ebook Mars
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 326)

Mars
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
-32% 20.90 zł
26.35 zł Lub 23.72 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
29.14 zł 10 zł na konto
18.60 zł
24.91 zł
25.04 zł
26.35 zł
26.35 zł
26.35 zł
26.90 zł
28.00 zł
31.00 zł
Inne proponowane

Czwarta i zarazem ostatnia część mocnej serii „Bezlitosna siła”, która opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA. Życiem Marsa rządzą nienawiść i szaleństwo. Tylko Liwia budzi w nim zupełnie inne uczucia. Powiedzmy sobie jednak szczerze: doktor Marczyk gra w zupełnie innej lidze…

Agnieszka Lingas-Łoniewska kończy swoją bestsellerową serię w porywającym stylu – ta książka to emocjonalny nokaut!

Ostatni tom serii „Bezlitosna siła”, opowiadającej o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną przeszłość, która go prześladuje. To także historie kobiet, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.
Mars i doktor Liwia Marczyk są jak ogień i woda. I przyciągają się z siłą żywiołów.
On woli nie ryzykować – nie teraz, kiedy przed nim poważne zadanie. Nic nie powinno go rozpraszać.
Ona nie chce być naiwna. Już raz się sparzyła i do tej pory płaci za to wysoką cenę.
Kiedy jednak w grę wchodzi prawdziwa miłość, Mars i Liwia będą musieli się zastanowić nad swoimi wyborami. Czy odważą się postawić wszystko na jedną kartę?

Mars od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jako, że pokochałam bohaterów Bezlitosnej siły, ogromnie byłam ciekawa co tym razem dla bohaterów zgotowała nasza autorka. Tym razem zagłębiamy się w życie Darka i Liwii, co nie oznacza, że pozostali bohaterowie nie pojawią się na łamach powieści.

Nie chciałam, a jednak. Przyciągał mnie, był jak magnes, jak siła, przed którą nie można uciec.
Darek, ringowy Mars żyje nienawiścią do tych, którzy wyrządzili krzywdę jego bliskim.

Liwia, psycholog zmagająca się z trudną przeszłością.

Między tym dwojgiem pojawia się miłość, która zawładnie w pełni ich sercami. Czy znajdą w sobie dość odwagi, aby iść przez życie wspólnie?

Uwielbiam twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, gdyż jej książki zawsze są pełne emocji, a kiedy czytam jej książki odnoszę wrażenie jakbym znajdowała się tuż obok bohaterów. Wszystkie ich odczucia przechodzą jednocześnie na mnie, razem z nimi się raduję, złoszczę, ale też i smucę. Jak każdy z poprzednich bohaterów, tak i Ci obecni mają za sobą trudną przeszłość, która po części odbija się na ich teraźniejszości. Ale kiedy w ich życiu pojawia się miłość, wszystko nabiera innej wartości. Bo miłość to uczucie, które dodaje nam skrzydeł, sprawia, że nawet to co złe, schodzi na drugi plan, sprawia, że ponownie nasze życie nabiera kolorowych barw.

Mars żyje nienawiścią do swojego ojca, który nie był dla nich właściwym ojcem. Żyje ze złem w sobie, gdyż obwinia się za śmierć swojej siostry. Ma w sobie chęć zemsty. Ale kiedy w jego życiu pojawia się Ona, piękna i ruda pani psycholog, jego życie nabiera innych kształtów. Ona staje się całym jego światem, a On jej. Oboje otwierają przed sobą swoje serca, wyrzucają z siebie całe zło, które wciąż siedzi w ich głowach. Jedno za drugim jest gotowe wskoczyć w ogień.

Tak, ludzie czasami nie potrafią docenić tego, co mają, i pokazać, co naprawdę siedzi w ich sercach. A potem okazuje się, że jest już za późno.

Autorka w swojej powieści porusza problem przemocy w rodzinie. To taki ważny temat, który zresztą jest na czasie. Bo ile ludzi na świecie, znajduje się w podobnej sytuacji co nasi bohaterowie? Zapewne setki, tysiące, jeśli nie miliony. Przemoc nie jest rozwiązaniem, a Ci którzy się na nią godzą są słabi, by samym sobie pomóc. Kobiety, które są bite i zastraszane, często nie mają w sobie dość siły, aby odejść od męża tyrana. Przyjmują więc na siebie kolejne razy i obelgi. Czasem finał takiego życia może być opłakany w skutkach. Dlatego warto walczyć o siebie samą, o szczęście i uśmiech na które zasługuje każdy z nas.

W książce widzimy również wspaniałą wartość rodziny, którą nie zawsze muszą łączyć ze sobą więzy krwi. Rodzina i ogromna siła przyjaźni, to coś pięknego i wspaniałego.

Bo rodzina to nie tylko więzy krwi. To także wspólne przeżywanie złych i dobrych rzeczy, nieustające wsparcie, gotowość do poświęceń i wychodzenie z mroku, który czasami pochłania człowieka i wydaje się, że nie ma od niego ucieczki. Ale jednak bezlitosna siła miłości i przyjaźni jest w stanie pokonać najgorsze zło, mrok i ludzką podłość.

Doskonała kreacja bohaterów, interesująca fabuła i cały wachlarz emocji, tego możecie się tutaj spodziewać. Ten tom jest zwieńczeniem losów naszych bohaterów, dzięki czemu dowiadujemy się jak kończą się ich losy. W sumie to trochę mi przykro, iż to już koniec przygód tych czterech mężczyzn i czterech kobiet, ale nic nie może przecież wiecznie trwać. Książka ta jest bestsellerem.

Mars to kolejna ciekawa czytelniczka przygoda z niezwykłymi postaciami z którymi nie sposób się nudzić. Trudna przeszłość, straty i cierpienia, a w końcu jasny promyk w ich życiu nadający im nowy sens istnienia. To trzeba przeczytać!

Ocena: 5/6
©Czytaninka
To już czwarty ostatni tom serii Bezlitosna siła. I jak przystało na końcowy tom serii, Mars stanowi wspaniałe zakończenie całego cyklu. Z książkami Pani Agnieszki jest tak, że aby zacząć je czytać muszę mieć wolny dzień... Dlaczego? Ich się po prostu nie da odłożyć, zanim nie przeczyta się napisu "koniec"...

Darek Darylski to młodszy brat Polluksa, który tak jak i jego starszy brat zajmuje się walkami MMA. Tym razem przygotowuje się do walki z niejakim Remolem, człowiekiem jego ojca. Siłą napędową Darka jest złość i chęć zemsty za to co miało miejsce w przeszłości. Teraz przyszedł czas na wyrównanie rachunków. Mars nie umie zapomnieć bowiem tego co Remol zrobił jego siostrze... Na drodze staje mu jednak piękna pani doktor Liwia, która aktywnie działa w fundacji na rzecz maltretowanych kobiet. Ona jednak także ma swojego wroga, a jest nim mąż jej młodszej siostry. Darek i Liwia nie są sobie obojętni i jesteśmy świadkami rodzącego się między nimi uczucia. Chociaż na samym początku sami nie są pewni co czuje to drugie...

Darek i Liwia tworzą naprawdę świetny duet. On zadziorny, wyjątkowo charakterny, z błyskiem w oku i perfekcyjnie wyrzeźbionym ciele. Ona piękna, inteligentna, subtelna i przede wszystkim wrażliwa dusza o dobrym serduchu. Czy tych dwoje ma szanse być razem, zrozumieć siebie nawzajem i zaakceptować?

Akcja jest szybka, wartka, nie sposób się przy niej nudzić i odłożyć książkę nawet na chwilę! Teoretycznie to lekka i przyjemna lektura. Ale Autorka porusza też bardzo trudny temat przemocy wobec kobiet. Temat ten pojawiał się też w poprzednich tomach tej serii, jednak tutaj poznajemy ofiarę, która wraca do swojego oprawcy w nadziei, że ten się zmieni.

Autora pokazuje tu także jak ważne jest posiadanie rodziny i zaufanych przyjaciół, na których zawsze można liczyć. I dzięki którym można pokonać nawet to, co wydaje się niemożliwe. A takie wsparcie bliskich jest nam ogromnie potrzebne. Wsparcie i akceptacja.

To już koniec serii. Troszkę żal, bo polubiłam wszystkich jej bohaterów i trudno jest się z nimi rozstać. Jednak uważam, że wszystkie cztery tomy stanowią spójną, kompletną całość. A Mars jest fantastycznym jej zamknięciem. Cóż... teraz pozostaje czekać na kolejne książki Pani Agnieszki... ciekawa co tym razem nam wymyśli.

Ocena: 5/6
©Księgozbiór Kasiny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć