ebook Przy naszej piosence
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 275)

Przy naszej piosence
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 22.33
wciąż za drogo?
30.30 złpremium: 18.18 zł Lub 18.18 zł
-30% 22.33 zł Lub 20.10 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł
22.31 zł
25.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Zwyciężczyni konkursu na najlepszą powieść! Po głośnym debiucie – „Jedynym takim miejscu”, każda jej książka jest jeszcze lepsza. Ta bestsellerowa autorka młodego pokolenia potrafi poruszyć do łez.

Antek jest baristą i właścicielem świetnie prosperującej kawiarni. Niestety nie ma szczęścia w miłości. Skupiony na pracy, nie traci czasu na poważne związki z dziewczynami. Pewnego wieczoru, zbyt pochłonięty natłokiem spraw, zapomina włączyć alarm w kawiarni, co doprowadzi do nieodwracalnych zmian w jego życiu.

Kornelia stoi u progu dorosłości, lecz już od dawna wraz z młodszym bratem są zdani tylko na siebie. Głód i brak podstawowych środków do życia skłaniają Kornelię do desperackiego kroku – kradzieży. Chce chronić brata, ponieważ obawia się, że jeśli wpadnie w kłopoty, to zostaną rozdzieleni. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy staje oko w oko z właścicielem kawiarni…

To jedno spotkanie będzie początkiem krętej i pełnej wyzwań drogi. Czy Kornelia zaufa Antkowi i opowie mu o wydarzeniach z przeszłości, które ją ukształtowały? Czy Antek odważy się wyciągnąć dziewczynę z piekła, w którym żyje? Czy ich wspólna piosenka będzie pierwszym krokiem do nowej historii?

Przy naszej piosence od Klaudia Bianek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Jedna krótka przypadkowa chwila potrafi zmienić życie wielu osób. Antek, właściciel popularnej kawiarni, świetny barista przez przypadek zapomina wychodząc z lokalu włączyć alarm. To przeoczenie spowoduje, że w jego spokojne, uporządkowane życie wkradnie się i to dosłownie wielki chaos. Antek co prawda nie ma szczęścia w miłości a jednak ma szczęście do ludzi, którzy wokół niego się zbierają. Teraz w jego życiu pojawia się też Kornelia. Dziewczyna, która sama pełnoletniość osiągnie dopiero za chwilę a jednak zmuszona jest być już dorosłą. Wraz z młodszym bratem zdani są tylko na siebie. Nie wiedzie im się przez to najlepiej. Rodzeństwo mieszka w dzielnicy komunalnej, często nie mają co jeść. Ich sytuacja jest na tyle dramatyczna, że zdesperowana dziewczyna, podejmuje próbę kradzieży. Czy Antek zaufa nastolatce, która chciała go okraść? Czy Kornelia ponownie zaufa jakiemukolwiek chłopakowi, po tym co przeszła?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Klaudia Bianek skradła moje czytelnicze serce najpierw powieścią „Najcenniejszy podarunek” a później książką „Ocalało tylko serce”. Powieść Przy naszej piosence pomimo, że niestety, chyba urzekła mnie mniej niż jej poprzedniczka, również wywołała we mnie wiele emocji i wzruszeń. Co myślę charakterystyczne dla tej autorki, jest w tej historii pewna świeżość i niewinność. Z każdą powieścią Klaudii Bianek mam w sobie wrażenia podobne do pierwszego szybszego bicia serca, pierwszego dotyku, pierwszego pocałunku… Jest w tym coś niezwykle ekscytującego, elektryzującego i magicznego. Coś co nieustannie mnie urzeka.

Niestety, nie do końca było mi po drodze z główną bohaterką. Z jednej strony naprawdę mocno chciałam zrozumieć jej postawy, z drugiej nie do końca je „kupiłam”. Chciałam by czasem mocniej się zbuntowała, by gdzieś w niej wydobył się wrzask, pewne odreagowanie. Wtedy pewnie byłaby mi bliższa. Pokochałam za to większość pozostałych postaci powieści. Urzekała mnie ich życzliwość, dobrość, bezinteresowność. Wierzę głęboko, że takich ludzi jest wokół nas wielu i jednocześnie, uważam za ogromne szczęście, gdy można się nimi otoczyć.

Największą zaletą jednak tej powieści jest jej emocjonalność. Przy czym nie jest to wcale łzawa historia. Emocji jest wiele, są głębokie, miejscami naprawdę mocne, może nawet zbliżają się gdzieś do górnej granicy wytrzymałości, ale jej nie przekraczają.

Bardzo podobało mi się również, że autorka nie bała się trudnych tematów związanych z ubóstwem oraz toksycznymi relacjami. Uważam, że przedstawiła te problemy wyczerpująco, choć w konsekwencji w dość bajkowy sposób.

Do tego autorka pisze ciekawie, żywo i błyskotliwie. Przepięknie ukazuje uczucia swoich bohaterów i rozrysowuje tło dla ich zachowań, wyborów i postaw życiowych. Nie ze wszystkim musimy się zgadzać a jednak jest w nich prawda i czułość. Mam poczucie, że Klaudia Bianek bardzo lubi bohaterów swoich historii. Dzięki czemu i czytelnikom zazwyczaj jest łatwo ich polubić.

Komu polecam?

Jeśli potrzebujecie lżejszej, ale nie cukierkowej historii i nie boicie się powieści dedykowanych młodszym dorosłym ta pozycja będzie idealna na ostatnie letnie popołudnia.

Ja coraz rzadziej sięgam ostatnio po książki młodzieżowe a jednak po historie wychodzące spod pióra Klaudii Bianek mogę myślę sięgać w ciemno.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Znacie mnie już trochę i wiecie, ze z twórczością Klaudii Bianek jestem od samego początku. Uwielbiam historie, które wychodzą spod jej pióra (a właściwie powinnam napisać - spod palców wędrujących po klawiaturze), więc kwestią czasu było, aż sięgnę po kolejny tom jej młodzieżowej serii. Może ta historia nie porwała mnie tak, jak wcześniejsze, ale nie sposób odmówić jej uroku, nawet pomimo trudnej przeszłości jej bohaterów.

Antka znamy już z poprzednich części, jest baristą i prowadzi swoją kawiarnię w Groszkowicach. Pewnego dnia ktoś się do niej włamuje i tak splatają się jego losy z losami Kornelii i Adriana. Dziewczyna, pomimo młodego wieku (nie ma jeszcze osiemnastu lat), ma trudną przeszłość za sobą i zero perspektyw. Antek postanawia jej pomóc i tak właśnie rozpoczyna się ich wspólna przygoda.

Klaudia, co wielokrotnie podkreślałam, ma umiejętność pisania prosto o sprawach trudnych. Nie inaczej jest i tym razem. Autorka bardzo realnie oddaje rozterki głównych bohaterów, jak również kreuje ich jako osoby, które równie dobrze moglibyśmy znać w realnym świecie. Lubię to, w jaki sposób opisuje uczucia i emocje, tak, jakby siedziało się w głowie danej postaci. Historie z nurtu YA czy NA rządzą się swoimi prawami i nie inaczej jest w tej książce - ale jednak te schematy w przypadku autorki są podane tak, że zupełnie nie przeszkadza przewidywalność wydarzeń. Ta książka nie wywołała we mnie takich emocji, jak pozostałe książki autorki, ale miłośnicy gatunku na pewno będą usatysfakcjonowani. Ja już ostrzę zęby na kontynuację Życia po tobie i ta wrześniowa premiera jest jedną z przeze mnie wyczekiwanych.

Ocena: 5/6
©Zakątek czytelniczy
Styl pisarski Klaudii Bianek wyróżnia się spośród polskich autorek na polskim rynku wydawniczym. Pamiętam, że jej debiutancka powieść trochę mi się podobała i trochę nie... Za to jej książka z działu nowości była niesamowita.

Przy naszej piosence to opowieść o kolejnych bohaterach, których mogliście poznać przy innych historiach z tego cyklu. Tym razem bliżej poznajemy życie Antka Zegarka, brata Klary. Antek prowadzi kawiarnię i jest to bardzo przedsiębiorczy młody mężczyzna. Z całych sił stara się, aby jego marzenia i praca, w którą wkłada wiele energii była opłacalna. Pewnego wieczoru po zamknięciu lokalu, gdy chłopak jest już w domu, w jego kawiarni włącza się alarm. Gdy udaje się na miejsce okazuje się, że w lokalu znajduje się pewna osoba, która nie kradnie pieniędzy czy czegoś, co mogłoby przynieść korzyść materialną. Złodziej kradnie kilka kanapek, co stawia Antka w bardzo dziwnej sytuacji...

Muszę przyznać, że ten pomysł z kradzieżą był jednocześnie bardzo prosty i zabawny. Złodziejem, a raczej złodziejką okazała się być urocza dziewczyna o imieniu Kornelia, która za wszelką cenę chciała zapewnić sobie i swojemu bratu, coś do jedzenia. Zwłaszcza, że oboje mieszkają w trudnych warunkach. Antek poznając jej historię, postanawia jej pomóc. Zatrudnia ją oraz jej brata w swojej kawiarni i tak rozpoczyna się przyjaźń, która z początku nie jest łatwa. Jednak to zrozumiałe, gdyż dziewczyna ma problemy z zaufaniem komukolwiek.

Wydaje mi się, że każda kolejna z książek Klaudii Bianek jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Jak sami dobrze wiecie ja nie za często sięgam po polskie autorki, ponieważ nie mogę przekonać się czasem do ociężałego stylu pisania. Przy powieściach tej autorki tak nie mam. Podejmuje ona bardzo ważne tematy, które są nam znane ze społeczeństwa. Ba mogę powiedzieć, że nie boi się o nich głośno mówić, a to tego widać zaangażowanie w treść oraz research przy pisaniu danej historii. Tego bardzo często brakuje w innych polskich powieściach, co przekłada się na to, że wypisane są babole w treści.

Bardzo podobała mi się ta książka, ponieważ przełamuje pełen stereotyp odnośnie ludzi. A mianowicie, że bardzo często przypisujemy coś do ludzi na podstawie emocji i ich zachowań nie zauważając tego, co jest np. tego powodem. Kornelia od samego początku wiedziała, że postępuje źle kradnąc, ale Antek miał wybór i postanowił pomóc jej zamiast oskarżyć i wykluczyć. Dał szansę dziewczynie choć nie musiał.

Przy naszej piosence to historia o ponownej próbie zaufania sobie i innym, pomocy, trudnych relacjach i miłości, która jest zawsze, jeśli tylko zechcemy w nią uwierzyć. Polecam!

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć