ebook Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 35)

Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna
ebook: epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  Wydawnictwo Znak
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 18.59
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
-40% 18.59 zł
Inne proponowane

Podczas pierwszej sekcji zwłok w podziemnym prosektorium Irka nie myślała ani o okupowanej Warszawie, ani o tym, że ryzykuje życiem, ucząc się w tajnej Akademii Medycznej.

Najbardziej na świecie chciała zostać lekarzem. Jednak wojna to nie jest dobry czas na studia.

Kiedy Warszawę ogarnie zawierucha Powstania, świeżo zdobyta wiedza medyczna okaże się niezbędna. Studentka medycyny będzie zaszywać rany postrzałowe, wyjmować kule, amputować nogi i patrzeć w oczy setkom umierających. I przekona się, że wojna to nie jest dobry czas na słabość.

Wojna to też najgorszy czas na miłość. A ona jak na złość właśnie wtedy uderza najmocniej.

Jak być lekarzem w czasie Powstania, gdy pozostaje tylko bezradność?

Jak pozwolić sobie na miłość, kiedy świat wokół płonie nienawiścią?

Opowieść inspirowana prawdziwą historią doktor Ireny Ćwiertni, napisana na podstawie jej pamiętników z czasów studiów, okupacji i Powstania Warszawskiego.

Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna od Katarzyna Droga możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W ostatnim czasie mam przyjemność sięgać po książki zupełnie nieznanych mi autorów. Tym razem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak Literanova miałam zaszczyt poznać twórczość Katarzyny Droga. To nie była przyjemność, a zaszczyt, bo kocham taka tematykę, a poza tym są sprawy, o których należy pamiętać. Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna powinna być obowiązkową lekturą jeśli nie dla każdego to z pewnością dla młodzieży. Już patrząc na okładkę wiadomo o czym jest ta książka. Prawdziwa, wstrząsająca i do tego napisana przepięknym językiem, który sprawia, że mimo ciężaru gatunkowego przez książkę się dosłownie płynie i to płynie tak, że czasami brak tchu, a łzy przesłaniają widoczność.

Podczas pierwszej sekcji zwłok w podziemnym prosektorium Irka nie myślała o okupowanej Warszawie, ani o tym, że ryzykuje życiem ucząc się w tajnej Akademii Medycznej.
Najbardziej na świecie chciała zostać lekarzem. Jednak wojna to nie jest dobry czas na studia.
Kiedy Warszawę ogarnie zawierucha Powstania , świeżo zdobyta wiedza medyczna okaże się niezbędna. Studentka medycyny będzie zszywać rany postrzałowe, wyjmować kule, amputować nogi i patrzeć w oczy setkom umierających. I przekona się, że wojna to nie jest dobry czas na stałość.
Wojna to tez najgorszy czas na miłość. A ona jak na złość własnie wtedy uderza najmocniej.
Jak być lekarzem w czasie Powstania, gdy pozostaje tylko bezradność? Jak pozwolić sobie na miłość, kiedy świat wokół płonie nienawiścią?

Opowieść inspirowana prawdziwą historią Ireny Ćwiertni, napisana na podstawie jej pamiętników w czasów studiów, okupacji i Powstania Warszawskiego.


Warszawa w czasach wojny przedstawiona przez młodziutką Irenę Ćwiertnię, której największym marzeniem było zostać lekarzem. Dostała się do tajnej Akademii Medycznej, która działa pod przykrywką Fachschule kształcącej masażystów i sanitariuszy. W tych trudnych czasach ryzykowali nie tylko młodzi studenci, ale i wykładowcy, którzy pragnęli wykształcić przyszłych lekarzy. Brakowało wszystkiego, nie tylko materiałów dydaktycznych i sal wykładowych z prawdziwego zdarzenia, brakowało leków, jedzenia, a przede wszystkim poczucia wolności i wolnej Polski. Ci młodzi ludzie chcieli normalnie żyć, kochać, zakładać rodziny i mieć dzieci, ale czy w tak okrutnym czasie to możliwe. Irena na swojej drodze spotkała Jerzego, który razem z nią uczęszczał do tej samej grupy. I chociaż młodzi ludzie zdawali sobie sprawę, że to nie jest dobry czas na miłość to jednak strzała Amora ugodziła ich oboje.
I nadeszło Powstanie, w której Jerzy jako wziął udział, a Irka jako przyszła pani doktor pracowała w punkcie pomocy medycznej. Ona przeżyła piekło Powstania, a on? czy udało im się żyć długo i szczęśliwie. Sięgnijcie po książkę Pani Katarzyny Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna i przekonajcie się sami.

Ta książka to nie suche fakty, liczby i wydarzenia, ale opowieść prawdziwych bohaterów, którzy byli uczestnikami Powstania Warszawskiego. To genialnie opowiedziana historia o młodych ludziach, którzy chcieli żyć, mieli marzenia i plany. Niektórym udało się je zrealizować, a inny polegli gdzieś na ulicach Warszawy w walkach o ukochaną stolicę i Ojczyznę.

Do dzisiaj zamykam oczy i widzę swoją pierwszą wizytę na Powązkach, a tak las brzozowych krzyży., proste mogiły i tabliczki, które robią wstrząsające i niezapomniane wrażenia zwłaszcza ja czyta się wiek poległych. Bohaterów, którzy tak dzielnie walczyli zostało już niewielu i to na nas spoczywa obowiązek żeby zachować ich w pamięci, a o świadectwie ich odwagi opowiadać kolejnym pokoleniom.
Jak dla mnie to lektura numer jeden, która wzrusza, przypomina i przestrzega. Sięgnijcie po nią koniecznie.

Ocena: 6/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć