ebook Córka nieboszczyka
3.17 / 5.00 (liczba ocen: 220)

Córka nieboszczyka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 19.50
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
26.91 zł Lub 24.22 zł
29.90 zł
29.90 zł
-34% 19.50 zł
23.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielka uczta dla fanów kryminału i wielbicieli nagrodzonej Wielkim Kalibrem autorki „Polichromii”. Pierwsza część cyklu, którego bohaterkami są przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina. Przed nami niebanalne spotkanie z kryminalnym duetem, jakiego dotąd nie było!

Krwiste postaci oraz świetne poczucie humoru!

Przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina, poznają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza z Pracowni Zbiorów Masońskich. Ekscentryczna ciotka jako jedyna wątpi, że ich ojciec zmarł śmiercią naturalną. Podejrzani są wszyscy: stary antykwariusz, kolekcjoner masoników, brat naukowiec, właścicielka sklepu ezoterycznego, kuzynki bliźniaczki, młoda instagramerka, a nawet ogrodnik.
Mimo pierwotnej niechęci siostry zmuszone są jednak rozpocząć własne śledztwo. Stawką jest nie tylko dotarcie do prawdy, ale też odnalezienie cennego miniaturowego portretu. Czas nagli… ginie kolejna osoba, a w śledztwo wplątuje się nadużywający alkoholu ekspolicjant Jarota.
Akcja wartko płynącej powieści toczy się w Poznaniu, a jej bohaterem są również – największe w Europie – zbiory masoników.

O e-booku Córka nieboszczyka blogerzy napisali:

Córka nieboszczyka to pozycja, którą czytałam z szerokim uśmiechem na ustach i którą będę polecać każdemu miłośnikowi kryminału. Mamy tutaj komizm sytuacyjny, komizm językowy, ciekawych bohaterów oraz akcję, która wciąga od pierwszej strony. Ciekawi? W takim razie czym prędzej sięgajcie po tę powieść. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Córkę nieboszczyka pochłania się w mig, przy okazji z uśmiechem na ustach i żwawo pracującymi szarymi komórkami nad zagadkowymi zdarzeniami. Pisarka zadbała o detale, dodające smaku całości i równocześnie stanowiące niezłe zagwozdki w morderczym ciągu przyczynowo-skutkowym, jeśli taki oczywiście miał miejsce. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Córka nieboszczyka od Joanna Jodełka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Córkę nieboszczyka tylko częściowo można uznać za klasyczną komedię kryminalną. Rozpoczyna się niezwykle obiecująco, lekko i zabawnie. Po pierwszych rozdziałach parzymy dobrą herbatę, mościmy się wygodnie na kanapie i mniej więcej wiemy, czego w ciągu najbliższych godzin możemy się spodziewać. I tu niespodzianka. Dla otwartych na nieoczywistości i odchylenia od z góry utartych szlaków – przyjemna. Dla nastawionych wyłącznie na rozrywkę – być może zaskakująca. Faktem jest, że wątek romantyczny idzie w zupełnie nieoczekiwanym kierunku, głównej bohaterce jednak daleko do modelowo silnych, wyrazistych postaci, a zakończenie nadchodzi znienacka i wydaje się, że jest dopiero początkiem czegoś zupełnie nowego. Trudno przejść obojętnie obok tej pozycji.

Konflikt między przyrodnimi siostrami o spadek po nagle zmarłym ojcu, nie sprawia specjalnej przyjemności w czytaniu. Poza kilkoma naprawdę dobrymi scenami ciętego dowcipu na początku historii, humoru trzeba się w następnych rozdziałach mocno doszukiwać. Wraz z kolejnym trupem, sytuacja coraz bardziej się komplikuje, tropów i trudności przybywa, a Tycjana, z którą się bezwiednie identyfikujemy, nie potrafi na nie w żaden racjonalny sposób zareagować. Popełnia błąd za błędem, co prowokuje Czytelnika do wymyślania alternatywnych wersji rozwoju sytuacji.

Godne uwagi wątki historii masonerii zdecydowanie dodają uroku powieści Joanny Jodełki. Nadają charakteru całej fabule i tworzą dość skomplikowaną sieć powiązań między większością postaci. Robi się gęsto od symboli, znaków, rytuałów i tajemniczych przekazów. Nie na tyle jednak, by stracić kontrolę nad przebiegiem zdarzeń. Ostatnie zdanie zawiesza nas na moment, pobudzając do ponownej analizy wszystkiego co przeczytaliśmy. I trzeba przyznać – bez względu na efekt owej analizy i ilość możliwych rozwiązań, zdecydowanie odczuwamy potrzebę by przeczytać więcej. Na szczęście Joanna Jodełka zaspokaja tę potrzebę w drugiej części cyklu czyli Pamiętniku karła, do którego zajrzymy już niebawem.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Wiedziennik
Córka nieboszczyka dość długo czekała na swoją kolej. Nareszcie jednak nadszedł i jej czas (brzmi to dość strasznie, przepraszam) i mogłam poświęcić się lekturze tej pozycji. Z niewiadomego powodu podchodziłam do niej trochę jak pies do jeża, bałam się trochę rozczarowania, które mogło się przecież nastąpić. Na szczęście jednak moje obawy były niepotrzebne, a ja teraz opowiem Wam kilka słów na temat tej pozycji.

Wydawać by się mogło, że rodzinna tragedia, jaką jest śmierć ojca, połączy rodzinę w trudnych chwilach. No cóż, poznanie niewidzianej nigdy siostry rzeczywiście zalicza się do tego następstwa. Kiedy Tycjana spotyka na pogrzebie Angelinę, absolutnie nic nie zwiastuje tego, co wydarzy się później. Z kolei ciotka twierdzi, że ojciec kobiet nie zmarł śmiercią naturalną, a ktoś pomógł mu odejść z tego świata - w kręgu podejrzanych znajdują się wszyscy członkowie rodziny, w tym i sama Tycjana oraz nowo przybyła Angelina. Mimo jawnej niechęci, siostry Raj będą zmuszone współpracować. Czy uda im się rozwikłać tę z pozoru prostą zagadkę?

Zacznę od głównej bohaterki powieści. Tycjana wzbudziła moją sympatię od samego początku. Oczywiście, nie obyło się również bez momentów, w których jej zachowanie mnie irytowało, jednak z perspektywy czasu widzę, że jej postępowanie było w pełni uzasadnione. W końcu moment, gdy po latach dowiadujesz się o siostrze może dość niemiło zaskoczyć, a także wywołać pewien rodzaj szoku. Choć każdy reaguje inaczej. Uważam, że jest ona dobrze wykreowana i dzięki temu czytelnik może bez problemów zżyć się z tą postacią.

Angelina z kolei kompletnie mi nie podeszła, a jej kreacja – mimo tego, że dobra, to nie zachwyciła mnie. Wzbudzała wręcz mnóstwo niechęci i złości. Pozostało tak do samego końca i podejrzewam, że niewielu czytelników ją polubi. Chociaż w zasadzie wszystko jest możliwe, więc być może znalazłby się ktoś, komu Angelina przypadłaby do gustu.

Joanna Jodełka ma świetne pióro, dzięki któremu lektura Córki nieboszczyka jest przyjemna i bardzo lekka. Nie spodziewałam się, że aż tak wciągnę się w historię Tycjany i Angeliny oraz ze śledztwo w sprawie ojca głównych bohaterek zaangażuje mnie na tyle, iż nie będę w stanie oderwać się od tej powieści. Ogromną zaletą tej książki jest również obecność starszej ciotki dziewczyn, która swoją determinacją i odwagą mogłaby dorównywać niejednej młodej osóbce. Autorka wprowadziła tu również ekspolicjanta, Jarotę, który z kolei został odrobinę potraktowany po macoszemu. W kilka dni po skończeniu książki, jego obecność zdążyła umknąć mi z pamięci, co nie do końca pozytywnie wpływa na moją ocenę tej powieści.

Koniec końców jednak nie będę ukrywać, że Córka nieboszczyka to pozycja, którą czytałam z szerokim uśmiechem na ustach i którą będę polecać każdemu miłośnikowi kryminału. Mamy tutaj komizm sytuacyjny, komizm językowy, ciekawych bohaterów oraz akcję, która wciąga od pierwszej strony. Ciekawi? W takim razie czym prędzej sięgajcie po tę powieść.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Tycjana Raj jest szanowaną konserwatorką dzieł sztuki. W dniu pogrzebu ojca dosiaduje się o istnieniu przyrodniej siostry, Angeliny.

Ojciec wiele lat po śmierci matki z nikim się nie związał, stąd nieoczekiwane pojawienie się nieślubnej córki sprawia potężną niespodziankę całej rodzinie. A rodzina obfituje w specyficzne osobowości. Ponadosiemdziesięcioletnia ciotka Józefina poszukująca potencjalnego mordercy bratanka. Wuj Bernard i ciotka Barbara, również pełni dziwactw i osobliwych hobby. Staruszki bliźniaczki Konstancja i Antonina, wielbicielki mopsów. Blisko kręcą się przyjaciele denata, antykwariusz Hermes Janicki oraz chirurg Daniel Haag. Również posiadający nietuzinkowe pasje.

A sam nieboszczyk. Cóż, wydawałoby się nudny pracownik naukowy biblioteki uniwersyteckiej. Fascynat wąskiej dziedziny, zakochany w kolekcji masoników. Posiadacz rozmaitych dzieł sztuki, od bezwartościowych plakatów, po nigdy nie wycenione miniatury i obraz Kossaka w toalecie.

Skąd wzięła się nagle dorosła córka nieboszczyka? Czy Tomasz Raj zmarł śmiercią naturalną? A może ktoś chciał jego śmierci?

Siostry mimo różnic i antagonizmów, raczej niechętnie i z różnych pobudek, ale zaczynają prowadzić wspólnie własne śledztwo.

Wszystko dzieje się szybko, rodzinne wariactwa tworzą zabawne tło, a poznańska kolekcja masoników bardzo ciekawi. Muszę o tym więcej poczytać!

Znakomite wakacyjno – urlopowe czytadło. Wartka akcja z nieoczekiwanymi zwrotami, sympatyczne i barwne postaci, mnóstwo ciekawostek o historii sztuki, masońskich zwyczajach i procedurach, a na deser czytelnik dostaje zaskakującą postać mordercy oraz otwarte zakończenie!

Siostry Raj muszą dalej szukać tego co im zginęło! Z pewnością będę na ten dalszy ciąg czekać!

Polecam!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
O zbrodnię wcale nie aż trudno jak można by przypuszczać, ale też nie jest aż tak popularna jak mogłoby się wydawać. Czasem jednak warto przyjrzeć się odejściu z tego świata pewnych osób, oczywiście obiektywnie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności. To ostatnie jest niezwykle trudne kiedy ma się na głowie dość niecodzienną rodzinę i sekret zabrany do grobu.

Niektórzy mają wybujałą fantazję i widzą coś, co na pewno nie miało miejsca. Tycjana Raj nie zamierza słuchać dość niecodziennych wywodów swojej ciotki Józefiny. Śmierć jej ojca nie ma w sobie nawet krzty zabójczych okoliczności i wbrew temu, co krewna twierdzi, nie ma ochoty brać w amatorskim dochodzeniu. Wystarczy, że poznała na pogrzebie przyrodnią siostrę Angelinę, o jakiej nikt nie wiedział, trudno jest się wyrzec pokrewieństwa, a to nie jedyny kłopot jaki ma na głowie. Ciotunia bierze na celownik całą familię, przyjaciół i znajomych również, wszyscy według niej mieli jakiś motyw, nikt nie jest bez winy. To oczywiście nie przekonuje Tycjany, lecz pewne okoliczności zmuszają ją by spojrzała nieco inaczej na niedawne wydarzenie, może coś jest na rzeczy? Zaginęło pewne cenne dzieło sztuki, co raczej nie wygląda na przypadek, warto więc przyjrzeć się wszystkiemu wnikliwiej. Może siostry nie pałają do siebie zbytnio gorącymi uczuciami, ale maja wspólny cel, czy jeden? Na to odpowie prywatne śledztwo, w jakim nie brak ślepych zaułków, zmyłek oraz rodzinnych sekretów.

Podobno nie ma jak rodzina, w niej zawsze znajdzie człowiek oparcie, zrozumienie i pomoc, no chyba, że zajdą jakieś komplikacje, wtedy trzeba wziąć pod lupę wszystkich, nawet tych, którzy wydają się całkowicie nieszkodliwi. A jeśli do tego dodać mocno intrygujących bohaterów, niezwykłe zbiory biblioteczne oraz zaginione dzieło sztuki to z dużą dozą prawdopodobieństwa będziemy do czynienia z pasjonującym kryminałem z zawiłym suspensem. Najnowsza książka Joanny Jodełki jak najbardziej spełnia te, i wiele innych, kryteriów jakie są gwarancją nie tylko dobrej lektury, lecz i kryminalnych emocji. Córkę nieboszczyka pochłania się w mig, przy okazji z uśmiechem na ustach i żwawo pracującymi szarymi komórkami nad zagadkowymi zdarzeniami. Pisarka zadbała o detale, dodające smaku całości i równocześnie stanowiące niezłe zagwozdki w morderczym ciągu przyczynowo-skutkowym, jeśli taki oczywiście miał miejsce. Czy faktycznie doszło do zbrodni? Jeżeli tak to kto za nią stoi? A jeśli nie, to i tak pozostaje jeszcze tajemnica zniknięcia pewnej niezwykle cennej miniatury. Jakby nie patrzeć autorka daje czytelnikom niezłą łamigłówkę do rozwiązania, okraszając ją wspaniale zarysowanymi postaciami, jakich nie da się zapomnieć szybko oraz stanowiących bardzo barwne i przede wszystkim zdolne do wszystkiego towarzystwo. Na tym nie koniec, gdyż liczy się również tło czyli historia sztuki i masonów, każdy z elementów pierwszego i drugiego planu odgrywa swoją rolę, uzupełniając się wzajemnie i podkręcając kryminalną atmosferę. Jako pierwszy tym nowego cyklu, Córkę nieboszczyka stanowi doskonałą zapowiedź dla kolejnych części.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć