ebook Śmiertelne kłamstwa
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 1301)

Śmiertelne kłamstwa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.93
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-29% 20.93 zł 20% rabatu
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
20.93 zł
22.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Szokujące zniknięcie i miasteczko pełne mrocznych sekretów… Thriller autorki bestsellerowej powieści „Milczące dziecko”. Nie odłożycie tej książki aż do ostatnich stron. Strzał w dziesiątkę dla fanów „Za zamkniętymi drzwiami” i „Dziewczyny z pociągu”.

Dziesięć lat temu w cichym Buckthorpe zaginął chłopak, Samuel Murray. Od tamtej pory nikt go nie widział.
Rosie Sharpe opłakiwała zaginięcie przyjaciela przez wiele tygodni, ale jej młodsza siostra, Heather, wie, że łzy Rosie skrywały prawdę. Tej samej nocy, której zaginął Samuel, Heather widziała siostrę wślizgującą się przez okno z powrotem do ich wspólnej sypialni – z podartą kurtką, oszalałym spojrzeniem, drżącą ze strachu.
Heather nigdy nie powiedziała nikomu, co widziała, ale sekrety nie mogą pozostać pogrzebane na zawsze…
Dziesięć lat później Rosie i Heather wracają do rodzinnego domu. Ale powoli staje się oczywiste, że ktoś ze społeczności wioski nie chce ich tutaj.
Kłamstwa z przeszłości zaczynają się wreszcie ujawniać…

Śmiertelne kłamstwa od Sarah A. Denzil możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

W cichym i mocno hermetycznym miasteczku Buckthorpe dziesięć lat temu doszło do traumatycznych zdarzeń. Ich skutkiem było zaginięcie młodego chłopaka, Samuela Murraya. Pomimo upływu lat, nikomu nie udało się ustalić, co przydarzyło się naprawdę nastolatkowi. To zresztą nie jedyna tajemnica jaka trawi tą zamkniętą w sobie społeczność. W noc, kiedy chłopak zaginął bez śladu, Heather widziała Rose wślizgującą się do ich wspólnego pokoju w podartych ubraniach i totalnie przerażoną. Heather nigdy nie wyjawiła siostrze, co ją spotkało. Ta tajemnica sprawiła, że między Rosie i Heather wyrasta mur niedopowiedzeń i dziewczyny na lata tracą ze sobą kontakt. Choroba matki i jej śmierć powodują, że siostry wracają do Buckthorpe. Mieszkańcy miasteczka nie są ich powrotem jednak zachwyceni. Komuś bardzo zależy, by kłamstwa ukrywane przez lata nie wyszły na jaw. Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy sprzed dziesięciu laty? Jedno jest pewne próba odkrycia prawdy może okazać się bardzo niebezpieczna.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Śmiertelne kłamstwa to piąta już wydana po polsku powieść w dorobku Sarah A. Denzil. Wcześniejsze książki autorki mocno przypadły mi do gustu, więc gdy tylko zobaczyłam informacje o tej pozycji w zapowiedziach wydawcy wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Czy jestem usatysfakcjonowana jej lekturą? Tak, choć muszę Wam przyznać, że spodziewałam się tym razem po autorce czegoś więcej. Śmiertelne kłamstwa to całkiem przyzwoity, thriller psychologiczny jednak czegoś mi w nim zabrakło. Choć równie dobrze, moje odczucia mogą być wynikiem tego, że niedawno czytałam dwie naprawdę powalające książki tego gatunku, naszych rodzimych autorów.

To co niezaprzeczalnie jest atutem tej powieści to sceneria niewielkiego miasteczka i wyizolowanej społeczności. Zgodnie z zasadą co się wydarzyło w Buckthorpe, zostaje w Buckthorpe, mieszkańcy tego miejsca za wszelką cenę pragną ukryć swoje sekrety i zrobią wszystko by tajemnice sprzed dekady nie wyszły na jaw. Bardzo podobała mi się również złożoność tej historii. Wydarzenia może nie mkną w jakimś zawrotnym tempie, ale całkiem sporo w tej książce się dzieje. Jej druga połowa, to dosłownie niemal nieustanne odkrywanie przez czytelnika kolejnych rozwiązań, które serwuje autorka. Co warto zaznaczyć w większości są to naprawdę ciekawe rozwiązania. Przypadł mi do gustu również sposób narracji tej historii, który autorka podzieliła na obie siostry, każdej z nich oddając inny czas narracji. Dzięki temu czytelnik długo pozostaje w niepewności, właściwie aż po zaskakujący finał.

Co w takim razie poszło nie całkiem tak jak oczekiwałam? Mam wrażenie, że ta historia mogłaby być bardziej skondensowana. Z jednej strony cieszyło mnie odkrywanie kolejnych elementów tej układanki, z drugiej miałam poczucie, że dostaje w ręce te same klocki. Co prawda finał, pełen dynamizmu i moment, gdy większość elementów jest już na swoim miejscu wynagradza wcześniejsze niedoskonałości, jednak no cóż… po prostu chciałabym czegoś więcej.

Komu polecam?

Śmiertelne kłamstwa to powieść dla wielbicieli lżejszych thrillerów psychologicznych z tajemnicą sprzed lat z konkretnym i myślę zaskakującym finałem. Jeśli więc szukacie trochę lżejszej historii, która ma być po prostu czytelniczą rozrywką, ta pozycja będzie idealna.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć