ebook Psychoterapeutka
3.28 / 5.00 (liczba ocen: 1191)

Psychoterapeutka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.49
Audiobook - najniższa cena: 30.08
wciąż za drogo?
29.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
25.49 zł
26.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Wielki norweski bestseller. Prawa do jego publikacji sprzedano aż do dwudziestu sześciu krajów. Wciągnęła cię „Pacjentka”? Przeczytaj „Psychoterapeutkę”! Wie wszystko o uczuciach swoich pacjentów. Dlaczego więc pozwala się oszukiwać własnym emocjom?

Sara prowadzi praktykę psychoterapeutyczną dla trudnej młodzieży w starym odziedziczonym domu, który odnawia jej mąż Sigurd. Pewnego ranka mężczyzna zostawia jej wiadomość, że wyjechał na weekend z kolegami i jest już na miejscu. Kilka godzin później do Sary dzwonią przyjaciele męża: Sigurd się nie pojawił i nie odbiera telefonu. Początkowy gniew Sary na męża z upływem czasu przeradza się w strach. Kobieta zaczyna czuć się obserwowana, przedmioty wokół niej znikają i znów się pojawiają, a dom przestaje być bezpiecznym miejscem. Gdy wychodzi na jaw straszna prawda o zniknięciu Sigurda, Sara zaczyna wątpić w swoje zdrowie psychiczne…
HELENE FLOOD, norweska psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy, napisała przejmujący thriller o destrukcyjnych emocjach w związku i wpływie rodzinnego dziedzictwa na wybory, jakich dokonujemy jako dorośli ludzie. Książka natychmiast stała się bestsellerem w Norwegii i została sprzedana do dwudziestu sześciu krajów.

Psychoterapeutka od Helene Flood możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Takie książki to ja uwielbiam czytać, ale tylko latem.

Powieść Helene Flood Psychoterapeutka była dla mnie trochę zagadką. Przede wszystkim porównywana jest do Pacjentki, której nie czytałam, więc nie miałam nawet żadnego odniesienia. Czytanie opinii sobie odpuściłam, bo te na znanych portalach często skrywają jakieś spoilery, za którymi nie przepadam. Zresztą sam opis wydawcy też moim zdaniem za dużo zdradza. Ale to on był moim jedynym ratunkiem i to z niego zrozumiałam, że ma to być thriller, ale mocno psychologiczny. Trochę to nastawienie mnie uratowało, bo przez nie zdecydowałam, kiedy po nią sięgnę – po prostu wybrałam na nią dobry moment. Przeczytanie jej w innym momencie niż na leżaku w upalny letni dzień, bez świadomości rozbudowanej psychologii, mogłoby się źle skończyć. Albo inaczej – mogłoby się skończyć zawodem.

Sara prowadzi prywatną praktykę i świadczy usługi psychoterapeutyczne. Pod swoimi skrzydłami ma kilku pacjentów ze skrajnie różnymi problemami. Jej życie prywatne wydaje się być stabilne, a jednak wszystko zmienia się w ułamku sekundy, kiedy jej mąż wyjeżdża na weekend z kolegami. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, pojawiają się kolejne problemy, sprzeczności i jeszcze więcej podejrzeń, gdy okazuje się, że Sigurd nigdy nie dojechał na miejsce spotkania.

Psychoterapeutka to jedna z tych książek, która wydaje się być momentami monotonna, ale nadal ma w sobie ten pierwiastek podnoszący zainteresowanie czytelnika. Z jednej strony było w niej za dużo opisów, ale z drugiej byłam mocno zmotywowana, żeby ją przeczytać, bo byłam po prostu ciekawa, jak to się skończy. I chociaż pozwoliłam sobie totalne odpuszczenie prowadzenia śledztwa na własną rękę, to nawet przy pełnym skupieniu nie jestem pewna, czy rozwiązałabym tę układankę. Miałam swoje podejrzenia, ale szłam raczej w rozwiązania jeszcze bardziej oczywiste niż to, które ostatecznie zostało mi zaserwowane. To, co najbardziej ciekawiło mnie w tej historii, to przedstawienie głównej bohaterki jako specjalistki od ludzkiej psychiki, która sama pod wpływem różnych bodźców nie radzi sobie z opanowaniem swoich emocji. I z jednej strony opisywanie wszystkiego w najdrobniejszych szczegółach trochę mnie nudziło, to jednak właśnie tego spodziewałam się po tej powieści i to dodawało jej takiego charakterystycznego klimatu. Powiedziałabym, że zagubienia i splatania. Zawsze wydawało mi się, że psycholodzy i psychoterapeuci potrafią rozłożyć człowieka na czynniki pierwsze, doszukują się – może nawet trochę na siłę – różnych dziwactw i są bardzo podejrzliwi. Thriller Flood pokazał mi, że jednak nie zawsze tak musi być, a osoba, która na pierwszy rzut oka wydaje się emocjonalnie opanowana, też wcale nie musi taka być, kiedy w grę wchodzą emocje i uczucia.

Powieść Flood jest jedną z tych, która może znudzić, jeżeli liczy się na porywającą, pełną zwrotów akcji lekturę. Tutaj jednak na pierwszym miejscu mamy główną bohaterkę i jej myśli, jej przeżycia i wewnętrzne rozterki. Spojrzenia na to, co dzieje się teraz, ale też retrospekcje, które czasami wyskakują jak takie niechciane i w ogóle niespodziewane wyrzuty sumienia. Dla mnie była to dobra lektura na upalny letni dzień – przy której nie muszę się szczególnie wysilać ani skupiać, a która nadal dostarcza mi tego, czego od niej oczekuję, czyli odrobiny rozrywki. Z czystym sumieniem polecam ją osobom, które w psychologię postaci lubią się wgryzać, ale z rozwagą powinni podchodzić do niej czytelnicy szukający mocniejszych wrażeń.

Ocena: 4/6
©Rude recenzuje
Sigurd gdzie jesteś?

Nakładem Wydawnictwa Agora pojawił się thriller Psychoterapeutka. Autorką jest Helene Flood, norweska psycholożka. Książka zapewni wszystkim miłośnikom gatunku ogromny ładunek emocjonujących płynący z analiz, które rozbrzmiewać będą w naszej głowie. A trzeba przyznać, że Helene Flood jako znawczyni w tej dziedzinie doskonale poprowadziła fabułę, która sprawi, że nie oderwiemy się od książki, dopóty, dopóki nie poznamy całej prawdy. Prawdy o tym co trapi główną bohaterkę.

Sara jest psychoterapeutką. Mieszka wraz z mężem Sigurdem, w starym domu odziedziczonym po jego dziadku. Sara nad garażem urządziła gabinet, w którym prowadzi praktykę. Jej mąż jest architektem. Pewnego dnia Sigurd informuje ją o wyjeździe ze znajomymi. Jednak jak się okazało, nie wybrał się on z Janem Erikiem i Thomasem, a słuch o nim zaginął. Od tej pory Sarę nurtują pytania. Gdzie jest Sigurd? Dlaczego ją okłamał?

I od tej pory poziom emocji wzrasta na wyżyny. Sara jak przystało na prawdziwą psychoterapeutkę krok po kroku analizuje, to, co mogło stać się z mężem. Niestety prawda, którą poznaje jest dla niej ogromnym ciosem. Policja informuje ją o znalezieniu zwłok Sigurda z ranami postrzałowymi. Dodatkowym elementem, który elektryzuje całą historię jest tuba z dokumentami mężczyzny, która w dniu rzekomego wyjazdu znika, a po kilku dniach odnajduje się w ich mieszkaniu. Kto ją tam podrzucił? Z kolejnymi przekładanymi kartkami pojawiają się nowe niewyjaśnione okoliczności związane z przedmiotami należącymi do małżeństwa. Wydarzenia których doświadcza Sara, sprawiają, że kobieta zaczyna obawiać się o własne zdrowie psychiczne. W nocy słyszy kroki. Poczucie obserwacji potęguje wzrost adrenaliny podczas poznawania tej historii. A zapewniam Was, że jej finał wywróci do góry nogami Wasze wyobrażenie o tym, co wydarzyło się w życiu Sary i Sigurda.

Bez wątpienia Psychoterapeutka to thriller psychologiczny, który mogę Wam polecić. Również dzięki warstwie kryminalnej, jak i psychologicznym analizom, których w tej książce nie brakuje.

Ocena: 5+/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć