ebook Łuk Triumfalny
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 17738)

Łuk Triumfalny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 30.72
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł
30.74 zł
32.07 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Niemiecki emigrant Ravic żyje w Paryżu. Niespodziewanie spotyka gestapowca, który poddawał go kiedyś okrutnym torturom. Po tej konfrontacji postanawia ponownie zmierzyć się z bolesną przeszłością...

Ravic – niemiecki emigrant przebywający w Paryżu tuż przed wybuchem II wojny światowej – jest lekarzem i nielegalnie przeprowadza operacje w cieszącej się dobrą opinią klinice. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która wreszcie może wypełnić jego puste życie. Innego dnia, również przypadkiem, spotyka gestapowca, który go kiedyś torturował.
Rozliczenie się z dramatyczną przeszłością – jakkolwiek okrutne – uwolni Ravica na nowo. „Człowiek może wiele wytrzymać” – z tą myślą wyruszy w niepewną, przymusową drogę do obozu dla uchodźców.

Łuk Triumfalny od Erich Maria Remarque możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niczego nie można naprawić. Inaczej bylibyśmy wszyscy świętymi. W zamiarach życia nie leży nasza doskonałość. Miejsce doskonałości jest w muzeum
Mamy swoje marzenia, bo bez nich nie potrafilibyśmy znieść prawdy.
Miłość wyostrza zmysły kobiety, a mężczyznę wprawia w oszołomienie.
Człowiek jest wielki w swych postanowieniach, ale słaby w ich wykonaniu.
Wszystko, co można dostać za pieniądze, jest tanie.
Śnimy, bo nie możemy wytrzymać prawdy.
Tego, o czym się zapomina, brak potem w życiu
Człowiek nigdy nie jest uodporniony. Może się tylko do wielu rzeczy przyzwyczaić.
Nie pytaj o konsekwencje, gdy chcesz coś zrobić, bo nigdy tego nie dostaniesz.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Porządny kawał literatury - z bardzo dobrze ukształtowanymi bohaterami, mającymi i przeszłość (ból i cierpienie), i teraźniejszość z jej dylematami (uciekać, zemścić się, odpuścić). I mimo, że nie jest to "powieść akcji", przez większość nie mogłem się oderwać od lektury chcąc poznać kolejną scenę, myśl, zdarzenie, wspomnienie i miałem przy tym wielką nadzieję, że książka nie skończy się zbyt szybko. Polecam, bo wstyd nie znać podstawowego kanonu antywojennego i antytotalitarnego, właśnie z Remarque'm na czele.

Warto zerknąć