[geim]
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Czy jesteś pewien, że chcesz wejść do gry?

Henrik HP Pettersson to 30-letni kombinator i próżniak, którego życiowe ambicje mogą być śmiało podsumowane jednym zdaniem: być numerem jeden. Jest zadufany w sobie, beznadziejnie impulsywny, a przy tym dręczy go poczucie bycia niedocenianym. Pewnego dnia znajduje telefon komórkowy, który zaprasza go do tajemniczej Gry w Alternatywną Rzeczywistość. Po wykonaniu testu próbnego HP otrzymuje szereg fascynujących i niebezpiecznych zadań, które są filmowane, a następnie publikowane na liście rankingowej, ocenianej przez społeczność w sieci. Napięcie w grze rośnie, nagrody są coraz cenniejsze, a fani wystawiają mu świetne noty. HP powoli staje się gwiazdą. Podejmuje się coraz bardziej ryzykownych zadań, by tylko pozostać w grze.

Inspektor Rebecca Normén jest jego przeciwieństwem. Kontroluje swoje życie w każdym szczególe i szybko pnie się po szczeblach kariery. Wszystko układałoby się idealnie, gdyby nie anonimowe, niepokojące liściki, które znajduje w swojej szafce. Ktokolwiek je pisze, wie o jej przeszłości więcej, niż powinien. Dlaczego? Czy ktoś się z nią bawi?

Podczas gdy gra stopniowo wkracza w życie HP i Rebecki, ich światy nieuchronnie się łączą. Pochłonięty kolejnymi zadaniami HP zaczyna zdawać sobie sprawę, że gra niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo…

Kto stoi za tajemniczą rozgrywką?

 

Anders de la Motte – były oficer policji, a do niedawna dyrektor ds. bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie firm IT. Obecnie pracuje jako konsultant ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Jednocześnie jest najbardziej ekscytującym i nowatorskim autorem nowego pokolenia pisarzy kryminalnych w Szwecji. [geim] to jego debiutancka książka.

[geim] od Anders de la Motte możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nic, czego doświadczyłeś, nie było prawdziwe. Wszystko jest tylko grą, aplikacją w telefonie, w której rzeczywistość przeplata się z iluzją w taki sposób, że prawie nie sposób wytyczyć granicy między nimi.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Anders de la Motte jest dla mnie mistrzem pomysłowości. Pierwsza część jest kapitalna. Akcja toczyła się od pierwszej do ostatniej strony.
  Ciekawy thriller, w którym dowiadujemy się, że można przenieść świat gier do rzeczywistości. Tytułowa gra to globalny spisek, Henrik dostaje od niej wszystko czego do tej pory pragnął. Jednak co się stanie kiedy złamie zasady? W pewnym momencie główny bohater musi się zastanowić, czym naprawdę jest gra i jak daleko można się w niej posunąć. Wartka akcja powoduje, że [geim] pochłania się w kilka chwil.
  Polecam.

 • Awatar

  Sama historia jest ciekawa, ale jedną gwiazdkę odjąłem z powodu tych przekleństw bo jakoś ciężko się to czyta i po kilkudziesięciu stronach robi się to natrętne. Ogólnie książkę polecam.

 • Awatar

  Mocna pozycja na rynku powieści sensacyjnych. Pomysł nienajświeższy może, ale zręcznie i wartko spisany, historia spója, z zaskakującymi zwrotami akcji. Język trochę zbyt "uliczny" jak na mój gust - i nie mam tu na myśli dialogów. Generalnie polecam, raczej dla dorosłych!

 • Awatar

  Po lekturze [geim] zastanawiam się, co właściwie powoduje, że czytelnicy dość wysoko oceniają tę powieść? Czy [geim] jest faktycznie fenomenem? Dla mnie raczej nie. Uznaję tę książkę za dobrą, ale daleko mi do tego, aby piać nad nią z zachwytu.
  Książka jest napisana prostym i potocznym językiem. Czasami ta potoczność a nawet wulgarność wypowiedzi bohaterów mnie irytowała. Nie jestem przyzwyczajony do takiego stylu w książce. Rozumiem, że takiego właśnie stylu wymagała fabuła powieści, uważam jednak, że autor trochę przesadził. Denerwowało mnie też bardzo częste wtrącenia w języku angielskim. Dla osób nie posługujących się tym językiem obcym, większość tytułów rozdziałów oraz wiele wypowiedzi będzie niezrozumiałych.
  Sam pomysł książki mi się podobał i mogę śmiało stwierdzić, że autor poradził sobie z nim bardzo dobrze. Prowadzenie akcji z punktu widzenia dwóch bohaterów sprawdziło się w tym przypadku bardzo dobrze, wzmacniając dreszczyk jakiego można by oczekiwać od dobrego thrillera.
  [geim] w moim przekonaniu jest książką, która ma sprawić aby czytelnik zastanowił się czy chęć bycia na świeczniku, warta jest poświęcenia wszystkiego co kochamy.

Warto zerknąć