ebook Życie za życie
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 727)

Życie za życie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.03
Audiobook - najniższa cena: 19.64
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.00 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł
23.03 zł
23.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Życie Alice po tragicznej śmierci córki wypełniła rozpacz. Tylko alkohol i pigułki nasenne przynoszą jej ukojenie. Gdy wydaje się, że także dla niej nie ma ratunku, Alice dowiaduje się o istnieniu dziewczynki, której przeszczepiono serce jej córki. Zrozpaczona matka wydobywa się z sideł depresji, ale w jej głowie zaczyna kiełkować bardzo niebezpieczny plan…

DWIE MATKI. DWIE CÓRKI. JEDNO SERCE…

Minął rok, kiedy życie Alice Miller rozpadło się na kawałki, po tym jak utonęła jej córka, Amelie. Rok wypełniony słowami otuchy ze wszystkich stron i nie kończącymi się kondolencjami. Jednak Alice znajduje ukojenie tylko w alkoholu i pigułkach nasennych.
Pogrążona w ciężkiej depresji kobieta, nie dba już o nic.
Pragnie tylko tego, by Amelie powróciła.
Wszystko się zmienia, kiedy dowiaduje się o istnieniu dziewczynki, której przeszczepiono serce jej córki. Dziewczynka żyje tylko dlatego, że bije w niej serce Amelie. W najciemniejszych zakamarkach mózgu Alice zaczyna się kształtować pewien bardzo niebezpieczny plan…

Życie za życie od Alex Dahl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Snuje się rozwlekle powieść sensacyjna, rozkłada na czynniki pierwsze ból, samotność, lęk. Opowiada o niewiarygodnym szczęściu, czujności, przeciwnościach. Dwie kobiety, jedno dziecko, chytry plan i... Jedyny element thrillera, czyli średnio emocjonująca scena końcowa. Gdybym przypadkiem nie została ostrzeżona, ocena byłaby jeszcze niższa. Ech, zawracanie głowy.Ocena: 2+/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Kochani, czy podpisaliście oświadczenie woli wyrażające zgodę na przeszczep waszych organów po śmierci? Wiem, że jest to bardzo trudny i delikatny temat, dlatego nie należy wywierać na nikim presji, aby tak ważną decyzję podjął. Ja niestety z przyczyn ode mnie niezależnych dawcą organów zostać nie mogę, jednak uważam, że jest to najpiękniejszy dar, jaki człowiek może ofiarować człowiekowi. Ten wielki gest może uratować życie wielu osobom, a jakaś część nas nadal będzie w nich żyła, mimo że, nas już nie będzie. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że podczas, gdy rodzina osoby, która otrzymała szansę na nowe życie właśnie dzięki przeszczepowi, cieszy się i jest ogromnie wdzięczna losowi za to, że udało się uratować kogoś, kogo kochają, jest również ta druga rodzina. Ta, która cierpi po stracie, kogoś, kto musiał umrzeć, aby ktoś mógł żyć. Co więcej, pójdźmy o krok dalej. Często bowiem zdarza się tak, że decyzja o byciu dawcą musi zostać podjęta bardzo szybko, na przykład wówczas kiedy potencjalny dawca ulega nagłemu wypadkowi. W takim przypadku ciężar tej najtrudniejszej woli spada na jego najbliższych. Ich świat nagle rozpad się na kawałki, a jedyne czego pragną to, aby to wszystko, co teraz dzieje się w ich życiu okazało się tylko koszmarnym snem.

Nie martwcie się, nie zdecydowałam się podjąć tego tematu ze względu na to, iż dotknął on mnie, bądź ważne dla mnie osoby. Jak zawsze jestem wdzięczna autorom, że poprzez książki, które oddają w nasze ręce, nie tylko przypominają nam, co w życiu ma największą wartość, ale przede wszystkim przedstawiają różne perspektywy spojrzenia na ten sam temat, tak abyśmy my sami mogli uświadomić sobie, że nic w życiu nie jest jednoznaczne i oczywiste.
Przekonała się o tym główna bohaterka książki Alex Dahl Życie za życie, o której chcę Wam dziś opowiedzieć.

Jeszcze rok temu moglibyśmy pozazdrościć jej życia, które wiodła, a ją samą nazwać spełnioną pod każdym względem kobietą. Wiodła spokojne i ustabilizowane życie. Jednak dziś jest ono już mglistą przeszłością, a teraźniejszość spowijają opary alkoholu i otępienie lekami uspakajającymi, dzięki którym nasza bohaterka chce zagłuszyć ból po tragedii, w której straciła swoją ukochaną córeczkę. Amelie odeszła, ale jej serce dało drugie życie innemu dziecku. Jak czytamy w książce, Alice od zawsze popierała możliwość oddania organów do transplantacji, jednak kwestia ta nabrała zupełnie innego wymiaru w momencie, gdy sama musiała zmierzyć się z tak trudną decyzją. Teraz chce, tylko żeby Amelie wróciła.

Pogrążona w poczuciu ogromnej straty i bólu nie potrafi odbudować swojego życia na nowo mimo mijającego czasu. Schwytana w macki poczucia winy popada w depresję i tak każdego dnia powoli gaśnie.

Nie wiem, czy wiecie, ale jedną z podstawowych zasad w transplantologii jest to, aby biorca pozostał anonimowy dla rodziny dawcy. Podczas lektury książki dowiecie się, jak bardzo ważne jest, aby zasada ta była bezwzględnie przestrzegana. Niestety zdarza się tak, że w dobie wielu możliwości technologicznych bliscy na własną rękę starają się poznać tożsamość tego, kto nosi w sobie jakąś część tego, kogo stracili. Tak właśnie dzieje się i tym razem. Zrozpaczonej matce udaje się trafić na ślad małej Kai i jej mamy Ismelin. To właśnie Kaja jest teraz strażniczką serca jej córeczki. Obie kobiety wiodą zupełnie różne pod względem statusu materialnego życie, ale obie łączy jedno. Kochają bezgranicznie swoje dzieci. Iselin jest niezmiernie wdzięczna, że może patrzeć, jak jej krucha córeczka, z którą już tak wiele razy się żegnała, wraca do zdrowia. Tymczasem Alice znajduje sposób na to, aby poznać i zbliżyć się do tej dwójki. Początkowo, nic nie wskazuje na to, że nowa przyjaciółka mamy i córki może być dla nich zagrożeniem. Tylko Alice bowiem wie, jak niebezpieczny plan zrodził się w jej głowie.

Książka ta została zakwalifikowana jako thriller psychologiczny, jednak według mnie nie wyczerpuje ona znamion gatunku. Gdybym miała powiedzieć Wam, czego możecie spodziewać się, sięgając po ten tytuł, to bardziej skłaniałabym się ku dramatowi obyczajowemu. Jest to historia kobiet, które chcą zatrzymać przy sobie swoje ukochane dzieci. Z pewnością z uwagi na ważny temat, jakiemu została poświęcona, warto po nią sięgnąć. Wszystko, o czym w niej przeczytacie, na pewno Was poruszy i skłoni do ważnych życiowych refleksji. Tym bardziej że autorka pokazała nam nie tylko, jak tragedia oraz to, co dzieje się później wpływa na samą Alice, ale także na jej małżeństwo. Widzimy, że małżonkowie oddalają się od siebie. Z każdą niemalże chwilą stają się sobie obojętni. Choć są momenty, w których próbują przestać żyć przeszłością, to w pewnym momencie przestają już udawać.

Jeśli jesteście ciekawi zarówno tego, co planuje Alice, jak i czy uda jej się ten plan spełnić, ale także czy małżeństwo Alice wyjdzie zwycięsko z tej strasznej próby, zachęcam Was do lektury. Tylko najlepiej zapomnijcie o tym, że to miał być thriller. W przeciwnym razie możecie poczuć niedosyt. Mnie zabrakło tu przede wszystkim zaskoczenia, napięcia i wyrazistych charakterystyk bohaterów. Akcja powieści toczy się mocno jednostajnie. Próżno tu szukać spektakularnych zwrotów akcji. Jedynie ostatnie kilkadziesiąt stron wywołało u mnie szybsze bicie serca. Ponadto wielu rzeczy z całej fabuły można się było domyślić. Natomiast jeśli chodzi o samych bohaterów, to stali mi się oni bliscy poprzez wszystko, przez co przeszli. Czułam ich ból, smutek, cierpienie, ale także nadzieję na lepsze jutro. Oni byli bardzo prawdziwi, ale nie wyraziści. Dla dramatu obyczajowego byłby to atut, ale dla thrillera już nie.

Reasumując, przeczytałam naprawdę godną uwagi książkę, ale zupełnie inną niż to, czego oczekiwałam. Jednak nie żałuję czasu z nią spędzonego, ponieważ lubię życiowe i poruszające historie, które dostarczają wzruszeń i refleksji. Całość jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem. Czyta się szybko, choć moim zdaniem książka mogłaby być krótsza, a treść bardziej skondensowana, przez co uniknęlibyśmy pojawiającego się od czasu do czasu wrażenia monotonii. Wy drodzy czytelnicy musicie sami zdecydować, czy chcecie poznać tę historię. Ja polecam, ale wszystko zależy od tego, czego od niej oczekujecie.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Kocie czytanie
Serce córeczki

Wydawnictwo Filia, Filia Mroczna Strona wypuściło na rynek thriller psychologiczny, na który warto skupić uwagę. Opis fabuły wręczy krzyczy, że jest to książka „must read”. I w rzeczy samej historia, którą poznajemy odciska piętno na naszej psychice. Po odłożeniu książki, często zastanawiałem się, jak postąpiłbym na miejscu kobiety – matki, której córka Amelie utonęła.

Życie Alice Miller rozpadło się na kawałki, utonęło w otchłani rozpaczy po stracie ukochanej córki. Próbując ukoić ból popada w alkoholizm, a także uzależnia się od pigułek nasennych. Rok po tym wydarzeniu, Alice dowiaduje się, że serce jej córki zostało przeszczepione. Alex Dahl nie tylko serwuje nam mocny thriller związany ze śmiercią dziecka. Pochyla się również nad kwestią przeszczepów, które często ratują życie drugiego człowieka.

To, co zapisało się w mej pamięci, to uczucie związane ze świadomością, że śmierć bliskiej osoby nie jest tylko źródłem bólu. Może również być źródłem życia dla drugiej osoby. Co wówczas muszą czuć bliscy, żyjąc w świadomości, że w drugim człowieku, żyje cząstka bliskiej nam osoby. Z jednej strony może dać to ukojenie, lecz również z perspektywy czasu może rodzić myśli, że cząstka tej osoby, to również cząstka osoby nam bliskiej. Właśnie w głowie Alice Miller ukształtował się pewien bardzo niebezpieczny plan. Plan, który zamierza zrealizować.

Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż dzięki niej nie tylko wczujemy się w emocje głównej bohaterki. Uświadomimy sobie jak bardzo utrata kochanej osoby może popchać nas do czynów, do których normalnie nie bylibyśmy zdolni. Życie za życie to pierwsza książka Alex Dahl. Książka, którą miłośnicy thrillerów psychologicznych zapamiętają na długo. I miejmy nadzieje, że autorka nie da nam długo czekać na kolejną książkę jej pióra.

A jeśli chodzi o pióro Pani Dahl jest fenomenalne, trzyma w napięciu, które nie gaśnie, lecz podsycane jest kolejnymi zwrotami. Warto zatem zwrócić uwagę na debiut autorki. Życie za życie nie tylko sprawi, że (jak na rasowy thriller psychologiczny przystało) rozszarpie Wasze emocje, lecz również sprawi, że łzy same napłyną do oczu.

Alex Dahl nie tylko serwuje nam mocny thriller związany ze śmiercią dziecka. Pochyla się również nad kwestią przeszczepów, które często ratują życie drugiego człowieka

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć