ebook Krok w przeszłość
3.45 / 5.00 (liczba ocen: 10)

Krok w przeszłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 23.72
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
27.90 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
26.50 zł Lub 23.85 zł
27.90 zł
23.70 zł
23.72 zł
25.12 zł
27.90 zł
27.90 zł
Inne proponowane

Pierwszy tom opowieści o współczesnych relacjach międzyludzkich, rodzinnych sekretach, a także o życiu, które jest pełne niespodziewanych zdarzeń. Wyruszmy wraz z Adelą na spotkanie kapryśnego losu, który nie szczędzi porażek i rozczarowań, ale daje też nadzieję na szczęście.

Niespodziewanie, w pewną sylwestrową noc, mała Adela traci wszystko, co kocha. Pozbawiona rodzinnego domu, stara się przetrwać w nieprzyjaznym świecie dorosłych. Ktoś komu ufała, zdradził. Ktoś inny podał pomocną dłoń. Adela szuka bezpieczeństwa i miłości, ale los nie szczędzi jej rozczarowań i porażek. Upada i się podnosi. Zyskuje i traci. Nie poddaje się jednak i walczy o spełnienie marzeń. Spotkanie z niewidzianą przez lata ciotką Patrycją skłania ją do refleksji nad własnym losem. Bo co jest wart sukces finansowy, skoro nie ma przy kim zasypiać i komu mówić „dzień dobry”? Czy więc potrafi zaufać i zbudować szczęśliwy związek?

Krok w przeszłość od Aneta Krasińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Adela pokiwała głową. Chciała zostać sama. Nie słyszała już słów wypowiadanych przez opiekunkę. Wpatrywała się w swoje łóżko [...] Nie czuła cieknących po policzkach łez. Nie myślała o przyszłości. Pragnęła wrócić do przeszłości.

Prawie czternastoletniej Adeli w noc sylwestrową wali się cały świat. Zostaje sama na świecie i trafia do domu dziecka, dziewczynka nie rozumie dlaczego ciotka Patrycja jej nie wzięła do siebie. Jesteśmy z dziewczynką od samego początku jej trudnej nowej drogi życia, mamy szansę poczuć emocje dziecka, które trafia do bidula. Adela bardzo walczy o siebie, o swoje spełnienie marzeń, o lepsze życie. Czy jej się uda? Jak potoczą się losy Adeli? Tego wam nie powiem, bo jedyne co mogę to zachęcić do sięgnięcia po książkę, która zostanie z wami na dłużej w pamięci.

Autorkę kojarzę, bo mieszka... blisko mnie. Jednak czytałam do tej pory jakąś jedną jej książkę, tym bardziej jak miałam możliwość to sięgnęłam po jej najnowszą dylogię. Tak jak pisałam na początku - nie warto czytać tylko I tomu, warto od razu przeczytać całość. Trochę szkoda, że książka wydana jest w dwóch tomach, ale to już decyzja wydawnictwa.

Lubię jak książka wywołuje emocje, pokazuje tematy trudne, ale nie w sposób dołujący... Krasińska podjęła się bardzo trudnego tematu jakim jest opisanie losu dziecka, które nagle trafia do domu dziecka. Historia Adeli chwyta za serce, sprawia, że gardło się zaciska, a mimo to czyta się dalej... Wydawało mi się, że tak cienką książkę przeczytam szybko, ale tak nie było... Robiłam sobie przerwy, bo nie chciałam jej skończyć za szybko. Tylko inny książkoholik mnie teraz zrozumie co mam na myśli.

Książka napisana jest w ciekawy sposób, autorka cofa się w czasie, by za chwilę znów wrócić w teraźniejszość. Każdy następny rozdział to zagadka, naprawdę nie domyśliłam się jak potoczą się losy dziewczynki, której kibicowałam od samego początku.

Bardzo dobra książka obyczajowa, mnie autorka ujęła tym jak Adela walczyła o swoje szczęście mimo trudności. Także z czystym sercem polecam.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć