ebook Zawsze w porę
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 110)

Zawsze w porę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 22.72
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-5% 22.72 zł Lub 20.45 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.71 zł
23.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

„Życie to nieustające problemy i zmaganie się z nimi. Raz wychodzi się zwycięsko, a raz z nosem na kwintę. Nie rodzimy się z mapą, która mogłaby nas przeprowadzić przez wszystkie zdradliwe wiry losu i fałszywe ścieżki. Codzienną trasę wyznaczamy sami, na zasadzie prób i błędów”. Kontynuacja „Najmilszego prezentu”. Wciągająca i piękna opowieść o ludziach, którzy walczą o swoje szczęście i wierzą, że pisany jest im dobry scenariusz.

Na ulicy Wierzbowej szczęśliwe chwile splatają się z tymi trudnymi: miłość z rozczarowaniem, radość ze smutkiem. Każdy z sąsiadów musi się zmierzyć z niełatwym wyzwaniem. Hanna Jawińska staje na rozdrożu. Razem z dziećmi opuszcza swój piękny dom i przenosi się do wilii pani Flory. Jak potoczy się życie młodej kobiety? Czy otworzy się na nową miłość? I kogo wybierze, bo o jej zainteresowanie walczą dwaj mężczyźni.
Joli Cieplik przytrafia się niefortunny wypadek, a jej siostrzenica Nika, choć wreszcie czuje się potrzebna, to wciąż nie potrafi uporać się ze swoimi skomplikowanymi uczuciami. W szklarni Zygmunta zaczyna się wiosna. Czy zawita również do jego serca? Mieszkańcy ulicy będą zaskoczeni, jakie niespodzianki szykuje dla nich los.
Miasteczko także czekają zmiany, a nie wszystkie można zaakceptować. Tylko czy społeczność będzie potrafiła się zjednoczyć i wspólnie pokonać przeciwności?
Wciągająca opowieść o ludziach, którzy walczą o swoje szczęście i wierzą, że życie pisze dla nich dobry scenariusz. I choć teraz pada deszcz, wkrótce musi zaświecić słońce. Bo na świecie każda sprawa ma swój czas, nie dzieje się bez przyczyny. Ważne, żeby mieć nadzieję, iż prowadzi nas pomyślna gwiazda. I że pewne rzeczy zawsze przychodzą w porę. Nawet jeśli w tym momencie ich nie oczekujemy.

Zawsze w porę od Agnieszka Krawczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Wierzbowa, to spokojna, kameralna uliczka, w niewielkim miasteczku a ile wśród jej mieszkańców się dzieje! Smutne chwile, przeplatają się z tymi radosnymi. Każdy z mieszkańców zmaga się z codziennością na swój własny sposób. W przypadku kłopotów jednak okazuje się, że sąsiedzi mogą liczyć na siebie nawzajem. Hanna Jawińska po rozstaniu z mężem musi opuścić ich dom. Na pomoc młodej mamie przychodzi jej sąsiadka pani Flora, która zaproponowała kobiecie i jej pociechom miejsce w swojej willi. Tymczasem o względy Hanny zabiegają dwaj mężczyźni. Czy kobieta jest jednak gotowa otworzyć się na uczucie? A jeśli tak, którego z adoratorów wybierze?

Do tego mieszkańcy miasteczka będą musieli połączyć siły w projekcie obywatelskim by na nowo przywrócić działalność dawno nieczynnego kina, które wszyscy wspominają z ogromnym sentymentem. A wszystko za sprawą odnalezionego i uratowanego przed zezłomowaniem starego ekspresu do kawy. Na pomoc mieszkańcom przychodzi również pewna mała redaktorka Gazety z ulicy Wierzbowej.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Deszczowa pogoda za oknem zawsze nastraja mnie na poszukiwanie czytelniczego ciepła. Nic więc dziwnego, że z ogromną przyjemnością sięgnęłam po jedną z najnowszych powieści Pani Agnieszki Krawczyk, którą jest „Zawsze w porę”. Ile w tej historii jest ciepła właśnie, ile serdeczności, ile dobra! Podczas lektury czułam dosłownie jak ogrzewa się moje serce. Nie myślcie sobie jednak, że życie na ulicy Wierzbowej jest przesłodzone. Zupełnie nie. Mieszkańcy mają bowiem swoje problemy, swoje złe chwile, niektórzy pozwalają dojść również do głosu swoim złym cechom. Ale w tej powieści, jest dokładnie tak jak w życiu. Pomiędzy porami deszczowymi wychodzi słońce i pieści mieszkańców swoimi promieniami, wynagradzając im ich trudy.

Ja osobiście pokochałam bohaterów tej książki niemal od pierwszego zdania. Jest w nich prawda, życzliwość, ale także siła walki. Nie poddają się przeciwnościom losu, wspierają się a przy tym są niezwykle rzeczywiści. Już nie mogę się doczekać ponownego z nimi spotkania. Czułam się wśród nich niemal jak w domu.

Szalenie doceniam też styl pisania Pani Agnieszki, jest w nim spokój, ale również pewna plastyczność. Pomimo niemałej ilości mniej lub bardziej fortunnych zdarzeń jest w tej powieści niezwykła harmonia i nadzieja.

Na szczególną uwagę zasługuje pomysł na tę historię. Niemal z każdej strony wypływa z niej prawda i życiowa mądrość by zaufać i pozwolić otulać się życzliwością.

Komu polecam?

Zawsze w porę to powieść dla wielbicieli mądrych, życiowych powieści obyczajowych z wieloma bohaterami.

Jeśli tak jak ja nie mieliście przyjemności poznać pierwszego tomu a zaintrygowała Was fabuła, nie obawiajcie się, tę historię zdecydowanie można poznać bez znajomości jej poprzedniczki. Uważam jednak, że w tym przypadku warto poznać bohaterów tej serii od jej początku. Teraz jest ku temu doskonała okazja, bo Najmilszy prezent to powieść świąteczna. Ja planuję po nią sięgnąć więc w najbliższym czasie.

Jeśli więc lubicie powieści w których całkiem sporo się dzieje i które uczą, bawią i wzruszają ta pozycja będzie dla Was idealna. Ja tę historię pokochałam całą sobą.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Choć Zawsze w porę dotarło do mnie już kilka miesięcy temu, specjalnie zwlekałam z lekturą do momentu aż na rynku pojawi się trzecia część cyklu. Wiedziałam, że Autorka znowu mnie czymś zaskoczy i po odłożeniu powieści od razu będę mieć ochotę na sięgniecie po kolejny tom. Nie pomyliłam się. Agnieszka znów oczarowała mnie słowem i zabrała do świata, w którym czas płynie inaczej…

Pióro Agnieszki Krawczyk cenię za spokój, które płynie z kart jej książek. Za możliwość wyciszenia się podczas lektury, choć perypetie bohaterów przyprawiają mnie o szybsze bicia serca. Za przywrócenie wiary w dobro, w ludzi i w marzenia.

[…] marzenia to jedyne, co posiadamy. One są najprawdziwsze i najwięcej o nas mówią. Wydaje mi się wręcz, że to one zachęcają nas do życia. Czynią z nas ludzi – mamy o czym śnić.

O czym więc śnią mieszkańcy ulicy Wierzbowej – bohaterowie powieści Zawsze w porę? Myślę, że ich pragnienia, ich codzienność nie różni się wiele od naszej rzeczywistości. Choć są postaciami wymyślonymi, nie żyją w bajce. Autorka umieszcza ich w realiach małego miasteczka – z jego wszystkimi zaletami i wadami. Postaci muszą się mierzyć z cieniami codzienności. Stają oko w oko z porażką, zniechęceniem, poczuciem odrzucenia czy samotnością. Są w różnym wieku, dlatego każdy czytelnik z powodzeniem znajdzie bohatera, z którym może się utożsamić.

Flora, emerytowana bibliotekarka, czuje się samotna w zabytkowym domu. Hanna rozpoczyna batalię z (byłym) mężem – o dach nad głową, opiekę nad dziećmi i poczucie godności. Weronika nie potrafi uwierzyć w siebie, w swoją wartość. Brakuje jej odwagi do wyrażania własnych poglądów i uczuć. Ksawery zmaga się z artystyczną niemocą. W przeciwieństwie do siostry, której film okazuje się strzałem w dziesiątkę – Inga pokazuje widzom nieznaną twarz kobiet z ulicy Wierzbowej. Zygmunt natomiast przygotowuje się do wielkiego dnia – prezentacji okazu, który jest jego dumą i formą łączności z ukochaną żoną.

Chodniki nie są z lukru, domów nie zbudowano z piernika. Życie na Wierzbowej dalekie jest do bajkowych standardów i tych, które w codzienności kreują social media. Wydaje się, że bohaterowie Agnieszki Krawczyk są ludźmi z krwi i kości. Z radościami i bolączkami. Z zaletami i wadami. Są tacy jak my. Raz lepiej, raz gorzej radzą sobie z wyzwaniami, jakie rzucają im świat i drugi człowiek. Dążą do tego, czego i my szukamy na co dzień – miłość, radość, poczucie wewnętrznego spokoju, chęć spełnienia marzeń, życie z drugim człowiekiem – czy to nie to jest naszym ziemskim powołaniem?

Mimo trudnych, niekiedy trudnych sytuacji i wyborów, przed jakimi stają mieszkańcy Wierzbowej, Zawsze w porę to powieść niezwykle optymistyczna. Tam, tak jak i w życiu, po każdej burzy prędzej czy później wychodzi słońce, a każdy scenariusz pisany przez los może mieć dobre zakończenie. Bo odpowiedni ludzie stają na naszej drodze zawsze w porę, choć nie zawsze to rozumiemy…

Ocena: 5/6
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć