ebook Katalog motyli
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 36) Ilość stron (szacowana): 282

Katalog motyli
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.35
wciąż za drogo?
26.99 złpremium: 16.19 zł Lub 16.19 zł
22.13 zł Lub 19.92 zł
26.99 zł
26.99 zł 10 zł na konto
26.99 zł Lub 24.29 zł
18.35 zł
21.59 zł
21.70 zł
22.93 zł
22.94 zł
24.05 zł
24.50 zł
26.99 zł
26.99 zł

W warszawskiej dzielnicy willowej ginie Krzysztof Brzeski – młody, dobrze sytuowany mężczyzna. Jego luksusowe życie wypełnione podróżami, zabawą i beztroską skończyło się w chwili, gdy kobieta, którą najwyraźniej znał, zatopiła w jego ciele nóż…

Komisarz Adam Smygalski wraz z aspirantką, Niną Jurską, podejmuje żmudne śledztwo, w którym nic nie jest oczywiste. Wkrótce okaże się, że pozory mylą, obiecujące tropy prowadzą donikąd, a przeciwnikiem jest nieprzeciętnie inteligentna kobieta, która zaplanowała zbrodnię doskonałą…

Katalog motyli od Izabela Knyżewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zdrowy dystans to cenna rzecz.
Katalog motyli to debiutancka powieść Izabeli Knyżewskiej. Kryminał z motywem zbrodni doskonałej. Czy jest możliwa zbrodnia doskonała? Czyż można wszystko przewidzieć i zająć się każdym drobnym elementem rzeczywistości tak, by wyprowadzić śledczych w pole? Czy dwoje policjantów – komisarz Adam Smygalski i aspirantka Nina Jurska – przejrzą wielopoziomową grę niezwykle sprytnej morderczyni? Książka trzyma w napięciu aż do końca.

Przeważnie kryminał wiąże się z określonym z góry schematem. Jest przestępstwo i jest gdzieś przestępca. Policjanci muszą odnaleźć przestępcę i udowodnić mu winę. Powieść musi być tak skonstruowana, żeby przynajmniej kilka razy zwodzić czytelnika, dawać mu złudne poczucie, że wie, w jakim kierunku zmierza akcja. W tej powieści pozornie jest tak samo. Ale tylko pozornie, bo częściowo narratorką jest również morderczyni. Ale kim ona jest?

Ponieważ Katalog motyli jest powieścią kryminalną, więc oczywiście nie zdradzę biegu wydarzeń. Nie należy odbierać czytelnikowi suspensu. Informacje zawarte w recenzji sami przeczytacie już w pierwszym rozdziale. Jednak warto zwrócić uwagę na zalety tej książki. Spodobała mi się swobodna i płynna narracja. To powieść, w której autor wysilił się, by czytelnikowi czytało się przyjemnie. Oczywiście przyglądając się wnikliwie, można znaleźć drobne uchybienia warsztatu pisarskiego, ale są naprawdę drobne.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć