ebook Łuk Triumfalny
4.31 / 5.00 (liczba ocen: 17429)

Łuk Triumfalny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 28.33
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
28.33 zł 20% rabatu
31.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Niemiecki emigrant Ravic żyje w Paryżu. Niespodziewanie spotyka gestapowca, który poddawał go kiedyś okrutnym torturom. Po tej konfrontacji postanawia ponownie zmierzyć się z bolesną przeszłością...

Ravic – niemiecki emigrant przebywający w Paryżu tuż przed wybuchem II wojny światowej – jest lekarzem i nielegalnie przeprowadza operacje w cieszącej się dobrą opinią klinice. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która wreszcie może wypełnić jego puste życie. Innego dnia, również przypadkiem, spotyka gestapowca, który go kiedyś torturował.
Rozliczenie się z dramatyczną przeszłością – jakkolwiek okrutne – uwolni Ravica na nowo. „Człowiek może wiele wytrzymać” – z tą myślą wyruszy w niepewną, przymusową drogę do obozu dla uchodźców.

Łuk Triumfalny od Erich Maria Remarque możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niczego nie można naprawić. Inaczej bylibyśmy wszyscy świętymi. W zamiarach życia nie leży nasza doskonałość. Miejsce doskonałości jest w muzeum
Mamy swoje marzenia, bo bez nich nie potrafilibyśmy znieść prawdy.
Miłość wyostrza zmysły kobiety, a mężczyznę wprawia w oszołomienie.
Człowiek jest wielki w swych postanowieniach, ale słaby w ich wykonaniu.
Wszystko, co można dostać za pieniądze, jest tanie.
Śnimy, bo nie możemy wytrzymać prawdy.
Tego, o czym się zapomina, brak potem w życiu
Człowiek nigdy nie jest uodporniony. Może się tylko do wielu rzeczy przyzwyczaić.
Nie pytaj o konsekwencje, gdy chcesz coś zrobić, bo nigdy tego nie dostaniesz.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Porządny kawał literatury - z bardzo dobrze ukształtowanymi bohaterami, mającymi i przeszłość (ból i cierpienie), i teraźniejszość z jej dylematami (uciekać, zemścić się, odpuścić). I mimo, że nie jest to "powieść akcji", przez większość nie mogłem się oderwać od lektury chcąc poznać kolejną scenę, myśl, zdarzenie, wspomnienie i miałem przy tym wielką nadzieję, że książka nie skończy się zbyt szybko. Polecam, bo wstyd nie znać podstawowego kanonu antywojennego i antytotalitarnego, właśnie z Remarque'm na czele.

Warto zerknąć