ebook Od jednego Lucypera
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 176)

Od jednego Lucypera
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 24.64
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
24.96 zł Lub 22.46 zł
27.52 zł 10 zł na konto
-6% 22.40 zł
24.45 zł
24.64 zł
27.20 zł
27.20 zł
27.20 zł
29.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Dwie ramy czasowe, historie niby ze sobą niepowiązane, osoby, który nie mają szans na spotkanie. Jednak istnieje możliwość, że żyjąca obecnie natrafi na ślad tej, która narodziła się kilkadziesiąt lat przed nią i natrafi na bolesną historię swojej rodziny. Od jednego Lucypera to w szczególności książka o Śląsku i zamieszkujących go kobietach i ich rodzinach. To także opowieść o historii, tej, o której pamiętamy ale także tej, którą spychamy w mroki niepamięci. Przeczytaj e-booka Od jednego Lucypera i odkryj książkę wybitną, w której kobiety odgrywają ważną rolę w toczącej się historii.

Fabuła:

Kiedy Katarzyna na początku XXI wieku wyjeżdżała z kraju do Holandii, marzyła o swojej karierze naukowej i lepszych, europejskich standardach traktowania kobiet. Uciekała od rodziny, i obecnie wydawać się może, że zaplanowana emigracja ułożyła się zgodnie z planem. Katarzyna jest zatrudniona na uniwersytecie i prowadzi życie dobrze sytuowanej emigrantki. Sytuacja finansowa pozwala jej na posiadanie swojej terapeutki i tak zwanej „pani od sprzątania”. Z rodziny, którą porzuciła w Polsce pozostawiła już tylko babcia.

Największym marzeniem Mariki jest pozostanie przodownicą pracy. Kończące się lata czterdzieste XX wieku, w chorzowskich zakładach azotowych przynoszą morderczą walkę o realizację założonego planu trzyletniego. Dziewczyna pokłada w uzyskaniu takiego tytułu awans społeczny i nie ustaje w wysiłkach aby poświecić całą swoją pracę na budowę ludowej ojczyzny. Marika upatruje w tym także możliwość wyrwania się ze swojego malutkiego światka, w którym znajduje się pod ciągłą kuratelą matki. Pragnie także zaznać szczęścia i wieść spokojne i szczęśliwe życie wraz ze swoim ukochanym Alojzem. Plany zdają się układać po myśli dziewczyny, jednak los, nie zważając na nią, układa człowiekowi swoje, własne ścieżki.

Katarzyna trafia na ślad Mariki zupełnie przypadkiem. Znajduje ukrywaną przez swoją babkę fotografię, na której dostrzega tajemniczą postać. W rozmowie telefonicznej z babcią próbuje skłonić ją do wyjawienia tajemnicy związanej z ukrywaniem zdjęcia i znajdującą się na nim kobietą. W końcu postanawia wyruszyć na Śląsk i rozgrzebać rodzinne tajemnice, które stanowią hałdę wielu niedomówień, zgorzknienia i gnuśności. Katarzyna nie spodziewa się do czego doprowadzi ją rozdrapywanie starych, nie do końca zabliźnionych ran.  

Pomimo tego, że Od jednego Lucypera jest opowieścią w szczególności o kobietach, doskonale trafi także do męskiej części czytelników. Stanie się doskonała lekturą dla osób ceniących niebanalną literaturę, utkaną z wielu metafor oraz słów, które wywołają łzy, ale też i wściekłość. To opowieść, która wreszcie zmusi czytelnika do zastanowienia nad jestestwem nie tylko poznawanych bohaterów, ale w dużym stopniu także swoim.

Od jednego Lucypera od Anna Dziewit-Meller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć