ebook Mój chłopak i jego narzeczona
3.29 / 5.00 (liczba ocen: 102) Ilość stron (szacowana): 312

Mój chłopak i jego narzeczona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo WAM
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.69
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
22.69 zł Lub 20.42 zł
27.90 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
27.88 zł
27.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Kiedy nie wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze, posłuchaj głosu serca!

Malwina jest ciągle w rozjazdach. Archeologia to jej pasja, ale również sposób na nie do końca uporządkowane życie. Kiedy niespodziewanie dostaje zaproszenie na ślub byłego chłopaka, wpada w panikę. Będzie musiała odwiedzić rodzinne miasteczko nad jeziorem i spotkać się ze swoją pierwszą wielką miłością Wbrew temu, co podpowiada jej rozsądek, postanawia przyjąć zaproszenie. Ale nie zamierza jechać sama.

Przygotowania do wesela idą pełną parą.

Kto kogo kocha naprawdę? I czy ślub się w ogóle odbędzie?

Mój chłopak i jego narzeczona od Inka Jabłońska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główną bohaterką powieści Inki Jabłońskiej jest Malwina, czterdziestoletnia doktor archeologii. Jej praca polegająca na długotrwałych wyjazdach nie sprzyja zacieśnianiu więzi międzyludzkich i raczej jest przeszkodą w przypadku układania sobie życia osobistego. Wydaje się, że jedynie Jacek, również archeolog jest w stanie zrozumieć pasję kobiety. Tymczasem Malwina dostaje niespodziewanie zaproszenie na ślub byłego chłopaka, który nadal mieszka w jej rodzinnej miejscowości. Daniel był jej wielką miłością, ale czy na pewno jest to już czas przeszły? Przygotowania do wesela zbliżają się już ku dopinaniu na ostatni guzik, ale jak możecie się domyśleć spotkanie po latach Malwiny i Daniela wiele jeszcze może zmienić… a przecież są jeszcze Jacek i Aniela przyszła panna młoda… tylko czy ślub się w końcu odbędzie?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Sięgając po powieść Mój chłopak i jego narzeczona spodziewałam się lekkiej, bardzo niezobowiązującej lektury. Po części tak było, ale ile w niej było naprawdę ciekawych momentów i ile śmiechu! Byłam szalenie pozytywnie zaskoczona tą historią. Czytanie tej powieści przyniosło mi nie tylko kilka wzruszeń, ale także wiele radości. Pomysł na tę historię to klasyka: on bierze ślub, ona przyjeżdża z mężczyzną, któremu nie jest chyba do końca obojętna. Idealny przepis na komedię romantyczną i pomimo, że wieje trochę sztampą to zdecydowanie się przy lekturze tej powieści nie nudziłam. A swoją drogą chętnie obejrzałabym ekranizacje tej książki.

Bardzo przypadły mi do gustu sylwetki bohaterów, choć nie wszyscy wzbudzają sympatię. Malwina to twarda, niezależna kobieta, która ma etykietę tej wywyższającej się i zarozumiałej. Alina to już naprawdę kobieta o koszmarnym charakterze. Daniel wydał mi się totalnie uczuciowo niepoukładany a jedyny najbardziej pozytywny człowiek to Jacek. Do tego mamy ciekawe i bardzo życiowe koleżanki Malwiny z lat szkolnych. Jak dla mnie to wręcz zestaw idealny.

Bardzo podobał mi się również klimat tej powieści ciepły, serdeczny, choć niepozbawiony pazurów, głównie przyszłej panny młodej. Ciekawymi wydały mi się również dość liczne odniesienia do pracy Malwiny. Szczególnie, że były podane w ciekawy, lecz niezobowiązujący sposób.

Do tego wszystkiego książka napisana jest w atrakcyjny sposób, pani Inka pisze żywo, plastycznie z pazurem i niezwykle sprawnie. Przy tym nie szczędzi czytelnikom frapujących spostrzeżeń. Fabuła, może nie należy do tych, które nie pozwalają powieści odłożyć a jednak przyjemność z poznawania tej historii była w moim przypadku tak wielka, że ja jej nie odłożyłam. Poza tym do samego niemal końca nie wiadomo, kto kogo wybierze i co jeszcze się stanie. Szczególnie, że finał tej powieści jest naprawdę porywający. A to już uważam duża sztuka.

Komu polecam?

Mój chłopak i jego narzeczona to powieść dla wielbicieli lżejszych powieści obyczajowych o zabarwieniu komediowym. Idealnie sprawdzi się w niedzielne popołudnie lub wieczór pod kocem z ciepłą herbatą. Jeśli szukacie niezobowiązującej, ale ciekawej historii ta pozycja sprawdzi się idealnie. Ja tymczasem z ciekawością będę wyglądała kolejnej powieści autorki.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć