ebook Wszystko jest możliwe
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 188)

Wszystko jest możliwe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.44
Audiobook - najniższa cena: 19.64
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 14.95 zł Lub 14.95 zł
-34% 19.44 zł Lub 17.50 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł
21.27 zł
22.01 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zawsze jest czas, by rozpocząć nowe życie. Nawet jeśli czasem tego nie chcemy, warto zaryzykować. Bo szczęście i miłość mogą czekać tuż za rogiem.

W wyniku perfidnej intrygi kolegi z pracy, Alicja zostaje pozbawiona prawa wykonywania zawodu. Jako lekarka nie może się z tym pogodzić. Jednak nie pozostaje jej nic innego, jak zupełnie zmienić swoje życie. Przenosi się do małego miasteczka w Karkonoszach. Tam, wśród pięknych górskich pejzaży, pragnie uporządkować swoje życie. Wynajmuje mały drewniany domek, przygarnia psa Mądralę i kota Narzekalskiego i podejmuje pracę w lokalnej restauracji. Ale zamiast upragnionego spokoju na jej drodze stają dwaj, zupełnie od siebie różni, mężczyźni. Zakochuje się w niej sympatyczny alpinista, Kostek, jednak jej serce może skraść ktoś inny. Chociaż Alicja nie myśli o nowej miłości, los ma dla niej inne plany.

Który z mężczyzn zdobędzie serce Alicji? Jak potoczą się dalsze losy niesłusznego oskarżenia i niesprawiedliwego wyroku skazującego? Jaką rolę w życiu Alicji odegra mała dziewczynka z patologicznej rodziny?

W malowniczych Karkonoszach, wśród życzliwych mieszkańców małego górskiego miasteczka, życie toczy się swoim torem.

Dajcie się ponieść pięknej opowieści o trudnych wyborach i poszukiwaniu szczęścia.

Wszystko jest możliwe od Katarzyna Janus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Krzywda i mrok zawołały sielankę na pomoc. Potem to już poszło z górki. Oczywiście z początku był opór, ale fabularnym nietaktem byłaby jego zbyt wielka siła. Dobro i piękno nie lubią sekretów, więc albo, albo... I to prawda co mówią ludzie: kto się czubi, ten się lubi! Ostatecznie miłość musi mieć prolog... Tylko co z tym złem, które przecież łatwo się nie poddaje? Chyba tylko ciekawość tej kwestii sprawiła, że wytrwałam do końca. Gdyby nie przebłyski przeciętnej powieści obyczajowej, słodycz by mnie zabiła! Z pastelami trzeba ostrożnie, a cukierki, owszem, dobre są, tylko nie po sam korek.Ocena: 3/6
©Opowiedziane.pl
Zawsze jest czas by rozpocząć nowe życie. Każdego dnia można pozostawić za sobą przeszłość i przeprowadzić się w Karkonosze.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Lekarka Alicja w wyniku oszustwa jej partnera zostaje skazana za błąd w sztuce i pozbawiona prawa wykonywania zawodu. Kobiecie ciężko pogodzić się z zaistniałą sytuacją jednak postanawia zacząć wszystko od nowa, uporządkować swoje zranione uczucia oraz dumę i ukryć się przed światem w niewielkiej karkonoskiej wiosce. Wynajmuje mały domek, podejmuje pracę na zmywaku w lokalnej restauracji i przygarnia psa Mądralę i kota Narzekalskiego. Wokół niej tworzy się krąg zaufanych i życzliwych jej ludzi. Wszystko wskazuje na to, że jest na dobrej drodze do upragnionego spokoju. No przynajmniej do chwili, gdy Alicja poznaje sympatycznego wspinacza górskiego Kostka oraz gburowatego wytwórcę serów Teodora. I pomimo, że zraniona kobieta nie zamierza wiązać się nikim w najbliższym czasie, jej serce będzie wystawione na ogromną próbę. Czy Alicja posłucha głosu swojego serca? I czy los, który okrutnie z niej zadrwił w końcu się dla niej odmieni?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Sięgając po tę książkę, czytając jej opis, spoglądając na jej sielską okładkę myślałam sobie, że czeka mnie spokojna, lekka, ciepła i swojska lektura. Początkowo tak też było. Wspaniałe opisy życia społecznego w niewielkiej wiosce, przyroda, klimat. Z każdym kolejnym rozdziałem autorka odkrywa jednak przed czytelnikami tragedie życiowe, które dotknęły bohaterów i miałam poczucie, że każda z tych tragedii była coraz bardziej przejmująca. Zakończenie tej książki to już totalny rollercoaster. Gdy już wydawało mi się, że wszystko będzie tylko dobrze, bohaterów spotykały kolejne życiowe burze. Aż trudno mi uwierzyć, że można było aż tak ich udręczyć. Z drugiej strony było to takie prawdziwe, życiowe. Niestety…

Jeśli już mowa o bohaterach, to powiem Wam, że mocno przypadli mi do gustu. Szybko stali mi się bliscy (z jednym drobnym wyjątkiem) i mocno im kibicowałam by w końcu wszystko się u nich poukładało. Czy tak w rezultacie się stało oczywiście Wam nie zdradzę, jednak droga, którą czytelnik wraz nimi przechodzi nie jest usłana różami. Mimo to, jest w nich coś niezłomnego, pełnego serdeczności, ciepła i głębokiej miłości.

Podobał mi się również klimat tej powieści. Szybko dałam się mu wciągnąć. Z jednej strony mamy bowiem niewielką mieścinę w Karkonoszach oraz jej urokliwych i życzliwych mieszkańców, problemy głębokiej prowincji a z drugiej strony mamy wielkomiejski świat intryg. To wszystko w idealnych jak dla mnie proporcjach.

Niestety pod koniec wydarzenia opisane w powieści wydały mi się zbyt mocne, było już trochę zbyt dużo dla mnie tych tragedii i odczuwałam ogromną złość na jedną ze scen. Mimo to, z czystym sumieniem muszę przyznać, że całość czytało mi się bardzo dobrze. Katarzyna Janus pisze ciekawie, prosto, dynamicznie i z ogromnym ciepłem.

Komu polecam?

Wszystko jest możliwe to powieść dla czytelników chcących oderwać się od mocniejszych lektur i tych którzy poszukują w powieściach uczuć, słodyczy (odrobinę) i wydarzeń (w znacznie większej ilości). Zdecydowanie sięgając po tę książkę nie będziecie się nudzić. Polecam gorąco Waszej uwadze tę powieść. To wspaniała czytelnicza podróż nie tylko w cudowne Karkonosze, ale także w rejony ludzkich wad i co najważniejsze najpiękniejszych cech.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć