ebook Żebrząc o śmierć
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 563)

Żebrząc o śmierć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 23.94
Audiobook - najniższa cena: 21.90
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
38.00 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-33% 23.94 zł
25.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jeden miesiąc i statystyki morderstw przewyższające te z całego roku…

Czworo martwych bezdomnych – dwóch z rdzeniem mózgu przewierconym wiertarką, jeden z odstrzeloną połową twarzy i spalona żywcem dziewczyna. Do tego dwie zaginione kobiety, psychopata, który wrzuca przechodniów do kanału, ścigana przez podejrzanego typa dziewczynka błąkająca się po mieście w poszukiwani mamy, której pierścionek znaleziono w… mielonym mięsie.

Ktoś mógłby powiedzieć: rutyna w pracy wydziału śledczego

Niezupełnie, bo jeszcze nie skończył się styczeń, a liczba zabójstw w Cork przekroczyła już tę z całego poprzedniego roku. Ogarnięcie tego chaosu, ustalenie, które z tych spraw są ze sobą powiązane i w jaki sposób, będzie od Katie Maguire wymagało nadludzkiego wysiłku. I znowu znajdzie się w sytuacji, w której będzie zagrożone jej własne życie

Żebrząc o śmierć od Graham Masterton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Żebrząc o śmierć to dziesiąty już tom cyklu, którego główną bohaterką jest Katie Maquire. Tym razem śledcza musi zmierzyć się z bezwzględnym mordercą bezdomnych, który pozbawia swoje ofiary życia w przerażająco brutalny sposób. Do tego dochodzi jeszcze sprawa błąkającej się po mieście dziewczynki, którą ściga bezduszny morderca. Pierścionek matki Any-Marii zostaje tymczasem znaleziony w mielonym mięsie. Co naprawdę stało się z zaginioną kobietą i czy Maquire uda się złapać bezwzględnego mordercę? A najważniejsze pytanie co dzieje się w mieście, że pomimo tego, że jeszcze nie skończył się styczeń, to liczba zabójstw w Cork, przekroczyła już tę z całego poprzedniego roku?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Żebrząc o śmierć to twarda, mocna i pełna mroku historia, która miejscami aż mroziła krew w moich żyłach. (Chyba chwilowo odzwyczaiłam się od mocniejszych lektur). Gdybym wiedziała, że jest w niej tyle makabrycznych scen, to pewnie bym po nią nie sięgnęła. Bardzo się jednak cieszę, że nie miałam o tym pojęcia i w końcu miałam przyjemność (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało) poznać twórczość Grahama Mastertona. Nie mam porównania z poprzednimi książkami autora, ale tę czyta się naprawdę rewelacyjnie. Masterton ma wyrobiony, niezwykle czytelny i plastyczny styl, który z łatwością pozwala czytelnikowi totalnie zagłębić się w stworzona przez siebie historię. Fabuła tej powieści wydała mi się dokładnie przemyślana, rozplanowana i trzyma w napięciu aż po sam finał. Podobało mi się również, że nie miałam większych problemów by rozeznać się życiu osobistym Katie Maquire, choć mam poczucie, że wiele mnie ominęło. Bardzo przypadła mi też go gustu jej postać. Jest wyrazista, jest w niej coś, co zdecydowanie przykuwa uwagę czytelnika. Z ciekawością śledziłam jej losy.

Największą zaletą tej powieści jest to, że zdecydowanie nie da się przy niej nudzić. Akcja jest wartka, składa się z kilku wątków i płynie do finału w dość zdecydowany sposób. Do tego pomimo niemal pięciuset stron czyta się ją szybko i niezwykle sprawnie. Ja rewelacyjnie spędziłam z nią swój czas i na pewno sięgnę po inne powieści autorka. Możecie coś szczególnie polecić?

Komu polecam?

Żebrząc o śmierć to pozycja dla wielbicieli mocniejszych wrażeń. Jeśli tak jak nie mieliście wcześniej przyjemności poznać twórczość autora, nie przejmujcie się zbytnio, tę historię możecie przeczytać bez nadrabiania podrzędniejszych tomów i nie powinniście mieć większego problemu w rozeznaniu się w fabule. Choć wydaje mi się, że warto to zrobić. Fanów autora myślę nie muszę specjalnie przekonywać do sięgnięcia po tę powieść. Jeśli lubicie wartką akcję, ciekawych bohaterów i nie boicie się makabrycznych fragmentów, ta pozycja może przypaść Wam do gustu.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Jeżeli jeszcze nie znacie cyklu o Katie Maguire, to koniecznie powinniście to zmienić. Zwłaszcza jeżeli przepadacie za naprawdę porządnymi kryminałami, w których nie brakuje skomplikowanych intryg. Pamiętajcie jednak o jednym – Masterton bywa brutalny. Nie tylko jeżeli chodzi o opisywanie morderstw i wyglądu ofiar, ale też w wielu innych aspektach, nawet tym emocjonalnym. Mimo wszystko to naprawdę bardzo dobra seria, z którą warto się zapoznać!

Ocena: 4/6

Cała recenzja na blogu: Żebrząc o śmierć
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć