ebook Zanim powróci strach
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 5876)

Zanim powróci strach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.72
Audiobook - najniższa cena: 34.31
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł 10 zł na konto
30.72 zł
31.92 zł
33.92 zł
34.31 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Miała być miłością jego życia. Stała się ofiarą. Teraz historia się powtarza. Z inną dziewczyną w roli głównej. Thriller brytyjskiej pisarki, która swoją powieścią „Teraz zaśniesz” wytycza nowy kierunek w literaturze popularnej.

Lou Wandsworth po latach wraca do miasta, które opuściła jako nastolatka. Nikt jej nie rozpoznaje. Nikt nie wiąże jej ze skandalem, który kiedyś wstrząsnął lokalną społecznością, poza kobietą obwiniającą ją o zrujnowanie małżeństwa.
Tymczasem mężczyźnie, który zniszczył życie Lou, wiedzie się doskonale. Prowadzi własną firmę i… znalazł sobie następną ofiarę.
Lou wie, że jeśli dopuści do tego, by kolejna zagubiona nastolatka padła jego łupem, nie uda jej się poskładać własnego życia. Musi jej pomóc. Nawet jeśli wszyscy uznają ją za wariatkę, a dziewczyna wcale nie będzie chciała być uratowana…

Zanim powróci strach od C. L. Taylor możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główna bohaterka powieści, Lou Wandswort po osiemnastu latach wraca do domu. Oficjalnie chce uporządkować sprawy po zmarłym ojcu, wydaje się jednak, że to nie jedyny powód jej przyjazdu w rodzinne strony. Lou liczy na to, że społeczność miasteczka zapomniała już o wydarzeniach, które zmusiły ją w młodości do wyjazdu i które na zawsze odcisnęły piętno na jej psychice. Gdy spotyka jednak człowieka, który zrujnował jej życie i to w dodatku z nastoletnią Chloe Meadows, musi za wszelką cenę uchronić dziewczynę przed koszmarem, który sama przeżyła. Ta cena będzie dla Lou naprawdę wysoka. Szczególnie, że do gry wchodzi Wendy Harrison, która pragnie zemsty na Lou za to, że ta w przeszłości zniszczyła jej życie. Trzy kobiety i jeden destrukcyjny mężczyzna… Ta historia nie może skończyć się dobrze…

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Z twórczością C.L. Taylor miałam już przyjemność spotkać się przy okazji jej poprzedniej książki Teraz zaśniesz. Tamta historia zrobiła na mnie ogromne wrażenie, więc gdy tylko zobaczyłam informacje o kolejnej powieści autorki w zapowiedziach wydawcy wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Zanim powróci strach to jednak zupełnie inna historia. Jest bardziej brutalna, mocna i traumatyczna. Toksyczna, zaborcza miłość, manipulacja, trauma i zaognione rany prowadzą bohaterów tej powieści poprzez dramatyczne wydarzenia aż po zaskakujący finał. Podoba mi się obyczajowa strona tej powieści, zapis uczuć i dróg, które przechodzą bohaterki, choć temat przemocy wobec kobiet zawsze jest dla mnie niezwykle trudny. Tu też tak jest, szczególnie, że autorka pisze dość twardo, męsko i we mnie pewne opisy wywoływały po prostu złość. Taki był pewnie zamysł autorki, jednak to sprawia, że książka zdecydowanie nie należy do łatwych i przyjemnych. Miejscami naprawdę ciężko mi się ją czytało. Z drugiej strony miałam też niestety poczucie, że można było te przeżycia podać w bardziej złożony sposób. Trochę bardziej rozwinąć tę część.

Niemniej styl C.L. Taylor oraz jej pomysł na fabułę jest zwyczajnie dobry. Autorka pisze sprawnie, uważam, że po mistrzowsku skroiła tę historię, doskonale dzieląc narracje pomiędzy bohaterki i oddając głos ich przeżyciom. Dzięki temu, mimo, że nie polubiłam się z nimi jakoś szczególnie w każdej znajdowałam coś, co pokazywało mi ich jaśniejszą stronę i w jakiś sposób łatwiej było mi zrozumieć podejmowane przez nie decyzje. Chociaż nie wszystkie.

Bardzo podobał mi się klimat tej powieści - mroczny, hermetyczny, duszny, brudny, ale także miejscami jakby mało realny. Niestety, nie wszystkie wydarzenia jako czytelnik „kupiłam”, czasem niektóre wątki jakby mnie uwierały. Niemniej przyznam się Wam, że czytając tę książkę właściwie w dwa wieczory, nie zwracałam na to tak bardzo uwagi. Wartka akcja tej powieści, dość częste zwroty akcji i nieustanne napięcie powodują, że nie ma zbyt wiele czasu na to by się nad tym jakoś szczególnie w trakcie lektury rozwodzić.

Komu polecam?

Jeżeli poszukujecie mocnego thrillera psychologicznego z wyraźnym wątkiem psychologiczno-obyczajowym i nie boicie się trudnych tematów związanych z przemocą ta powieść będzie dla Was idealna. Do tego znajdziecie w tej książce ciekawe portrety osobowościowe bohaterów, dynamiczną akcję i naprawdę satysfakcjonujące zakończenie.

Co prawda poprzednia powieść autorki bardziej przypadła mi do gustu, jednak myślę, że to naprawdę przyzwoity i godny uwagi thriller. Polecam.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Zły dotyk boli przez całe życie

Okres bycia nastolatkiem to dla młodego człowieka czas, kiedy kształtuje się jego pewność siebie i poczucie samoakceptacji. To właśnie wtedy również przywiązujemy największą wagę do tego, jak postrzegają nas i co myślą o nas nasi rówieśnicy. Chcemy być lubiani i dobrze odbierani. To także jeden z najważniejszych momentów, w którym bardzo ważną rolę odgrywają relacje nastolatka z rodzicami. To właśnie wtedy dziecko powinno wiedzieć i mieć pewność, że niezależnie od tego, co się w jego życiu dzieje, zawsze może przyjść do rodziców i z nimi porozmawiać, a oni na pewno go wysłuchają, będą służyć wsparciem i radą. Niestety nie każda dorastająca dziewczyna, czy chłopak ma szczęście przeżywać ten etap swojego życia w poczuciu miłości i bezpieczeństwa, które to są niezbędne, aby czuć się osobą szczęśliwą znającą swoją wartość.

Dziś zastanówmy się przez chwilę, do jak poważnych konsekwencji może doprowadzić sytuacja, kiedy dom rodzinny to ostatnie miejsce, w którym dziecko chce przebywać, ponieważ niestety próżno w nim szukać ciepła domowego ogniska, a jedyne, co go tam spotyka to krytyka i upokorzenia. Nakazy i oczekiwania. W szkole niestety często bywa nie lepiej. Jeśli nie jesteś zgrabną, długonogą, tryskającą humorem dziewczyną, a zamkniętą w sobie, mającą trochę więcej ciałka dziewczyną, dla innych kolegów i koleżanek w klasie możesz stać się doskonałym typem osoby, której będą dokuczać, bądź też stanie się dla nich wręcz niewidzialna. Nie trudno się domyślić, że w obliczu takiej sytuacji czujemy się bardzo zagubieni i potrzebujemy kogoś, kto nas dostrzeże i okaże choć trochę zainteresowania i ciepła. Potrzeba bycia kochaną w połączeniu z dużą podatnością na wpływy innych osób, która bardzo często charakteryzuje osoby w młodym wieku, może skutkować tym, że spotkamy na swojej drodze osobę, która bardzo szybko nas zmanipuluje. Pod pretekstem troski i chęci uczynienia nas szczęśliwymi przejmie nad nami kontrolę i zrobi coś, co zniszczy nasze życie na zawsze.

Przekonała się o tym główna bohaterka najnowszej książki C. L. Taylor „Zanim powróci strach”, na którą wspólnie z wydawnictwem Albatros chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę.

Lou Wandsworth jest kobietą którą, jako dziecko nie miała zbyt łatwego życia. Ojciec alkoholik i częste kłótnie w domu sprawiły, że pragnęła zaznać, choć odrobinę ciepła i zrozumienia ze strony kogoś, komu będzie mogła zaufać. Ku jej wówczas poczuciu ogromnego szczęścia znalazł się ktoś, kto sprawił, że czternastoletnia wtedy dziewczyna poczuła się wyjątkowa i kochana. Mike był dorosłym, żonatym mężczyzną, który przekonywał ją, że ją kocha i chce spędzić z nią resztę życia. Zakochana dziewczyna czuła, że wreszcie spotkała kogoś, dla kogo jest ważna i komu na niej zależy. W tajemnicy przed rodziną i całą lokalną społecznością ucieka z mężczyzną do Francji i tam już nie było tak wspaniale. Lou nie rozumiała jeszcze, że to, co robi mężczyzna, jest złe i ją krzywdzi.

W momencie, kiedy my czytelnicy zaczynamy poznawać całą historię, którą przygotowała dla nas autorka, od tamtejszych wydarzeń minęło już osiemnaście lat. Od tego czasu Lou próbowała kilkakrotnie zbudować szczęśliwy związek z wartościowymi mężczyznami, ale piętno tego, co spotkało ją w rodzinnym miasteczku i co wówczas wstrząsnęło całą społecznością, odcisnęło się także na jej teraźniejszości. Śmierć ojca, który zostawił po sobie dom, w którym się wychowywała, zmusza ją do powrotu do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Kobieta wie, że musi zamknąć za sobą drzwi przeszłości, aby móc iść dalej i wierzy, że ten wyjazd się do tego przyczyni. Bardzo szybko orientuje się, że nikt z mieszkańców nie rozpoznaje w niej tamtej dziewczyny sprzed kilkunastu lat. Nikt, poza jedną kobietą, która obwinia Lou za zrujnowanie swojego małżeństwa.

Nasza bohaterka jest wstrząśnięta, kiedy widzi na własne oczy, że ten, który pod pretekstem chorej miłości zabijał ją i niszczył, nie tylko ma się dobrze, ale o zgrozo znalazł sobie kolejną ofiarę. Wtedy postanawia, że musi zrobić wszystko, aby kolejna dziewczyna nie podzieliła jej losu. Aby ratować Chloe, będzie musiała stawić czoła demonom przeszłości i swojemu oprawcy. Musi działać szybko, zanim powróci strach.

Sprawdźcie koniecznie, czy Lou uda się pomóc Chloe, która podobnie, jak ona kiedyś jest zakochana w Mikeu i nie dostrzega niczego złego w tym, jak wyglądają ich relacje. Czy uwierzy w to, co usłyszy od Lou i pozwoli sobie pomóc?

„- Chloe. - Kobieta ponownie dotyka jej ramienia. - Wiem, przez co przechodzisz. Wiem, jaki on jest. Sprawia, że czujesz się wyjątkowa, prawda? Piękna? Czujesz, że cię rozumie i troszczy się o ciebie, że jest jedyną osobą, która naprawdę cię zna. - Kobieta mówi cicho i pospiesznie, jakby traciła oddech i nachyla się zdecydowanie za blisko. - Powiedział ci już, że cię kocha? -
Chloe kręci głową.
- Nie wiem, o czym pani mówi.
Owszem wiesz, widzę to w twoich oczach. Musisz powiedzieć policji, co się dzieje. To niebezpieczny człowiek. Myślisz, że jest serdeczny, szczodry i troskliwy, ale on tobą manipuluje. To pedofil Chloe. Chodzi mu tylko o kontrolę, a nie o miłość. Spałaś już z nim?


Jest jednak ktoś, kto całą tą przeszłość widzi zupełnie inaczej i to, właśnie w Lou postrzega prowokatorkę tego, co się wydarzyło i winną zrujnowana jej życia oraz zaprzepaszczenia szansy na spełnienie największego marzenia. Dziś śledzi, życie kobiety i dąży do konfrontacji. W co wplącze się Lou. Czy grozi jej niebezpieczeństwo. O tym dowiecie się już sami podczas lektury.

Jak widzicie w książce dzieje się naprawdę dużo, co sprawia, że czyta się ją z dużym zaangażowaniem i ciekawością tego, co stanie się za chwilę. Autorka oddała w ręce swoich czytelników bardzo wciągający thriller psychologiczny, który porusza bardzo trudną tematykę złego dotyku, chorej miłości, manipulacji, zmagań z demonami przeszłości, stalkingu. Zapewniam Was, że książkę naprawdę warto przeczytać. Mimo, że nie była to, najlepsza książka z tego gatunku, jaką czytałam, to z uwagi na bardzo autentyczną jej wymowę i splot wielu życiowych i trudnych wątków wywołała we mnie liczne emocje. Skłoniła do refleksji i przemyśleń.

Dodatkowo dużym plusem tego tytułu są bardzo ciekawe i złożone portrety psychologiczne każdego z jej bohaterów, a także zastosowanie trzy torowej narracji, dzięki której przez cały czas mamy możliwość wiedzieć, co czują i myślą w kontekście następujących po sobie zwrotów akcji.

Nie dodam już nić więcej ponadto, że naprawdę warto spędzić z tą książką kilka godzin, które pozwolą Wam wsiąknąć w fabułę i zapomnieć o otaczającej Was rzeczywistości, Mam nadzieję, że dacie się namówić.

Ocena: 4/6
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć