ebook Wyspa zero
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 34) Ilość stron (szacowana): 400

Wyspa zero
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 27.22
31.92 złpremium: 19.15 zł Lub 19.15 zł
-21% 24.90 zł Lub 22.41 zł
29.68 zł Lub 26.71 zł
31.92 zł
24.09 zł
27.13 zł
28.73 zł
29.00 zł
31.92 zł
31.92 zł
Inne proponowane

Jest maj 1945. Poniemieckie Świnoujście na wyspie Uznam leży w gruzach. Na ulicach grasują bandy uzbrojonych szabrowników. Brakuje wody i prądu. Panuje głód, chaos i strach.

W mieście rządzi żelazną ręką sowiecki komendant Osipowicz. Ale nawet on nie jest w stanie powstrzymać narastającej fali zbrodni. Ktoś zabija byłych więźniów obozów koncentracyjnych Polaków, Rosjan, Niemców. Tylko jeden człowiek może pomóc w schwytaniu mordercy. Jest nim Kostrzewa, przedwojenny polski policjant, którego detektywistyczne umiejętności okazują się nie do przecenienia. Jego dotychczasowym celem była ucieczka do Argentyny śladem miłości swojego życia. Teraz jednak będzie musiał zmierzyć się nie tylko z psychopatycznym zabójcą, ale także z koszmarami własnej wojennej przeszłości.

W świecie po apokalipsie trzeba dotrzeć do prawdy, żeby ruszyć dalej z podniesioną głową.

Każdy, kto lubił film Prawo i pięść, pokocha tę książkę! - Juliusz Machulski, reżyser, scenarzysta, dramaturg

Wyspa Zero tętni życiem. Dobra robota, proszę o więcej! - Michał Komar, pisarz, scenarzysta, dramaturg

Wyspa zero od Jarosław Sokół możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pocztówka z Buenos Aires

15 lipca 2020 roku nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazała się wyjątkowa powieść kryminalna autorstwa Jarosława Sokoła, który jest twórcą świetnie przyjętego serialu Czas honoru. Fabuła Wyspy zero osadzona jest w czasach powojennej Polski, na której tle poznajemy niezwykłą historię miłości i zbrodni. Biorąc do ręki Wyspę zero, możemy mieć pewność, że zasiadamy do czytania książki, która pochłonie nasze czytelnicze serce. I tak w rzeczy samej jest. Jarosław Sokół stworzył historię, która od samego początku intryguje. Akcja powieści rozpoczyna się w maju 1945 roku. Głównym bohaterem jest Adam Kostrzewa, który nie zamierzał być ludowym milicjantem ani chwili dłużej niż to konieczne. Pragnie dostać się do Argentyny, ponieważ to właśnie tam czekała na niego miłość jego życia. Tymczasem w poniemieckim Świnoujściu na wyspie Uznam uzbrojeni szabrownicy prześladują lokalną społeczność. Głód i chaos potęgują strach wśród mieszkańców. Rządy w mieście sprawuje komendant Osipowicz, lecz również on nie jest w stanie zatrzymać owej kryzysowej sytuacji. W mieście dochodzi do morderstw dokonywanych na więźniach obozów koncentracyjnych. Kostrzewa nie czuje się bezpiecznie, gdyż sam w czasie wojny przebywał w Auschwitz. Z nieufnością traktuje każdego człowieka. Zdaje się jednak, że tylko on może powstrzymać falę morderstw. Jego detektywistyczne umiejętności mogą przyczynić się do położenia kresu licznym zbrodniom na Polakach, Niemcach i Rosjanach. Sytuacja, jaka zapanowała w mieście sprawi, że będzie zmuszony odłożyć marzenia wyjazdu do Buenos Aires, by zmierzyć się z psychopatycznym zabójcą. Dodatkowo Kostrzewa będzie musiał stanąć oko w oko z demonami wojennej przeszłości.

Jarosław Sokół stworzył ciekawą historię z nietuzinkowym bohaterem, którego losy poruszają i już na zawsze pozostają w naszej pamięci. Adam Kostrzewa jest co prawda postacią fikcyjną, lecz warto zastanowić się, czy aby jego historia nie jest próbą zobrazowania losów wielu ludzi, borykających się z powojenną rzeczywistością. Przyznam szczerze, że Wyspa zero to doskonały kryminał, ale i nie tylko. To ujmująca historia miłości, która zmuszona jest zmierzyć się z przeciwnościami losu. Adam Kostrzewa jest bohaterem, którego polubi wielu czytelników. Jestem tego pewien. Tak samo jak tego, że Wyspa zero zasługuje na miano bestsellera. Warto dodać, że rekomendację dla tej książki napisał Juliusz Machulski oraz Michał Komar. A Czyt-NIK swoją skromną osobą jej patronuje, zaświadczając, że powieść Jarosława Sokoła warto umieścić na półce z Najlepszymi Interesującymi Książkami. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć