ebook Na zawsze razem
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 42)

Na zawsze razem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Wydawca:  Wydawnictwo Lira
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 18.07
Audiobook - najniższa cena: 21.27
wciąż za drogo?
25.10 złpremium: 16.19 zł Lub 16.19 zł
26.99 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
26.99 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
18.07 zł
19.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Były mąż kontra prawdziwa miłość. Jak ułożą się losy Magdy, Poli i Alka, znanych Czytelniczkom z dwóch poprzednich, pełnych emocji powieści Małgorzaty Falkowskiej? Czy serce zawsze zwycięża?

Po bolesnej rozmowie z Magdą Alek nie wyobraża sobie dalszego życia w Toruniu. Decyduje się poszukać na nowo swojego miejsca, nie oglądając się za siebie. Magda szybko żałuje swojej decyzji i postanawia wszystko naprawić. Gdy okazuje się, że Alek wyjechał, załamuje się, lecz wie, że musi być silna dla Poli. W końcu już niedługo ma odbyć się rozprawa, na której Magda ma w planie zobaczyć byłego męża po raz ostatni...

O Autorce:
MAŁGORZATA FALKOWSKA – autorka popularnych powieści obyczajowych. Włocławianka mieszkająca na stałe w Toruniu, który pokochała całym sercem dzięki swojemu mężowi, Wojtkowi. Absolwentka pedagogiki specjalnej, z pasją wykonująca swoją pracę. Dotychczas ukazały się jej powieści: „To nie jest twoje dziecko”, „Wyspa singli”, „Paleta marzeń” i „Paleta marzeń. Zgubione szczęście”.

Na zawsze razem od Małgorzata Falkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
„To już jest koniec, nie ma już nic…” Ale, że jak to? Ostatnia część? Już nie będzie nic dalej? Przecież pozostał jeszcze taki niedosyt!

Jeśli dobrnęliście do trzeciej części Palety marzeń, to doskonale wiecie, jak Małgorzata Falkowska potrafi manipulować czytelnikami i jak uwielbia komplikować życie bohaterom swoich książek (nota bene pamiętacie, co zrobiła w Iliasie? To jest najlepszy dowód na potwierdzenie moich słów.). Nie inaczej mogło się stać w tej części.

Podtytuł Na zawsze razem daje nam nadzieję, że tutaj oto na ostatnich stronach powieści pojawi się ogromny napis HAPPY END, ptaszki będą cudownie i radośnie ćwierkały, a pod stopami bohaterów wyrosną magiczne kwiaty! Otóż nie do końca. Zanim wyjdzie słońce, a na niebie pojawi się tęcza musi dojść do często ogromnej burzy…

Magda już nie jest taką samą kobietą, jaką poznaliśmy w pierwszej części. Szara myszka żyjąca w cieniu każdego, kogo spotkała na swojej drodze zmieniła się w pewną siebie kobietę, dla której szczęście najbliższych jest na pierwszym miejscu. W swoim życiu wiele przeszła, ale prze do przodu w duecie ze swoim wielkim sercem. Alek nie widzi świata poza Magdą i jej córką Polą – najchętniej obu paniom przychyliłby nieba, gdyby tylko tego pragnęły. Czy coś może zaburzyć sielankę tej trójki? Oczywiście, że tak! Marcin. Człowiek, do którego pałam ogromną niechęcią i wręcz nienawiścią (a generalnie lubię czarne charaktery w książkach). Ma głęboko w poważaniu szczęście swojej byłej żony i córki, jedynie obchodzą go pieniądze i korzyści materialne. Dlatego też szantażuje Magdę, czego efektem jest udawanie szczęśliwej rodziny w celu oszukania ojca, by ten zapisał na swojego marnotrawnego syna cały majątek. Cóż, czegoż to nie zrobi Magda, by uwolnić się raz na zawsze od człowieka, który jest aż za bardzo toksyczny? Ceną jest zrzeknięcie się przez Marcina praw do Poli.

W efekcie Magda z Alkiem muszą się rozstać. Mężczyzna postanawia wyjechać i znaleźć drogę w swoim życiu, a za cel obiera górską część kraju, gdzie jak wiadomo czas płynie zupełnie inaczej, a tamtejsze powietrze sprzyja rozmyślaniom i leczeniu ran. Jednak Alek jest oporny na taką aurę. Z czasem pozbywa się swojej karty SIM, by nie kusiło go by wykonać telefon do Magdy. Coraz większymi krokami zbliża się również ślub Maksa i Aśki, gdzie bohaterowie książki mieli być świadkami… Czy Alek dotrzyma danego słowa i zjawi się na uroczystości? Czy może nie będzie chciał się spotkać z Magdą, by przypadkiem nie zaburzyć jej życia?

Tymczasem nadchodzi chwila odczytania testamentu, w którym teść Magdy wyjawia, że wiedział o tym, że Marcin katował wręcz swoją żoną. Ale w związku z tym dlaczego jej nie pomógł? Jakie jeszcze sekrety wyjdą na jaw? I czy Marcin dostanie to, o co mu od początku chodziło?

O tyle, o ile w pierwszej części autorce zarzucano brak autentyczności historii, tak teraz nie można się doczepić do niczego. Taki los, jak tych dwojga – Magdę i Alka – mógł spotkać wielu z nas. Małgorzata Falkowska stworzyła cudowną powieść o miłości, ale nie tylko takiej do mężczyzny. Przede wszystkim miłości matczynej, a jak wiadomo potrafi ona góry przenosić i palić wszystko wokół, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Posłowie od autora i podziękowania dają nam – na szczęście – nadzieję na kontynuację. Ale już nie Palety marzeń. Myślę, że autorka kiedyś wróci pod innym tytułem z opowieścią może już dorosłej Poli? Albo rozwinie wątek Aśki i Maksa? Kto wie? Pozostaje nam jedynie czekać… I wzdychać z tęsknoty.

Ocena: 5+/6
©Czytam w pociągu
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć