przekonajcie się sami, czy miłość zawsze przezwycięża wszelkie przeszkody.

Nie zakładajcie jednak niczego z góry i nie bierzcie za oczywiste, ponieważ życie nie raz potrafi zadać cios, po którym nie potrafimy dalej żyć. Choć na zewnątrz próbujemy jakoś się trzymać, to jednak w środku umieramy. W tej książce będziemy musieli zmierzyć się również z tak druzgocącymi przeżyciami. Przeżyciami, które łamią serce i sprawiają, że człowiek rozpada się na miliony kawałków.

Przyznaję, że mnie ten wątek książki roztrzaskał emocjonalnie. Płakałam, czując, żal i złość do autorki, że właśnie w tak dramatyczny sposób pokierowała losami swoich bohaterów. Za chwilę jednak naszła mnie refleksja, że przecież takie właśnie jest życie. Szczęście bywa bardzo ulotne. Kiedy jedni z nas się cieszą, inni płaczą. Kiedy ktoś umiera, ktoś inny się rodzi. Takie są koleje ludzkich losów i nie należy unikać tak trudnych emocji.

Już teraz mogę Wam zdradzić kochani, że Abby Jimenez napisała wspaniałą książkę, w której genialnie udało jej się połączyć lekką i przyjemną opowieść, w której można się dosłownie zatracić i zaczytać na plaży, czy też w zaciszu domowego ogródka, z wątkami bardzo życiowymi, trudnymi i poruszającymi. Takimi, które nikogo, kto weźmie tę książkę do ręki, nie pozostawią obojętnymi i na pewno skłonią do wielu refleksji i przemyśleń.
W książce odnajdziemy bowiem miłość, przyjaźń, namiętność, wielkie pragnienia, ale także obawy lęk, zmagania ze stratą i wiele innych wątków, które jak się przekonacie, może napisać nie tylko to książkowe życie.

Wszystko to w połączeniu z fantastycznymi postaciami bohaterów, których nie sposób nie polubić, sprawia, że od książki nie można się oderwać. Żadna z postaci nie jest wyidealizowana. Każda z nich ma swoje marzenia i plany, które niestety życie weryfikuje nie zawsze po ich myśli. Ten realizm ich kreacji sprawia, że stają się oni bardzo bliscy czytelnikowi. Razem z nimi przeżywamy ich wzloty i upadki, cierpienia i radości. Niemalże czujemy się częścią ich życia.

Cóż więcej mogę powiedzieć. Jeśli szukacie książki, która zapewni Wam niesamowity rollercoaster emocji od śmiechu poprzez wzruszenia, szok łzy to koniecznie musicie sięgnąć po ten tytuł. Macie moje słowo, że jeśli zabierzecie tę książkę ze sobą na wakacje, będą one wyjątkowe i nie zapomniane, jak opowieść, która w niej na Was czeka.

Ocena: 5/6
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć