Kłamca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.66 / 5.00
liczba ocen: 9713
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 16.75 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.98 zł
22.89 zł
27.92 zł
27.92 zł
Pozostałe księgarnie
-13% 16.75 zł
27.92 zł
22.26 zł
23.17 zł
25.13 zł
25.13 zł
27.92 zł
Opis:

Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair. I to tłumaczyłoby obecność Kłamcy...

Ocalony po szturmie na Valhallę Loki – adoptowany syn Odyna, patron oszustów i zdrajców – postanawia przystać do zwycięzców i staje się anielskim chłopcem na posyłki.

Szybko jednak okazuje się, że w świecie, gdzie zabłąkane, mitologiczne bóstwa bratają się z piekielnymi demonami, niezwykłe zdolności boga kłamstwa służyć mogą znacznie ważniejszym celom. Wyćwiczone sztuczki doskonale dezorientują wroga, a bezwzględność i pogarda wobec regulaminów i zasad czynią go naprawdę groźnym przeciwnikiem zła i występku. Tak przynajmniej sądzą archaniołowie, coraz bardziej zależni od pomocy nowego sojusznika. I może mają rację…

Ale Loki ma własne plany.

CYTATY:
- Pan narusza moją prywatność! Proszę stąd natychmiast wyjść albo zaraz zadzwonię na policję.
Przybysz westchnął ciężko.
- Ciekaw jestem, co im powiesz. "Przepraszam, panie władzo, ale przyszedł do mnie jakiś facet i nie pozwala mi się powiesić"?
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jeśli ktoś miałby ochotę odwiedzić Walhallę, zmierzyć się z demonami (nie tylko tymi chrześcijańskimi), spotkać mityczne; prawie że zapomniane bóstwa, dowiedzieć się jacy naprawdę są Aniołowie (na jakie kasty się dzielą), Loki chętnie zabierze Was ze sobą. Lektura wciągająca i przewrotna.

 • Awatar

  Tematyka przeplatania się różnych panteonów zawsze potrafiła przyciagnąć uwagę. Tym razem autor zdecydował się na połączenie dwóch bliskich nam również pod kątem topografii. I tak dowiadujemy się, że Loki zaczyna pracować dla aniołów.
  Książka była debiutem Jakuba Ćwieka, ale chyba się obroniła - a jeśli bawią was nawiązania do klasyków kultury (i literatury w szczególności) - Kłamca spodoba Wam się na pewno.

 • Awatar

  No cóż jak lubie tego typu klimaty, to niestety ta książka mi nie siadła. Według mnie nudne opisy i marna akcja. Zmęczyła mnie książka i nie dałem rady jej skończyć.

 • Awatar

  Poznaj Kłamcę - ale czy ta znajomość ci się spodoba? Oczywiście! Loki Ćwieka jest dość sympatycznym przecherą, który da się lubić - ale tylko dlatego, że tak postanowił. Opowiadania czyta się przyjemnie i dopóki oczy same się nie zamkną.

Inne proponowane
Warto zerknąć