ebook 50 instrumentów z historii muzyki
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 33)

50 instrumentów z historii muzyki
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 33.99
wciąż za drogo?
37.99 złpremium: 22.79 zł Lub 22.79 zł
39.99 zł
33.99 zł
34.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Od najdawniejszych czasów ludzie gromadzili się z różnorodnymi instrumentami i grali muzykę, ale dopiero kilkaset lat temu uległo to formalizacji i powstało coś, co uważamy za orkiestrę. Kompozytorzy od lat piszą muzykę z myślą o konkretnych instrumentach, a orkiestra stopniowo ewoluowała wraz z muzyką klasyczną.

Książka 50 instrumentów z historii muzyki pozwala prześledzić tę ewolucję, przedstawiając instrumenty, które dołączały do orkiestry od epoki baroku aż po współczesność. Opisano tu historię i rozwój każdego z instrumentów, a załączone ilustracje obrazują ich dzieje. Omówiono całe spektrum orkiestrowych dźwięków, od skrzypiec po flet piccolo, nie zapominając o instrumentach rzadko wykorzystywanych w orkiestrze, jak syntezator. Pojawiają się budowniczowie instrumentów, którym zawdzięczamy ich istnienie, słynni kompozytorzy, którzy pisali utwory na nie.

50 instrumentów z historii muzyki od Philip Wilkinson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć