ebook Nieuporządkowane życie planet
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 184) Ilość stron (szacowana): 352

Nieuporządkowane życie planet
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.13
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
25.13 zł 20% rabatu
26.93 zł Lub 24.24 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
25.13 zł
25.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Planety, podobnie jak ludzie, mają swoją burzliwą historię, a ich losy obfitują w wiele dramatycznych wydarzeń i zwrotów akcji.

Jeśli spojrzymy na życie planet z dłuższej perspektywy przekonamy się, że wiele faktów może nas zaskoczyć. Wiedzieliście, że Mars był kiedyś nie czerwony, lecz niebieski? Albo, że na Tytanie – największym księżycu Saturna – znajdują się jeziora pełne płynnego metanu?

W „Nieuporządkowanym życiu planet” fakty, historie i opowieści przeplecione są fascynującymi ciekawostkami. Całość systematyzuje zawarty na końcu książki słowniczek fachowych terminów użytych w tekście, a także kalendarium najważniejszych odkryć astronomicznych – aż do 2019 roku.

Autor książki, profesor Paul Murdin, to badacz czarnych dziur i supernowych, współodkrywca pierwszej gwiezdnej czarnej dziury znalezionej w naszej Galaktyce w układzie Cygnus X-1, ukazuje Układ Słoneczny w zupełnie nowym świetle.

Nieuporządkowane życie planet od Paul Murdin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ta książka idealnie nada się dla każdego fana kosmosu i wiedzy na jego temat. Będzie nie tylko dobrym źródłem wiedzy na temat planet i ich naturalnych satelitów, ale też swego rodzaju świetną rozrywką. Bo jeżeli ktoś naprawdę lubi daną tematykę i natrafi na książkę, która opisuje ją w bardzo przystępny i przyjemny sposób, to na pewno będzie czerpał z takiej lektury radość!

Cała recenzja na blogu: Nieuporządkowane życie planet

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Najnowsza książka Murdina to bardzo czytelna destylacja wiedzy ludzkości na temat naszego Układu Słonecznego, gromadzona przez wiele stuleci, z zaskakująco wieloma tajemnicami, które należy rozwiązać. Jest tylko osiem planet krążących wokół Słońca, przerażająco odległy Pluton został zdegradowany do stanu „małej planety”, ponieważ jest zbyt mały, nie jest ściśle okrągły i miesza się z orbitą pobliskiego Neptuna.

Mamy cztery wewnętrzne planety „ziemskie” - Merkury, Wenus, Ziemia i Mars - tak zwane, ponieważ mają stałe powierzchnie; oraz czterech zewnętrznych „gazowych gigantów” - Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna.

Ziemia jest jedyną planetą zajmującą „Strefę Złotowłosa”, co oznacza, że znajduje się dokładnie w odpowiedniej odległości od Słońca, aby życie mogło się rozwijać. Strefa Złotowłosa oznacza, że owsianka nie jest za gorąca, nie za zimna, ale w sam raz.

Tymczasem na Księżycu ludzie od lat rozmawiają o utworzeniu Bazy Księżycowej w pełnym wymiarze godzin. Ale jednym problemem do rozwiązania jest meteoryt. Murdin uważa, że wiele asteroid i meteorów to po prostu fragmenty innych planet przemieszczonych w dawnych eksplozjach.

Jednak spośród wszystkich fascynujących odkryć zawartych w tej książce najbardziej podobała mi się tajemnica pola magnetycznego Jowisza. Niektóre planety mają pola magnetyczne, inne nie, a te, które potrzebują rdzenia do regulacji pola. (Nasz składa się głównie z żelaza i niklu). Ale Jowisz jest wykonany prawie całkowicie z wodoru i helu, z których żaden nie jest metalem ani nie jest w stanie przewodzić elektryczności.

Paul Murdin ma bardzo lekki styl pisania. Doceniam subtelny humor, a przy tym garść faktów i cennych i formacji. Autor namalował piękny obraz każdej planety.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć