ebook Kto chce ich śmierci?
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 5345)

Kto chce ich śmierci?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 16.45
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
26.32 zł Lub 23.69 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
-45% 16.45 zł
22.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Cara Hunter – autorka znana z thrillerów „Kto porwał Daisy Mason?” i „ Kto mieszka za ścianą?” – po raz kolejny nas zaskoczy. W ekskluzywnej dzielnicy Oxfordu cudem uratowano dwóch chłopców z płonącego domu. Młodszy zmarł, nieco starszy – walczy o życie. Dlaczego byli sami w domu? Wkrótce okaże się, że będzie to najbardziej traumatyczna sprawa w karierze detektywa Fowleya.

Kryminał jednej z najlepszych brytyjskich autorek thrillerów psychologicznych.
Bestseller „The Sunday Times”.

Co jeśli ktoś chciałby śmierci twojej rodziny?

Gdzie są rodzice chłopców uratowanych z pożaru domu w ekskluzywnej dzielnicy północnego Oxfordu? Dlaczego nie odbierają telefonu?
Kiedy detektyw Adam Fawley znajduje nowe dowody, spełnia się jego największy koszmar. Ponieważ on już wie, że to nie był przypadkowy pożar. To było zaplanowane morderstwo, a zabójca pozostaje na wolności…

Kto chce ich śmierci? od Cara Hunter możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

W okazałej rezydencji umiejscowionej w ekskluzywnej dzielnicy północnego Oxfordu wybucha pożar. Po przybyciu na miejsce jednostka straży pożarnej odnajduje dwóch chłopców. Młodszego nie udało się uratować, starszego zabrano do szpitala, gdzie walczy o życie. Co wydarzyło się feralnej nocy, że dzieci były same w domu? Gdzie podziali się ich rodzice? Jak na razie nie udało się bowiem odnaleźć ani ich ciał ani ustalić ich miejsca pobytu. Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Adam Fawley, znany części czytelników z poprzednich powieści autorki. Śledczy szybko odkrywa, że pożar nie był przypadkowy i że, to dopiero początek skomplikowanego dochodzenia, które przynosi więcej niewiadomych niż odpowiedzi.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Kto chce ich śmierci to trzecia część serii skupionej wokół detektywa Adama Fawleya. Dla mnie jest to jednak pierwsze spotkanie z powieściami tej autorki i powiem Wam, że gdybym nie wiedziała, że jest to kolejny tom, to nawet bym się nie zorientowała, bo równie dobrze ta książka może stanowić odrębną historię i nieznajomość poprzednich tomów w żadnym razie nie wpływa na rozeznanie się w fabule. Przynajmniej moim zdaniem. Ja jednak mam skłonność do poznawania serii od ich środka.

Muszę się Wam jednak przyznać, że początek z tą powieścią miałam mało imponujący. Nie wciągnęła mnie tak jak na to liczyłam po lekturze zapowiedzi wydawcy. Ale! Moje początkowe wrażenia dość szybko uległy poprawie wraz z dokładaniem przez autorkę niewielkich, ale dobrze odczuwalnych elementów psychologiczno-obyczajowych. To one spowodowały, że mocniej zaangażowałam się w tę historię. I z każdym rozdziałem nie tylko rosło moje zainteresowanie stworzoną przez Carę Hunter historią, ale także napięcie i oczekiwanie na wyjaśnienie całej sytuacji. Pod koniec miałam wręcz pewność, że nie odłożę już tej książki przed jej zakończeniem. Finał tej powieści doskonale wynagrodził mi przebrnięcie przez słabszy początek. Czułam się zdecydowanie usatysfakcjonowana.

Bardzo przypadł mi do gustu zabieg zamieszczenia przez autorkę wycinków wiadomości i artykułów w portali informacyjnych a także fragmentów z przesłuchań czy rozmów telefonicznych. Dzięki temu miałam poczucie, że staje się naocznym świadkiem prowadzonego przez śledczych dochodzenia. Bardzo podobała mi się konstrukcja tego thrillera. Cara Hunter stworzyła powieść, w której aż roi się od wątków, przypuszczeń, śladów. Odnalezienie się w nich wymaga trochę skupienia, ale nie ma w tej wielości przesady i w ogólnym rozrachunku wydaje mi się, że wszystkie te wątki i ślady były potrzebne. Bohaterowie tej serii, mam tu na myśli śledczych nie staną się, póki co jednymi z moich ulubionych literackich bohaterów, jest w nich jednak coś co pozwala zapisać ich kreacje raczej na plus. Są ciekawi, mają złożone życie osobiste i niejednoznaczne charaktery, mi jednak czegoś w nich zabrakło.

Niemniej mimo początkowych niedociągnięć w ogólnej ocenie uważam, że Kto chce ich śmierci to całkiem przyzwoita, dobrze skonstruowana i ciekawie napisana książka, po którą warto sięgnąć.

Komu polecam?

Kto chce ich śmierci to pozycja dla fanów thrillerów psychologicznych z wątkami obyczajowo-rodzinnymi. Jeśli lubicie czytać o żmudnej pracy policjantów i lubicie mroczniejsze historie rodzinne, ta powieść powinna przypaść Wam do gustu.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Detektyw Adam Fowley jest już bardzo dobrze znany tym czytelnikom, którzy sięgnęli po wcześniejsze książki Cary Hunter. Tym razem w trzecim thrillerze psychologicznym zatytułowanym Kto chce ich śmierci? zajmie się sprawą, która będzie dla niego największym koszmarem. Daily Mail okrzyknął tę książkę mianem mistrzowsko skonstruowanego thrillera. W pełni zgadzam się z tą opinią, gdyż Cara Hunter ponownie dowiodła, że potrafi złapać czytelnika w kleszcze wstrząsającej historii, która przyśnić może się w najstraszniejszych koszmarach.

W północnej dzielnicy Oxfordu dochodzi do pożaru edwardiańskiej rezydencji na Southey Road, w którym znajdowało się dwóch młodych chłopców. Niestety młodszy z nich zmarł, a starszy walczy o życie. Jak się okazuje dzieci były pozostawione bez opieki rodziców, którzy nie odbierają telefonów. Zatem detektyw Adam Fowley podejmuje się rozwiązania tej sprawy. Kolejne dowody jakie zbiera świadczą o tym, że pożar nie był wypadkiem, lecz celowym działaniem osób trzecich. Komu zależało na śmierci chłopaków? Dlaczego nie ma kontaktu z ich rodzicami? Dlaczego pozostawili ich bez opieki?

Przyznam szczerze, że Cara Hunter ponownie porwała mnie w wir wciągającej historii, utkanej w charakterystycznym dla pisarki stylu. Jeśli czytaliście dwa wcześniejsze thrillery jej autorstwa (Kto mieszka za ścianą?, Kto porwał Daisy Mason?), to tym również będzie usatysfakcjonowani. To, co szczególnie zwróciło moją uwagę, to nie tylko intrygująca historia, lecz również ukazanie skrupulatnej pracy śledczych. Znajdziemy tu zapisy rozmów telefonicznych, czy stenogramy z przesłuchań, jak i również opinie uczestników internetowego forum. Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotkałem się z przedstawianiem dowodów śledztwa w taki sposób, jak uczyniła to Cara Hunter. Dzięki temu mogłem zaznajomić się chociażby z fragmentem raportu oficera śledczego z ramienia Państwowej Straży Pożarnej. To sprawiło, że w pełni mogłem poczuć się jak Adam Fowley.

Kto chce ich śmierci? bez wątpienia wpisuje się w czołówkę thrillerów psychologicznych, które warto zaprosić do swojej domowej biblioteki. Lecz dodam tylko, że książka zawiera również wątki obyczajowe, które zaciekawią miłośników tego gatunku. Cara Hunter potrafi umiejętnie dawkować emocje, skrupulatnie odsłaniać kolejne karty skonstruowanej fabuły. A finał zwala z nóg. A ja już przebieram nogami, w oczekiwaniu na kolejną książkę brytyjskiej autorki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć