ebook Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 335)

Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.68
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
26.68 zł Lub 24.01 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
26.78 zł 20% rabatu
27.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Historyk i analityk wojskowy Wiktor Suworow w swojej najnowszej książce odtwarza wydarzenia z przełomu lat 50. i 60., na skutek konfrontacji ZSRR i USA ludzkość znalazła się wtedy na progu trzeciej wojny światowej i o mało nie została unicestwiona w globalnej katastrofie atomowej.

Łącząc znane i mało znane fakty w jedną całość, autor ukazuje kulisy rządów Nikity Chruszczowa w latach 1953–1964. Przedstawia rzeczywisty obraz radzieckiej kosmonautyki, wraz z legendarnym lotem Jurija Gagarina, oraz prawdziwe przyczyny kryzysu berlińskiego i kubańskiego, przemilczane przez oficjalną propagandę, polityków i historyków. Opisuje też starcie służb szpiegowskich obu mocarstw i sprawę pułkownika Olega Pieńkowskiego, który dostarczał tajne informacje wywiadowi zachodniemu i prawdopodobnie ocalił nasz świat przed zagładą.


Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, cykle Lodołamacz i Cień zwycięstwa oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej.

Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa od Wiktor Suworow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka rewelacjna. Suworow pisze bardzo fajnym lekkim językiem. Polecam

  • Awatar

    Zawsze boję się książek historycznych. Z jednej strony interesuje mnie historia (szczególnie okres zimnej wojny), ale z drugiej przytłacza mnie zawsze ilość dat i nazwisk w historycznych pozycjach. Na szczęście okazało się, że styl pisania Suworowa bardzo mi odpowiada (nawet bardziej niż Wołoszańskiego). Wszystko jest dokładnie wyjaśnione, wręcz "łopatologicznie", właściwie brak jest przypisów (które jak dla mnie często niepotrzebnie wybijają z czytania), a wszystkie ważne nazwiska opisane są pod koniec rozdziałów.
    Autor stawia też ciekawe pytania i udziela jeszcze ciekawszych odpowiedzi.
    Gorąco polecam

Warto zerknąć