ebook Syreny
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 432)

Syreny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 20.02
Audiobook - najniższa cena: 31.23
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
20.02 zł
23.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Wakacyjna powieść bestsellerowej Anny Langner! To lato wszyscy spędzą tak, jakby miało być ostatnim w ich życiu. Kiedy zaczyna się upalny lipiec, jest dobrze. Kiedy czekają cię beztroskie wakacje nad morzem, jest bardzo dobrze. Kiedy przyjaciółki, z którymi rok temu spędziłaś całe lato, okazują się słynnymi na cały internet Syrenami, jest bardzo źle…

Majka wyjeżdża z Warszawy do spokojnego nadmorskiego Burzewa. Dołącza do ekipy Syren – pięknych kobiet, które wyruszają na eskapady po nadbałtyckich klubach, polując na bogatych przystojniaków.
Majka ma w tym swój cel – chce zrealizować sekretny projekt i przy okazji chronić przyjaciółki przed kłopotami. Jednak ten plan zaczyna sypać się jak domek z piasku. Jakby tego było mało, jej życie uprzykrza pewien tajemniczy, przystojny turysta…

Syreny od Anna Langner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nawet nie wiecie, jak ja potrzebowałam takiej książki! Takiej, która wciągnie mnie od pierwszej strony i spowoduje, że zapomnę o wszystkim innym! Wakacyjnej, wywołującej rumieńce na policzkach, a jednocześnie z przesłaniem. Tak, Syreny zdecydowanie mają to wszystko o jeszcze więcej.

Majka co roku opuszcza Warszawę na dwa długie wakacyjne miesiące, by złapać oddech i dorobić u wujostwa w małej nadmorskiej miejscowości, położonej tuż obok Kołobrzegu. Ma tutaj swoje przyjaciółki, które znużone życiem w Bierzewie i w poszukiwaniu jakiejkolwiek szansy od losu decydują się na pewien żart... który okazuje się wywołać ogromne poruszenie nie tylko wśród miejscowych, ale i turystów. Majka dostrzega w tym i swoją szansę, ale na zupełnie innym polu. Dodatkowo sprawę komplikuje pojawienie się trzech bardzo przystojnych turystów... Mówię Wam, to nie tylko pachnie wakacyjną przygodą, autorka ma bardzo lekki styl, książkę właściwie pochłania się na jeden raz. I pod płaszczykiem lekkiej i zabawnej historii porusza trudne tematy, które dotykają wielu z nas. Bohaterowie są nakreśleni bardzo charakterystycznie, nie sposób ich ze sobą pomylić, a dodatkowo każdy ma coś za uszami jest lekko, zabawnie, ale też z dreszczykiem i napięciem. No mówię Wam, czułam się jak nastolatka, czytając tę książkę idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat i panujące obecnie upały. Cieszę się, że sięgnęłam po nią i myślę, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z tą autorką.

Ocena: 6/6
©Zakątek czytelniczy
Wakacje z syrenami

Dzisiaj pragnę zasygnalizować Wam, że Syreny autorstwa Anny Langner to doskonała lektura na wakacyjny czas. Warto spakować tę książkę w podróż, by podczas odpoczynku delektować się historią zapisaną na kartach tej powieści. Poznajemy Majkę, studentkę dziennikarstwa, która wakacje postanawia spędzić u wujostwa w nadmorskim Burzewie. Dołącza do niej ekipa Syren – kobiet, które w nadbałtyckich klubach polują na bogatych mężczyzn. Beztroski czas, ma być dla nich doskonałą odskocznią oraz możliwością korzystania z uroków życia. Czy jednak ten plan wypali? Majka pracuje u wujostwa w miejscowej lodziarni. Po plaży jeździ na rowerze z napisem „Najlepsze lody nad całym morzem”. Slogan ten przyciąga uwagę pewnego tajemniczego mężczyzny. Znajomość ta okaże się dla Majki…. Zresztą, przekonajcie się sami, nie będę spoilerował. Mężczyzna wraz z znajomymi poszukuje syren, pięknych kobiet, z którymi chcą spędzić wakacyjną przygodę życia. Te za odpowiednią opłatą będą dla nich doskonałymi kompanami. Znajomość ta jest dla Majki okazją do napisania artykułu, który zapewnić ma jej sławę w świecie dziennikarstwa. Przyznam szczerze, że Syreny to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Langner.

Z tą książką mogłem w pełni poczuć powiew morskiej bryzy i spędzić ciekawie czas. Historię chłonie się jednym tchem. Jest to zasługą ciekawych dialogów oraz nutki niepewności, jak potoczą się losy Majki. Jeśli pragniecie w te wakacje spędzić czas z ciekawą, lekką i porywającą przygodą, to Syreny są doskonałym biletem w podróż do wakacyjnej przygody. I nie ukrywam, że czytałem tę książkę z wypiekami na twarzy. Autorka rozpaliła moje czytelnicze żądze, które kipiały jeszcze długo po odłożeniu książki. A Wy nie odkładajcie w czasie możliwości jej przeczytanie. Choć wakacje trwają dwa miesiące, to już teraz złapcie Syreny, a wspomnienie tej historii rozbrzmiewać będzie w Was z każdym wakacyjnym dniem. To lekka i wesoła lektura, która przypadnie Wam do gustu. I choć to doskonała lektura na plażę, sprawdzi się również w górskich kurortach, gdyż Syreny zapewnią Wam wyyysokie doznania.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Szalone całonocne imprezy, odurzające drinki i wreszcie namiętne chwile spędzone w zakątkach nadmorskich piaszczystych plaż – właśnie tak beztroski obraz wakacji ma przed sobą wielu młodych ludzi. Nie wszyscy. Dla niektórych lato to przede wszystkim odpoczynek od miejskiego zgiełku, niesamowite rozmowy z bliskimi przyjaciółmi oraz szansa na dodatkową pracę. Właśnie taką bohaterkę przedstawia Anna Langner w prawdopodobnie najbardziej upojnej powieści tego lata. Majka dokładnie tak spędza każde wakacje w Burzewie, ale nie spodziewa się, że to lato będzie dla niej inne niż wszystkie. W to lato bowiem nieoczekiwanie zostanie jedną z nadmorskich Syren...

Oprawiona kuszącą okładką powieść Syreny pozornie sprawia wrażenie kolejnego zwykłego romansu, lecz nic bardziej mylnego. Anna Langner stawia oczywiście na rozrywkę, zaproponowana fabuła wyraźnie wzbogacona jest o wakacyjny klimat, moc imprezowego szaleństwa oraz nieco wulgarne i pełne erotycznych przekomarzań dialogi, ale historia Majki i Damiana to nie tylko pobudzający wyobraźnię opis fizycznego uniesienia. Ta historia to przede wszystkim wejście w coraz bardziej popularny krąg kobiet – tytułowych Syren, które świadomie i z niekłamaną przyjemnością dotrzymują towarzystwa mężczyznom z finansowym potencjałem. Majka również daje się porwać nowopoznanemu zjawisku, choć jej intencje okazują się zupełnie inne. Kiedy przyjaciółki czają się na łakome męskie kąski, główna bohaterka zbiera materiał do studenckiego artykułu, jednocześnie czuwając nad bezpieczeństwem bliskich koleżanek. Nie spodziewa się jednak, że to właśnie ona stanie się najbardziej pożądaną kobietą na figlarnej scenie.

Majka to typowa młoda kobieta, która na co dzień mieszka i studiuje w Warszawie, natomiast Burzewo traktuje jako swoją coroczną wakacyjną oazę spokoju. Pozornie spokojna osobowość, w obliczu aroganckiego i ubliżającego jej młodego przystojniaka, nie boi się odsłonić swojej walecznej strony. Świetnym zabiegiem okazuje się w tym miejscu zastosowana narracja pierwszoosobowa. Majka samodzielnie relacjonuje wydarzenia, w czasie teraźniejszym, przez co ma się wrażenie, jakby historia działa się dosłownie na oczach odbiorcy. W dalszej części głos przejmuje Damian – seksowny, opryskliwy i teoretycznie niezainteresowany Majką poszukiwacz ponętnych kobiecych ciał, który – zaskakując nawet samego siebie – na widok młodej kobiety ma wciąż mało przyzwoite myśli. Kreacja Damiana z pewnością może szarpać nerwy, w jego postawie łatwiej znaleźć szczeniackie zachowania niż prawdziwe męskie rysy, ale z biegiem czasu, ten mało kulturalny miejski arogant coraz częściej pokazuje także swoją wrażliwą odsłonę.

Syreny to bez wątpienia lekka i przyjemna powieść, którą chłonie się niewiarygodnie szybko. Podobnie, jak sceneria przynosi raz wypełnione słońcem niebo, a raz gwałtowną letnią burzę, tak i w sercach bohaterów raz pojawia się radość lub błoga ulga, innym razem skrzą się wielkie emocje, od niesionych złośliwością lub troską nerwów, poprzez niepewność, aż po zwyczajny ludzki strach. Co ważne, autorka nie zapomina o żywym humorze, lokując go zarówno w epizodach, jak i w dialogach. To właśnie emocjonalny charakter powieści, jej niezwykle namiętny klimat, a także poruszony chwytliwy temat sprawiają, że lektura Anny Langner tak przyjemnie rozchodzi się po wyobraźni. Książkę polecam przede wszystkim tym, którzy pragną zaznać błogiego relaksu.

Ocena: 5+/6
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć