ebook Zakłamane życie dorosłych
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 3925)

Zakłamane życie dorosłych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 31.45
Audiobook - najniższa cena: 38.92
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
31.45 zł Lub 28.31 zł
31.50 zł Lub 28.35 zł
35.00 zł
31.92 zł
35.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Najnowsza powieść uwielbianej na całym świecie autorki! Opowieść o losach dziewczynki z dobrego domu i Neapolu, który ma dwie twarze – wytworną i proletariacką. Która z nich będzie bliższa dorastającej Giovannie? I czy dziewczyna koniecznie musi opowiedzieć się po którejś ze stron?

Giovanna dorasta w szczęśliwej inteligenckiej rodzinie w Neapolu. Dziewczynka coraz bardziej zaczyna się interesować swoim pochodzeniem i dalszą rodziną, z którą rodzice nie utrzymują kontaktu. Do tej pory tylko słyszała o istnieniu siostry ojca, Vittorii. Początkowo niechętni pomysłowi odnowienia kontaktu rodzice ulegają Giovannie i dziewczynka spotyka się z ciotką. Prowadzi to do zaskakujących odkryć. Kiedy w miarę dorastania Giovanna coraz bardziej przypomina zrzędliwą krewną, jak twierdzi jej ojciec, inaczej spogląda na siebie i otaczający ją świat. Poszukiwania nowego oblicza, które zastąpi szczęśliwą dziecięcą buzię, toczą się między dwoma spokrewnionymi biegunami Neapolu, które żywią wobec siebie strach i nienawiść: miastem ze wzgórz, które przybrało maskę wytworności, i tym z dołu, kryjącym się za trywialnością i krzykliwością. Giovanna balansuje między jednym i drugim, upada i się podnosi, zdezorientowana, bo tak na dole, jak i na górze nie znajduje ani odpowiedzi, ani ratunku.

„W tej książce, w której prawda jest naprzemiennie ujawniana i ukrywana, a postacie budzą w równym stopniu miłość i nienawiść, głos Ferrante jest jednocześnie uspokajający, niepokojący, hipnotyzujący” – „La Stampa”.

Zakłamane życie dorosłych od Elena Ferrante możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Trzeba się bać nawet wtedy, gdy nie ma powodu. Strach pobudza do czujności.
Kłamstwo kłamstwem pogania: dorośli zabraniają dzieciom kłamać, ale sami sobie folgują.
Kilka słów o fabule

O czym jest Zakłamane życie dorosłych? Dokładnie o tym, na co wskazuje tytuł powieści. W kotle rodzinnych burz, żyje Giovanna, młoda dziewczyna próbująca zobaczyć w swojej twarzy prawdę. Kim jest? Do kogo jest podobna? Czyja krew płynie w jej żyłach karmiąc poszukujące ciało? Dawno zapomniana, a raczej ukrywana i demonizowana ciotka pojawia się w życiu dziewczyny. Dzięki niej odkrywa inną rzeczywistość, inny Neapol. Fasada sztuczności i wytworności opada, a w jej miejsce pojawia się obraz bez aktorskich kreacji i trywialnej codzienności. To nowe spojrzenie na rodzinę, przyjaciół i miasto, obudzi w Giovannie chęć poszukiwania nowej siebie.

Kilka słów o wrażeniach

Jeśli czytaliście tetralogię Genialna przyjaciółka i przypadła Wam do gustu, to jest spore prawdopodobieństwo, że przy Zakłamanym życiu dorosłych będziecie się również dobrze bawić. Elena Ferrante powraca w progi rodziny, ale przede wszystkim świat nastolatków, w ich najburzliwszym okresie niewiedzy, buntu, chęci poznawania i doświadczania nowego, fascynacji i przyjaźni. Każdy z nas pamięta jaki to był niełatwy czas, kiedy większość wiedzy czerpało się z przeżyć koleżanek i kolegów, smakowania życia, a czasami skoków do płytkiej wody na główkę.

Elena Ferrante świetnie odnajduje się w takim środowisku, w rewirach okupywanych przez nastolatków, serwując dodatkowo wyjątkowy włoski klimat.

W tej powieści nie ma nic zaskakującego, ani nowatorskiego. Uważam, że jest fajną odskocznią od trudnych tematów i dającą chwile zapomnienia. Jeśli tylko czytelnik lubi opowieści o nastolatkach, z całym wachlarzem ich dylematów oraz, w tym przypadku, dorosłych, którzy nie ułatwiają im życia i nie zapewniają spokojnej przystani do popełniania własnych błędów, to ta powieść będzie dobrym wyborem.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć