Niech stanie się światłość
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 2446)

Niech stanie się światłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 29.00
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
29.00 zł
45.00 złpremium: 30.00 zł Lub 30.00 zł
39.90 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
44.00 zł
39.50 zł
39.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść jednego z najbardziej poczytnych współczesnych pisarzy. Historia poprzedzająca wydarzenia opisane w słynnych „Filarach ziemi”, osadzona w Anglii u zarania średniowiecza. Najazdy wikingów, walka o władzę i zwykli ludzie, którzy muszą zmierzyć się z tym, co przynoszą im wyroki historii. Czeka nas wielka literacka uczta!

Rok 997 naszej ery, koniec wieków barbarzyństwa. Anglia na zachodzie mierzy się z atakami Walijczyków, a na wschodzie – wikingów. Lokalni przywódcy naginają królewskie zarządzenia do swoich celów, sprzeciwiając się władzy i nie dbając o los prostych ludzi. Ponieważ w kraju nie ma ściśle wytyczonego prawa, króluje chaos.
W tych burzliwych czasach splatają się losy trójki bohaterów. Życie młodego szkutnika zmienia się w chwili, gdy jego dom zostaje zniszczony przez wikingów, a jego rodzina musi uciekać do miejsca, w którym traktowani są jak intruzi… Pewna kobieta wychodzi za mąż z miłości i płynie z Normandii do Anglii, kraju swojego małżonka. Szybko jednak przekonuje się, że wśród zupełnie innych obyczajów i ludzi stale zaangażowanych w walkę o wpływy musi uważać na każdy swój krok… Mnich marzy o przekształceniu opactwa w centrum nauki, które będzie podziwiane w całej Europie.
Każde z nich wejdzie w niebezpieczny konflikt z przebiegłym i bezwzględnym biskupem, który złamie każde przykazanie, aby zwiększyć swoją władzę i bogactwo.

O e-booku Niech stanie się światłość blogerzy napisali: 

Niech stanie się światłość to pięknie napisana książka o miłości, ale i nienawiści, o walce o władzę, ale i o niesprawiedliwości. Autor bardzo dobrze i z wyzuciem przedstawia losy i uczucia bohaterów – smutki i radości, dzięki czemu można poczuć z nimi więź i pilnie śledzić ich przygody. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Niech stanie się światłość od Ken Follett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żyjemy w świecie okrucieństwa, ignorancji i bólu, lecz możemy uczynić ten świat lepszym. Gdy na naszych oczach dzieje się zło, nie możemy milczeć.
Martwiąc się na zapas, człowiek może tylko wszystko zepsuć.
W książce Niech stanie się światłość przenosimy się 100 lat wcześniej niż akcja Filarów Ziemi i będziemy mieli okazję poznać początki Kingsbridge, jak wyglądał rozwój tamtejszego opactwa i wiele więcej. Autor bardzo dobrze i ciekawie oddaje realia przełomu X i XI wieku – jak wyglądało życie prostych ludzi, z jakimi problemami musieli się borykać i jak wielkim zagrożeniem były najazdy wikingów. Te ostatnie pozostają bardziej w tle przez większość czasu, ale mają duży wpływ na niektóre wydarzenia. Powoduje to, że akcja powieści jest mocno osadzona w realiach historycznych, dzięki czemu powieść ma niepowtarzalny klimat.

Siłą tej powieści, jak i innych Kena Folleta, są bohaterowie z krwi i kości oraz ich losy. Autor poświęca bardzo dużo czasu postaciom, ich przeszłości, planom i marzeniom. Głównie śledzimy losy trójki bohaterów, czyli Lady Ragny, Edgara i brata Aldreda, ale również szeregu postaci pobocznych, których losy się przeplatają przez całą książkę i są związane z Kingsbridge. Bohaterowie muszą się mierzyć z niesprawiedliwością, przeciwnościami losu i walczyć o swoje prawa, niekiedy nie mogąc nawet liczyć na niczyją pomoc. Nie brak tutaj również czarnych charakterów, którzy są bezwzględni w dążeniu do własnych celów, o nieokiełznanej żądzy władzy, dla których nie liczą się inni. Jest to zatem pięknie napisana książka o miłości, ale i nienawiści, o walce o władzę, ale i o niesprawiedliwości. Autor bardzo dobrze i z wyzuciem przedstawia losy i uczucia bohaterów – smutki i radości, dzięki czemu można poczuć z nimi więź i pilnie śledzić ich przygody.

Niech stanie się światłość jest prequelem Filarów Ziemi, w którym poznamy początki Kingsbridge i tamtejszego opactwa. Ken Follet po raz kolejny stworzył niesamowitą opowieść, pełną bohaterów z krwi i kości. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć