ebook Papierowy Mag
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 64085) Ilość stron (szacowana): 264

Papierowy Mag
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - polecana oferta: 16.45
-31% 16.45 zł Lub 14.81 zł
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
29.90 zł
14.95 zł
23.92 zł
24.05 zł
25.42 zł
25.56 zł
26.33 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł

Wciągające fantasy w steampunkowym wydaniu! Wkrocz do świata magów, w którym wszystko jest możliwe. Miej się jednak na baczności.

Ceony Twill całe swoje życie marzyła o tym, aby zostać Wytapiaczem – specjalistką od magii metalu. Zdeterminowana ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff z wyróżnieniem. Nie tak wyobrażała sobie jednak dalszy rozwój kariery.

Okazuje się, że brakuje magów władających magią papieru. Wobec tego szkoła musi wyznaczyć jedną osobę, która zostanie skierowana na staż do papierowego maga, by kontynuować specjalizację pod jego czujnym okiem.

Takim sposobem ambitna, choć zrezygnowana Ceony trafia do ekscentrycznego Emery’ego Thane’a. Dzięki niemu zaczyna jej się podobać wizja zostania Składaczem. Jednak dobra passa nie trwa długo. Ceony szybko przekonuje się, że istnieje też magia zakazana. Jej nauczyciel pada ofiarą Wycinacza. Od teraz młoda praktykantka jest zdana tylko na siebie. Zaczyna niebezpieczną walkę z nieznanymi wcześniej mocami.

Papierowy Mag od Charlie Holmberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Każdy ma mroczną stronę! I każdy sam decyduje, czy będzie dostarczał jej paliwo, czy nie.
Pomysł uważam za jak najbardziej udany i ciekawy, aczkolwiek wykonanie mogłoby być nieco lepsze. Uważam, że historię dało się lekko rozbudować, mocniej zagłębiając się w genezę tego świata i samej magii. Kreacja bohaterów jest wystarczająca, ale też można było ją nieco jeszcze podrasować – Thane wypada zdecydowanie najciekawiej, Ceony jest po prostu miła i urocza, a czarny charakter? Właściwie wypada dosyć blado i nijak. A szkoda. Tempo akcji jest raczej w porządku, a zakończenie zdecydowanie zwiastuje kontynuację, w której bohaterowie będą musieli zmierzyć się z nadal istniejącym zagrożeniem.

Cała recenzja na blogu: Papierowy Mag

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Papierowy mag Charlie N. Holmberg to debiut autorki i moim zdaniem bardzo udany. Książka jest początkiem serii o magach i mam nadzieję, że następne będą równie dobre jak ta.

Niespełnione marzenie

Ceony Twill ma dziewiętnaście lat i niedawno ukończyła Szkołę Magów Tagis Praff. Każdy absolwent tej szkoły musi wybrać sobie specjalizację magii, którą chce praktykować. Może zostać magiem od danego materiału: metalu, papieru, szkła i każdego innego stworzonego przez człowieka. Ceony zawsze chciała zostać Wytapiaczem, czyli magiem zajmującym się metalem. Niestety jej specjalizacja została jej narzucona i ma zostać Składaczem. Składacze zajmują się papierem. Dziewczynie wydaje się, że gorzej trafić nie mogła. Nie dość, że nudno, to jeszcze poznając swojego mistrza, maga Emery’ego Thane’a, bierze go za dziwaka. Z czasem okazuje się, że bardzo się myliła. Emery jest ekscentryczny, jednak jest świetnym nauczycielem i potrafi zaciekawić Ceony nawet zwykłym papierem. Okazuje się, że z papieru można tworzyć magiczne rzeczy i to absolutnie nie jest łatwa rzecz. Pewnego dnia odwiedza ich tajemniczy gość – kobieta o imieniu Lira. Lira robi coś przerażającego – dosłownie kradnie serce Emery’ego.

Podróż w krainę serca

Ceony nie waha się ani chwili i wyrusza na pomoc. Musi odnaleźć serce Emery’ego i włożyć je na miejsce. Dzięki odrobinie papierowej magii, którą poznała tworzy zastępcze serce, ale ono długo nie będzie biło. Czasu jest mało, Lira jest niesamowicie niebezpieczna, bo zajmuje się nielegalną, złą magią, a Ceony brak doświadczenia. Jednak dziewczyna jest pełna nadziei i wyrusza do serca Emery’ego w podróż przez wspomnienia, nadzieje, oczekiwania i niepewności maga. Dzięki temu pozna jego tajemnice, pozna jego samego. Czy doprowadzi ją to do szczęśliwego zakończenia? Zachęcam do sięgnięcia po książkę.

Udany debiut

Książka Papierowy mag to bardzo dobra powieść, nie tylko fantasy, ale również obyczajowa. Porusza tematy pozornie błahe, ale o których często zapominamy. Autorka ma doskonałą wyobraźnię, nie boi się tworzyć obrazów, czasem bardzo trudnych, mocnych. Jednak cechuje ją też poczucie humoru i duża wrażliwość. Bohaterowie nie są jednoznaczni, są po różnych przejściach. Na pewno nie są nudni. Ceony i Emery tworzą świetną parę literacką i zaskarbili sobie moją sympatię. Akcja jest bardzo szybka, dużo się dzieje i na pewno z przyjemnością sięgnę po kolejne części.

Ocena: 5/6
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć