ebook Sprzedawca
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 165)

Sprzedawca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 30.18
34.99 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-23% 26.94 zł Lub 24.25 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
26.41 zł
27.99 zł
29.74 zł
29.74 zł
31.49 zł
31.50 zł
34.99 zł
Inne proponowane

Prestiżowa praca, wystawne życie, przygodny seks, narkotyki, pieniądze, władza. To warszawska codzienność Kacpra Bergera – błyskotliwego i chorobliwie ambitnego młodego milionera, konsekwentnie wykuwającego swoją drogę w biznesie. Jednak Berger to nie tylko pędzący przez życie człowiek sukcesu. To także hedonistyczny psychopata, który czerpie przyjemność z dręczenia i wykorzystywania kobiet.

Urodzony sprzedawca i cyniczny manipulant, dla którego liczy się tylko jedno – zwyciężanie. Bez względu na koszty, bez względu na to, ile osób trzeba zgnieść po drodze.

W perfekcyjnie zaprojektowanym życiu Bergera zaczynają się pojawiać rysy, kiedy na trop jego zbrodni trafia dwoje policjantów z Komendy Stołecznej Policji – doświadczona komisarz Maria Falk i starszy aspirant Oleg Gusiew.

Ta książka nie jest typowym kryminałem. To wykorzystująca kryminalną oś fabularną opowieść o wynaturzonej stronie dużego polskiego biznesu. Momentami prześmiewcza i zabawna, momentami przerażająca. Pokazująca przykre konsekwencje przerośniętego ego, nieracjonalnych ambicji, braku etyki w biznesie i życiu. A także szkodliwej wiary w to, że pieniądze, kontakty i pozycja zawodowa gwarantują górnym kilku procentom społeczeństwa większe prawa niż przeciętnej większości.

Krzysztof Domaradzki czerpie garściami ze swojego doświadczenia z pracy w „Forbesie”, największym magazynie ekonomicznym w Polsce, oraz setek rozmów przeprowadzonych z topowymi przedsiębiorcami. Sprzedawca demaskuje warszawskie elity i pokazuje, co tak naprawdę dzieje się w najdroższych apartamentach stolicy.

Sprzedawca od Krzysztof Domaradzki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Głupota jest praźródłem wszystkich problemów.
Tak to już w życiu jest, że najtrudniejsze problemy trzeba rozwiązywać samodzielnie.
Ależ to było dobre!

Mam ostatnio szczęście do thrillerów i trafiam przeważnie na takie, które wciągają już od samego początku. Z powieściami Domaradzkiego spotkałam się dopiero pierwszy raz, ale już wiem, że nie ostatni. Zresztą to polski autor, którego polecano mi już od dawien dawna, a ja jakoś przypadkowo zawsze musiałam go ominąć. Koniec z tym. Nie dość, że sama historia niesamowicie mnie zaangażowała, to muszę przyznać, że ogromną robotę zrobił też sam styl autora, który wciąga bezpowrotnie. Chciałabym porównać Sprzedawcę do jakiegoś thrillera, który już czytałam, ale to było tak dobre, że po prostu nie znajduję w pamięci nic na podobnie wysokim poziomie.

Nie powiedziałabym, że Sprzedawca jest wybitną książką, nie ma w niej też nic, czego nie można znaleźć w innych powieściach z tego gatunku. Mówienie, że jest stworzona na oklepanym schemacie to za dużo powiedziane, ale jest w niej trochę wątków około biznesowych i kryminalnych, które już się gdzieś pojawiały. Mówię to tylko po to, żeby lekko ostudzić wasz zapał, żebyście nie spodziewali się czegoś totalnie nadzwyczajnego i innowacyjnego. Ale to nadal dokonały thriller polskiego autora, który kupił mnie od pierwszych stron!

Po przeczytaniu tej książki potrzebowałam chwilę, żeby ochłonąć i przemyśleć kilka spraw. Rzadko zdarza mi się, że trafiam na powieść, o której na świeżo potrafię powiedzieć tylko, że jest rewelacyjna i zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Musiałam na poważnie zastanowić się, co w Sprzedawcy tak bardzo mi się spodobało, żeby chociaż trochę bardziej wiarygodnie wypaść tutaj przed wami przy jej oficjalnym polecaniu.

Pierwsza sprawa, która rzuciła mi się w oczy już od pierwszych stron, to narracja pierwszoosobowa, dzięki której wchodzimy głęboko w życie i myśli głównego bohatera. Co prawda na początku nie zrobiło to na mnie kolosalnego wrażenia, ale z czasem zaczęło się robić coraz bardziej intensywnie i wprowadzenie tej możliwości pozwalało jeszcze bardziej wczuć się w klimat fabuły. Druga sprawa to wątek kryminalny, który mimo że wydaje się banalny, to jednak idealnie komponuje się z wydarzeniami i dochodzenie do sedna sprawy nadal sprawia radochę. Po trzecie nie jest to typowy thriller, w którym na każdym kroku czuć niepokój. Mamy tu mnóstwo wątków biznesowych, ale także prywatnych, wyciągniętych prosto z życia, które z jednej strony mogą sprawiać wrażenie rozwlekania powieści, ale ostatecznie dla mnie taki zabieg był na plus, bo historia wypadała bardziej wiarygodnie i życiowo. Nie skupiamy się tylko i wyłącznie na zbrodniach przez to, że zostały tak ładnie obudowane w rzeczywistość. Ale też nie zapominamy o nich, nie zostają przytłoczone przez szczegóły. Idąc dalej mamy bohatera, który jest bardzo charakterystyczny, o którym szybko nie da się zapomnieć. Wydaje mi się, że jego życiowa postawa da wielu czytelnikom do myślenia. Ja sama zaczęłam się zastanawiać, czy kiedykolwiek w swoim życiu trafiłam przez przypadek na taką specyficzną osobę – już sama ta myśl jest wystarczająco przerażająca. A na koniec dodam, że autor w bardzo umiejętny i przekonujący sposób przedstawił osobowość i psychologię głównego bohatera.

Powiedziałabym, że ta powieść to trochę takie studium zła, ale wyimaginowanej postaci w potencjalnie prawdziwej rzeczywistości. Domaradzki napisał świetny thriller, którego nie potrafię porównać do żadnej z czytanych już powieści, a mam też wrażenie, że ciężko w ogóle byłoby go wepchnąć do jakiejkolwiek szufladki z kategoriami. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale po takich wrażeniach nabrałam tylko ochoty na więcej! Zdecydowanie polecam, to się samo czyta!

Ocena: 5+/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć