ebook Uwieść ochroniarza
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 397)

Uwieść ochroniarza
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 16.90
wciąż za drogo?
16.90 zł
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
25.49 zł Lub 22.94 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
25.48 zł
25.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Półtora miliona odsłon na Wattpadzie! Osiemnastoletnia Julliet – córka przyszłego prezydenta USA – wpada na szalony pomysł. Postanawia uwieść swojego o 10 lat starszego ochroniarza, seksownego Clarka. W tym celu sporządza specjalną listę i rozpoczyna realizowanie składających się na nią punktów…

Ją i Jego niemal wszystko różni. Julliet, która nie liczy się z konsekwencjami swoich decyzji, jest nieokiełznana, natomiast Clark – obowiązkowy. Dlatego wybryki dziewczyny coraz bardziej działają mu na nerwy. Chociaż mężczyzna bardzo się stara, z coraz większym trudem opiera się pięknej Julliet. W tę ich pozornie niewinną zabawę wkrada się prawdziwe pożądanie.
Czy Clark zaryzykuje swoją karierę i zdecyduje się na ten zakazany związek?

Uwieść ochroniarza od Katarzyna Kubera możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Może procenty nie rozwiązują problemów, ale to więcej niż pewne, że pozwalają na chwilę zapomnieć.
Plan jest prosty, a cel, do którego ma prowadzić jasno określony, środki również. Wystarczy być bardzo zdeterminowanym i nie przejmować się detalami, a co do całej reszty jakoś to będzie, lepiej lub całkiem inaczej niż powinno. Jednak czasem trzeba uważać co się planuje, bo wynik może przerosnąć oczekiwania.

Kiedy szaleć jak nie wtedy gdy jest się młodym? Julliet zna tę zasadę i wciela ją w życie dość konsekwentnie, natomiast Clark ma dość karkołomne zadanie – ochraniać dziewczynę. Jedne drugiemu zdaje się przeczyć, a jeśli do tego dodać zupełnie różne charaktery to tylko patrzeć kiedy dojdzie do konfrontacji, zwłaszcza, że jedno z nich do niej właśnie dąży. Jednak pomiędzy tym dwojga nic nie jest aż tak proste jak sądzą, bo co innego kusić i być kuszonym, a zupełnie czym innym jest ulec pokusie. Co może wyniknąć z tego? Zakazany owoc smakuje doskonale, ale niekiedy niesie z sobą coś więcej niż jednorazową przygodę. Rzeczywistość wcale nie jest aż tak prosta i skomplikowana, ale by to zrozumieć potrzeba czasu i zrozumienia czego się w rzeczywistości pragnie. Julliet tak łatwo nie poddaje się, ale Clark też ma coś do gadania w tej sprawie, zresztą nie tylko on …

Jak spędzić dobrze popołudnie, wieczór, albo inną porę dnia, tak by odpocząć, poczuć się zrelaksowanym, a czasem poprawić sobie humor? Odpowiedzi może być wiele, ale jedną z nich na pewno będzie lektura dobrej książki. Podczas czytania Uwieść ochroniarza nieraz nadarza się okazja do uśmiechu, dzięki dialogom, okolicznościom, no i przede wszystkim samym bohaterom, kontrastowym w każdym calu, ale i jak się okazuje, mających ze sobą kilka cech wspólnych. Opis z okładki oddaje jeden z wątków, lecz nie jest on jedynym, a wokół niego Katarzyna Kubera stworzyła kolejne, tak, by cała historia była nie tylko spójna, ale i stanowiła dobrą rozrywkę. Czytając Uwieść ochroniarza nie ma się wrażenia, że to debiutancki tytuł, za to pozostaje apetyt na kolejne książki autorki. Jednak nim będzie możliwość ich przeczytania pozostaje znajomość z Julliet i Clarkiem, postaciami mającymi swoje plany i to, co wcale nie tak krótkotrwałymi jak mogłoby się wydawać. Ich historia ma w sobie urok pierwszego zauroczenia, ale i dorastania do uczucia, które nosi już w sobie blizny po rozczarowaniach. To również opowieść o dziewczynie, stającej się kobietą i mężczyźnie, jaki ma za sobą przeszłość, spotykających się w momencie kiedy niedojrzałość i zdradzone zaufanie są najgorszym gruntem dla tego, czego nie było w planach oraz co komplikuje i tak niełatwą sytuację. Autorka ze znanych elementów ułożyła ciekawą fabułę w jakiej jest miejsce na emocje, humor, lecz i element zaskoczenia, a także na to, co wskazuje tytuł czyli na lekcję uwodzenia. Pytanie tylko kto będzie w tej ostatniej uczniem, a kto nauczycielem.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Uwieść ochroniarza to pozycja, która już w zapowiedziach po cichutku do mnie wołała. Chociaż odnoszę wrażenie, że ostatnio motyw bodyguarda na nowo uaktywnił się w literaturze. Jak myślicie, uwiodła mnie ta książka czy raczej zniechęciła?

Główną bohaterkę poznajemy, kiedy uważa, że świat należy do niej. Ma się za niesamowicie dorosłą i dojrzałą kobietę, mając osiemnaście lat i że doskonale wie, czego od życia chce. Sprawia wrażenie wyluzowanej, rozrywkowej dziewczyny niestroniącej od alkoholu i innych używek. A tak naprawdę skrycie pragnie uwagi najbliższej osoby. Imprezuje, nie gardzi przygodnym seksem i zawsze zdobywa, to co chce. Młoda córeczka przyszłego prezydenta USA w swoim słowniku nie zna słowa „NIE”. Mimo to stara się, aby jej wybryki nie ujrzały nigdy światła dziennego, aby kariera jej ojca na tym nie ucierpiała. Pewnego jednak dnia Julliet ma pozostać pod opieką pewnego ochroniarza, który pod nieobecność ojca ma strzec jej bezpieczeństwa. Clark okazuje się stanowczym i nieustępliwym, ale za to przystojnym mężczyzną, dodatkowo byłym żołnierzem. Sprawy nie ułatwia fakt, że wygląda jak młody Bóg i traktuję ją jak kapryśną małolatę. Clark przyjął za punkt honoru, aby należycie wypełniać powierzone zadanie. Natomiast Julliet nie może przestać marzyć o upojnej nocy ze swoim ochroniarzem, konstruując nawet plan, aby zaciągnąć go do łóżka. Clark dzielnie odpiera zaloty dziewczyny, mimo iż jego podopieczna stara się jak tylko może. Im bardziej jej odmawia, tym bardziej ona go pragnie. Wiadomo przecież, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Czy młodziutkiej dziewczynie uda się uwieść swojego starszego opiekuna? Czy szczegółowo opracowany plan powiedzie się w stu procentach? Jak, zawsze zachęcam do sięgnięcia do lektury.

Przyznaję, że po przeczytaniu kilku pierwszych stron, spodziewałam się płytkiego romansu o zakazanej miłości z ogromną przewagą scen erotycznych. Dodatkowo główna bohaterka także na wstępie nie zdobyła mojej sympatii. Nastolatka, która robi, to co chce, gdy rodzice nie patrzą, z przekonaniem, że wszystko jej wolno, bo jest córeczką kandydata na prezydenta. Niczym nieskrępowana i z całą pewnością nienależąca do osób nieśmiałych. Ale z każdym przeczytanym rozdziałem, Julliet dorastała na naszych oczach, przeobrażając się w dorosłą i dojrzałą młodą kobietę. Clark w postaci Bodyguarda w momencie poznania to mężczyzna z bagażem doświadczeń i naznaczony przez wojsko, choć troszeczkę dla mnie było tego motywu za mało, ale to tylko taka osobista uwaga. Zupełnie inaczej podchodzi do życia niż jego podopieczna, która z każdym dniem coraz bardziej go interesuje. Dwa różne światy, dwa różne spojrzenia, czy taki związek ma rację bytu?

Bardzo mnie to cieszy, że autorka sprezentowała nam coś więcej niż erotyk. Pokusiła się o historię lekko obyczajową z delikatną nutą sensacyjną. Lektura osobiście mi się podobała i uznaje ją za udany debiut. Zawiera w sobie wszystko, to co lubię, nie była przewidywalna, momentami było zabawna i zaskakująca. Mile i sympatycznie spędziłam z nią czas. Lato sprzyja takiej lekturze, więc dajcie jej szansę.

Ocena: 4+/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć