Krok w przyszłość
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 39)

Krok w przyszłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 18.41
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
25.11 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
21.76 zł
23.00 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
-17% 18.41 zł
22.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom opowieści o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń. Wyruszmy wraz z Adelą na spotkanie kapryśnego losu, który nie szczędzi porażek i rozczarowań, ale daje też nadzieję na szczęście.

Adela spełniła swoje największe marzenie – ma rodzinę. Jest kochana i kocha, ale nie potrafi oddychać pełną piersią. Wciąż spogląda wstecz, jakby bała się, że to wszystko jest tylko snem. Dodatkowo czuje się rozdarta między pragnieniem bycia pełnoetatową mamą a tęsknotą za pracą. Zatrudnia więc opiekunkę do dziecka. Ta zwraca uwagę na nietypowe zachowania chłopca, ale Adela – z obawy przed diagnozą lekarską – odwleka konsultacje u specjalistów. Spotkania z osobami z przeszłości pozwalają jej odkryć prawdę o rodzinnych relacjach…

Rekomendacje: 

Książka napisana samym życiem, prostym i składnym językiem, wciągająca, intrygująca oraz okraszona emocjami. Bohaterowie dobrze przedstawieni, ukazujący to co skrywają głęboko w sobie. Pomysł na fabułę realny oraz ciekawy. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Krok w przyszłość od Aneta Krasińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie wszyscy są w stanie zaakceptować inność. Ich wyobrażenie o żyjących wokół nich ludziach jest tak głęboko zakorzenione, że nie potrafią wyjść poza schemat.
Powracam do losów Adeli, która w swoim życiu nie miała łatwo. Teraz jest dorosłą kobietą, mężatką i matką małego Pawełka. Mimo tego, że pozornie jest szczęśliwa, wciąż ogląda się wstecz, co nie pozwala jej oddychać pełną piersią. Być może obawia się, że pewnego dnia się obudzi, a jej obecne życie okaże się tylko snem. Spotkanie z osobami z przeszłości pozwala jej odkryć wiele istotnych spraw. Czy w końcu będzie mogła żyć tylko przyszłością?

Kiedy poznała Alberta, nie pytał o jej przeszłość. Z czasem odsłoniła przed nim niektóre epizody ze swojego życia, ale o wielu z nich wciąż nie miał pojęcia. Może gdyby od razu przyznała się do tego, jak wyglądało jej życie, gdy pracowała na scenie, nie obawiałaby się teraz, że prawda może zniszczyć ich związek? Ufała mężowi, ale wstyd ją paraliżował.

Aneta Krasińska po raz kolejny skupia się na życiu Adeli, pokazując nam jak głębokie piętno może odcisnąć na nas to, co kiedyś spotkało nas w życiu. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szans, aby wyjść na prostą i znów móc cieszyć się życiem. Dla chcącego nic trudnego, każdy z nas zasługuje na szczęście, nie wszyscy potrafią jednak prawidłowo wykorzystać tę okazję. Dzieci wychowujące się w bidulu, nie zawsze obierają dobry kierunek opuszczając jego mury. Czasem rzeczywistość zbyt mocno ich przytłacza, a oni najzwyczajniej w świecie sobie z nią nie radzą. Staczają się każdego dnia, nie pozwalając sobie pomóc. Ale nie wszystkie podzielają taki los. Są i takie osoby, którym mimo ciężkiego startu, udaje się osiągnąć zamierzony cel. Taką osobą z pewnością jest nasza bohaterka Adela, a także jej przyjaciółka Ula.

Autorka znana jest również z tego, że w swoich powieściach porusza ważne problemy. Tutaj w dużej mierze skupiamy się na synu Adeli, który jest inny niż jego rówieśnicy. Zmaga się on bowiem z autyzmem, czyli pewnego rodzaju wycofaniem. Nie rozwija się podobnie jak inne dzieci w jego wieku, ale nie oznacza to wcale, że jest gorszy. Aneta Krasińska stara się nam również uświadomić, że autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju mózgu. W swojej powieści zagłębia nam ten temat.

W tej historii mamy różne relacje międzyludzkie, pojawiają się rodzinne sekrety, które po wielu latach wychodzą na jaw i robią niemałe zamieszanie. A przede wszystkim to historia traktująca o życiu, które każdego dnia może nam przynieść coś niespodziewanego. Bohaterowie mają nadzieję na lepsze jutro, wierzą, że każdy kolejny dzień, może przynieść im coś lepszego.

Książka napisana samym życiem, prostym i składnym językiem, wciągająca, intrygująca oraz okraszona emocjami. Bohaterowie dobrze przedstawieni, ukazujący to co skrywają głęboko w sobie. Pomysł na fabułę realny oraz ciekawy.

W jej głowie dudniły kolejne pytania. Żal przepełnił jej duszę. Była dorosła, ale wciąż nosiła w sobie ból zranionego dziecka. Nadzieja ustąpiła miejsca goryczy.

Adela. Krok w przyszłość to historia kobiety, która w końcu powoli zaczyna układać sobie życie, które pozwala jej pójść do przodu, przestając się wciąż oglądać za siebie. Historia poruszająca istotne problemy, dająca nadzieję na lepsze jutro. Polecam.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Po przejściach z dzieciństwa Adeli udało się spełnić największe marzenie - ma rodzinę, jest kochana, niemniej jednak przeszłość wciąż do niej wraca. W różnych momentach i z różną siłą. Okazuje się, że kobieta nie może postawić grubej kreski i zapomnieć o swojej młodości.

Dodatkowo jako mama nie umie się przestawić na pracę... Chodzi do pracy, a myśli o dziecku. Siedzi z dzieckiem, a myślami jest w pracy... Adela zatrudnia opiekunkę do dziecka Joannę, która zwraca jej uwagę na nietypowe zachowania jej synka. Czyżby młoda dziewczyna zauważyła chorobę, mimo że tatą Pawełka jest lekarz? Jakie będą dalsze losy tej rodziny? Czy Pawełek jest naprawdę chory? I najważniejsze - czy Adela raz na zawsze upora się z przeszłością i zacznie żyć z pełnym oddechem? Jakie rozterki targają kobietami, niezależnie od wieku kiedy zostają matkami?

Mały na początku kaprysił i nie chciał jeść. Adela usiłowała go zabawić, odwrócić jego uwagę od butelki, a jednocześnie wepchnąć mu smoczek do ust. Uwijała się jak w ukropie, ale nie przychodziło jej to łatwo.[...] Co to za matka, która nie potrafi nakarmić własnego dziecka?

Książki czytałam jedna po drugiej, więc od razu "wgryzłam się" w fabułę. Autorka ujęła mnie tym, jak opisała prawdziwe macierzyństwo, tak bez ściemy... Od razu lepiej się poczułam. Główna bohaterka oprócz problemów z dzieckiem będzie musiała zmierzyć się z tajemnicami z przeszłości, które okażą się bardzo kluczowe dla jej życia. Będzie musiała stanąć oko w oko z ludźmi, których myślała że już nie spotka na swojej drodze. Autorka zaskoczyła mnie wieloma wątkami, mimo niewielkiej ilość stron książka zawiera w sobie wiele treści, jeśli wiecie co mam na myśli.

Styl autorki przypadł mi do gustu, historia Adeli na pewno zostanie ze mną na dłużej. Jeśli będziecie mieli okazję to polecam ku uwadze tę dylogię.

Książka spodoba się fanom powieści obyczajowych.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć