ebook Gra w morderstwo
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 389)

Gra w morderstwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.32
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
24.02 zł
25.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Żal może się zmienić w truciznę. Może zrobić się zbyt mroczny, zbyt ciężki i już cię nie wypuścić… Kolejny – po „Zmuszonej, by zabić” – thriller psychologiczny z charakterystycznym dla Rachel Abbott konfrontowaniem czytelnika z pytaniami, na które nie ma oczywistych odpowiedzi, i mistrzowską charakterystyką postaci.

„Rok temu o tej porze wszyscy przyjechaliśmy na ślub Lucasa do położonej nad samym morzem, imponującej rezydencji w Kornwalii. Tego dnia nie doszło jednak do żadnego ślubu.
Teraz Lucas zaprosił nas ponownie, tym razem na rocznicę. Ale rocznicę czego? Ślubu, do którego przecież nie doszło, czy może tragedii, która wydarzyła się tamtego dnia? Dziś poinformował nas, że przygotował grę. Każdy musi wziąć w niej udział.
CZEGO ON OD NAS CHCE? O CZYM NAM NIE POWIEDZIAŁ?
I CO SIĘ WYDARZY, KIEDY TA STRASZNA GRA DOBIEGNIE KOŃCA?” – fragment powieści

Gra w morderstwo od Rachel Abbott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gra w morderstwo jest intrygującą i trzymającą w napięciu opowieścią o zbrodni i karze. Zamożny Lucas zaprasza przyjaciół do swej posiadłości na ślub. Tylko jedna z osób nie należy do starej paczki przyjaciół z czasów szkolnych. To żona Matta, lekarza i specjalisty chirurgii plastycznej. Jemma zauważa od samego początku mgiełkę tajemnic, która unosi się w tym towarzystwie.

Na drugi dzień rano okazuje się, że nie żyje Alex, młodsza siostra Lucasa. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Goście rozjeżdżają się do domów. To był przykry rok, ponieważ Jemma i Matt przeżywają kryzys w swoim małżeństwie. Jemma ma wrażenie, że wydarzenia w nadmorskiej posiadłości Lucasa mają z tym związek. Lecz jeszcze większym zaskoczeniem jest zaproszenie, które otrzymują.

W rocznicę śmierci Alex i niedoszłego wesela Lucas zaprasza swych przyjaciół ponownie. I chociaż wszystkim wydaje się to dziwne, jednak przybywają w komplecie. Lucas jest przekonany, że jego siostrę zamordowano i że uczynił to ktoś z jego przyjaciół. Proponuje im zatem grę w morderstwo. Od tego momentu zaczyna się właściwa akcja, a wydarzenia przyspieszają.

Gra w morderstwo to nie tylko zgrabny kryminał w luksusowych dekoracjach. Jest to również historia ludzkich namiętności, intryg i tajemnic. Można rzec, że tylko martwi nie kłamią, bo wszyscy żywi prowadzą swoje własne gry, mają swoje tajemnice, a rozwiązanie zagadki będzie dla czytelnika sporym zaskoczeniem. Dla miłośników kryminału ta książka, wydana zaledwie pół roku temu, będzie ciekawą niespodzianką. W powieści ponownie pojawi się policjantka Stephanie King, co pozwala sądzić, że autorka zaplanowała cykl z jej udziałem.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Poprzednia książka autorki z tej serii bardzo mi się podobała, dlatego z ciekawością sięgnęłam po kolejny tom o Stephanie King. Książki można czytać niezależnie. Zapraszam na nowy post.

Trochę o fabule

Sięgam drżącymi palcami w stronę klamki, żałując, że się zgodziłam - że nie odmówiłam udziału w grze zaplanowanej na dzisiejszy wieczór. Może wcale nie jestem aż tak odważna, jak mi się wydawało. Ściskam w drugiej dłoni czarną kopertę i trzymam ją blisko ciała, jakbym się obawiała, że zapisane na tkwiącym w środku kartce słowa mogę przepalić gładki pergamin i ujawnić się światu.

Książka spodobała mi się od pierwszego rozdziału. Cofamy się rok wstecz - poznajemy grupę przyjaciół, która razem ze swoimi partnerami, małżonkami, przyjeżdża na ślub swojego najlepszego przyjaciela Lucasa. Przyszły pan młody jest bardzo bogaty i mieszka w pięknej i bardzo luksusowej posiadłości w Kornwalii z widokiem na morze. Jemmy jest nowa w towarzystwie, poznaje znajomych męża, ale najbardziej ciekawi ją Alex, czyli siostra pana młodego. Kobieta próbuje podpytać męża o Alex, ale on nabiera wody w usta. Jemmy ma nadzieję, że sama lepiej pozna Alex, ale nie ma do tego okazji, bo do ślubu jednak nie dochodzi.... Skoro w fabule pojawia się sierżant Stephanie King - to możecie się domyśleć, że będzie miał miejsce jakiś wypadek...

Rok później o tej samej porze ci sami ludzie jadą na zaproszenie Lucasa. Nikt nawet się nie domyśla, jaką niespodziankę dla nich szykuje gospodarz. Będzie to świętowanie rocznicy... ale nikt nie wie jakiej rocznicy, bo przecież do ślubu nie doszło. Kiedy mężczyzna informuje znajomych, że będą grali w grę towarzyską, zapada ogromna konsternacja... A kiedy mówi, że to będzie gra o morderstwo?

W międzyczasie autorka bardzo powoli odsłania karty i dowiadujemy się co stało się 13 lat temu z siostrą Lucasa... Więcej wam nie zdradzę bo warto samemu poznać tę historie.

Co on wyprawia? Cokolwiek zaplanował, nie jest to bynajmniej zwyczajna gra towarzyska. To wcale nie ma być dobra zabawa. On oczekuje, że coś się wydarzy. Wymusza ujawnienie tajemnic, chce, byśmy zagrali, jak zagra. Ale o co w tym wszystkim chodzi?


Moje odczucia

Jeśli obserwujecie mojego bloga to wiecie, że ostatnio czytam więcej thrillerów psychologicznych niż literatury obyczajowej. Dzięki temu mam porównanie do innych książek z tego gatunku. Moim subiektywnym zdaniem autorka świetnie sobie poradziła i do samego końca umiała trzymać czytelnika w niepewności. Bardzo lubię takie książki, które są niejednoznaczne i potrafią zaskakiwać .To jak układanie puzzli, kiedy nic nie wiadomo, dopóki ostatni kawałek nie wpadnie na miejsce.

Gra w morderstwo to książka, której akcja toczy się bardzo powoli, ale to w niczym nie przeszkadza. Normalnie czułam takie lekkie zdenerwowanie i do końca nie wiedziałam, jak autorka poprowadzi fabułę. Początek może wydawać się nudny i za wolny, ale wierzcie mi potem akcja nabierze szybkiego tempa. Podobał mi się klimat powieści, akcja nad morzem, czuć bryzę morską, jest mroczny klimacik i do końca nie wiadomo kto jest kim i komu można ufać. Bohaterowie wszyscy są bardzo dobrze wykreowani, narracja prowadzona jest czasami przez żonę przyjaciela Lucasa - Jemmy- czyli całkiem nową osobę w towarzystwie. O samej detektyw Stephanie nie ma za dużo w książce, ale to zupełnie nie przeszkadza.

Sam pomysł na fabułę - świetny! Coś nowego, pełnego grozy, napięcia i takiego... obsesyjnego! Książka spełniła moje wymagania, a sama nie mogę się doczekać następnego tomu z tej serii.

Polecam!

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Miał być ślub!

Brytyjska mistrzyni thrillera wykreowała bohaterkę, którą miłośnicy gatunku pokochają tak samo jak Toma Douglasa, którego poznaliśmy we wcześniejszych książkach Rachel Abbott. Stephanie King poznaliśmy już w pierwszej części zatytułowanej Zmuszona, by zabić. I tym razem sprawa, którą będzie się wraz z główną bohaterką zajmować nie da o sobie zapomnieć. A wszystko wydarzyło się w dniu ślubu Niny i Lucasa. Jednak w rezydencji położonej nad samym morzem w Kornwalii nie doszło do zaślubin. Podczas ceremonii jedna z osób umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok po tych wydarzeniach Lucas zaprasza ponownie wszystkich gości, by w tym samym miejscu uczcić rocznicę.

Pytanie tylko jaką rocznicę, skoro do ślubu nie doszło? Co w taki razie mężczyzna zamierza świętować? Dlaczego zaprosił wszystkich znajomych? Jaki ma plan? W jaką grę gra? Pytania mnożą się, a odpowiedzi nie są takie jednoznaczne. Dodatkowo Rachel Abbott po mistrzowsku pomieszała szyki, że nie prędko uzmysłowimy sobie, jakie Lucas rozdaje karty. Czy zatem biorąc udział w tej morderczej grze poznamy kulisy morderstwa sprzed roku? Jaki związek ma tutaj wydarzenie sprzed trzynastu lat związany z siostrą Lucasa? Gra w morderstwo to kolejna książka Rachel Abbott, która dowodzi słuszność stawiania pisarki na piedestale brytyjskich twórców thrillerów psychologicznych. Przyznam szczerze, że ta książka, jest najlepszą powieścią autorki. A dodam tylko, że przeczytałem ich wiele. Nie oznacza to, że wcześniejsze były kiepskie. Wręcz przeciwnie, były emocjonujące. Jednak ta najnowsza to prawdziwy majstersztyk.

Elektryzująca warstwa fabularna oraz wyraziści i mocni bohaterowie to doskonały punkt Gry w morderstwo. To, co charakterystyczne w twórczości Rachel Abbott, to doskonałe ukazanie postaci stawianych przed trudnymi moralnie decyzjami, co jeszcze bardziej potęguje mroczny klimat poznawanej historii. Warto wejść w tę grę i wraz z bohaterami poczuć emocje, które umiejętnie dawkuje brytyjska mistrzyni thrillera psychologicznego. I myślę, że nie tylko na wyspach Pani Abbott wiedzie prym wśród twórców gatunku. Tak jak wspomniałem bohaterowie postawieni są przed trudnym wyborem moralnym. A Wy koniecznie wybierzcie tę książkę, a przekonacie się, że Gra w morderstwo rozegra w Waszych emocjach prawdziwy rollercoaster. Autorka umiejętnie odkrywa karty, których połączenie daje zaskakujący finalny obraz.

Ocena: 6/6

©Czyt-NIK
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Grupa przyjaciół przyjeżdża do imponującej rezydencji Lucasa umiejscowionej nad morzem by świętować jego ślub. Niestety, przygotowania do uroczystości zostały przerwane w dramatycznych okolicznościach. Po roku przyjaciele ponownie zostają zaproszeni do Kornwalii by uczcić rocznicę. Tylko co właściwie mają świętować? Ślub, który nie doszedł do skutku czy tragiczne wydarzenia, które miały wtedy miejsce? Gospodarz domu szybko rozwiewa ich wątpliwości i oznajmia swoim gościom, że przygotował dla nich grę. Grę w morderstwo… Czy jest szansa, że jej uczestniczy wyjdą z niej zwycięsko?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Gra w morderstwo to drugi tom nowego cyklu Rachell Abbott, której osią łączącą jest postać detektyw Stephanie King. Jeżeli jednak nie czytaliście poprzedniego tomu (choć ja Was do tego zachęcam), nie martwcie się. Ta książka to zamknięta historia i nieznajomość poprzedniej części nie wpływa na odnalezienie się w akcji w żadnym stopniu.

Gra w morderstwo to moje drugie spotkanie z powieściami Rachell Abbott. Powiem Wam jednak, że ta książka udowodniła mi tylko, że z tą autorką jest mi bardzo po drodze. Niezmiernie odpowiada mi styl pisarki. Sposób w jaki buduje klimat oraz napięcie a także to jak tworzy kreacje bohaterów i bawi się formą. To są największe i niezaprzeczalne atuty jej powieści. Naprawdę wiele się w tej książce dzieje. Tragedie z przeszłości mieszają się z tymi bieżącymi. Pewnych rzeczy można się co prawda domyślać jednak do końca nie wiadomo jak ta swoista gra się zakończy i jakie tajemnice jej finał wyciągnie na światło dzienne.

Bardzo przypadły mi do gustu kreacje bohaterów. Każde z nich ma coś do ukrycia. Ciężko ustalić też jakie kierują nimi intencje. Mam wrażenie, że autorka pokazała czytelnikom tylko tyle ile było absolutnie niezbędne. Wszystko inne to tajemnica, którą czytelnik sam musi odkryć.

Wisienką na czytelniczym torcie jest klimat tej powieści, który wymyka się jednoznacznej kwalifikacji. Jest mrocznie, tajemniczo, hermetycznie. Akcja umiejscowiona głównie na terenie ekskluzywnej posiadłości, wśród tych samych bohaterów, mocno kojarzyła mi się z klasycznymi kryminałami. Jednak zdecydowanie podana została w nowym, świeżym wydaniu. Mnie ta historia porwała całkowicie.

To co czasem wytrącało mnie jednak z czytelniczego rytmu, to podzielona narracja, przez którą czasem się gubiłam. Zabrakło mi też trochę postaci Stephanie King. Ale mam nadzieję, że w kolejnych częściach serii, będzie jej więcej. Tak czy inaczej czytało mi się tę książkę naprawdę znakomicie.

Komu polecam?

Gra w morderstwo to książka dla miłośników thrillerów psychologicznych z mocnym wątkiem tragedii z przeszłości i cieniami, które rzuca na teraźniejszość. To również powieść dla czytelników lubujących się w klasycznych kryminałach. Fani Agathy Christie powinni być tą powieścią zachwyceni.

Jak Wam wspomniałam Gra w morderstwo to moje drugie spotkanie z powieściami Rachell Abbott. Nie tylko jest to spotkanie bardzo udane, ale jak na razie również ulubione. Czytało mi się tę książkę niezwykle sprawnie, lekko i szybko. Jej dynamizm powoduje, że z każdą kolejną stroną coraz ciężej się od niej oderwać. Absolutnie nie dziwię się, że autorka cieszy się niesłabnącą wręcz popularnością.

Polecam Wam tę historię z całego serca. To idealna pozycja na duszne letnie wieczory.

Ocena: 5-/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć