ebook Diabelskie maszyny: Mechaniczny anioł
4.33 / 5.00 (liczba ocen: 537637)

Diabelskie maszyny: Mechaniczny anioł
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.28
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
37.67 złpremium: 24.30 zł Lub 24.30 zł
34.43 zł Lub 30.99 zł
40.50 zł
40.50 zł
40.50 zł Lub 36.45 zł
22.28 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego.

Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, utrzymują porządek w tym chaosie. Porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji zwanej Klubem Pandemonium, Tessa wkrótce dowiaduje się, że sama jest Podziemną z rzadkim darem zmieniania się w inną osobę.

Co więcej, Mistrz - tajemnicza postać kierująca Klubem - nie zatrzyma się przed niczym, żeby wykorzystać jej moc. Pozbawiona przyjaciół, ścigana Tessa znajduje schronienie w londyńskim Instytucie Nocnych Łowców, którzy przyrzekają, że znajdą jej brata, jeśli ona wykorzysta swój dar, żeby im pomóc. Wkrótce Tessę zaczynają fascynować dwaj przyjaciele: James, którego krucha uroda skrywa groźny sekret, i niebieskooki Will, zniechęcający do siebie wszystkich swym sarkastycznym humorem i zmiennymi nastrojami… wszystkich oprócz Tessy. W miarę jak w trakcie swoich poszukiwań, zostają wciągnięci w intrygę, grożącą zagładą Nocnych Łowców, Tessa uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać między ratowaniem brata a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy próbują ratować świat… i że miłość potrafi być najbardziej niebezpieczną magią.

Diabelskie maszyny: Mechaniczny anioł od Cassandra Clare możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Równie wspaniale jest kochać, jak być kochanym. Miłości nie da się zmarnować.
Czasami jest dużo sensu w nonsensie, jeśli zechce się go poszukać.
Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  „Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami – stwierdziła Tessa. – I z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi.”

  Cassandra Clare chyba dobrze o tym wie. Pisze bowiem naprawdę świetne książki. Po trzech częściach Darów Anioła postanowiłam sięgnąć po Mechanicznego Anioła, rozpoczynającego serię Diabelskie Maszyny. Autorka jak zwykle nie dała szans, by ponudzić się chociaż przez chwilę.

  Tym razem Cassandra Clare zabiera nas w podróż po Londynie z czasów królowej Wiktorii. Główna bohaterka, Tessa, przybywa do Anglii, aby odnaleźć brata. Niestety zamiast niego w porcie spotyka Mroczne Siostry, które obiecują jej pomoc. Tessę zamiast pomocy spotyka złe traktowanie i więzienie w pokoju, bo Mroczne Siostry chcą poznać jej sekretną moc. Z opresji wybawia ją Nocny Łowca, a dziewczyna dowiaduje się coraz więcej o Świecie Cieni, o którym dotąd nie miała pojęcia.

  „– Wiesz, kiedyś myślałem, że moglibyśmy zostać przyjaciółmi – powiedział Lightwood.
  – A ja myślałem, że jestem fretką, ale okazało się, że to tylko zamroczenie opium – odparował Will. – Wiedziałeś, że ono właśnie tak działa? Bo ja nie.”

  Co tu dużo mówić – naprawdę dobrze bawiłam się podczas czytania tej książki. Zwroty akcji zaskakują na każdym kroku, a mnogość wydarzeń sprawia, że można dostać zadyszki. Na szczęście autorka zadbała, by wszystko było jasne, więc czytelnik bez problemu odnajduje się w świecie wykreowanym przez Cassandrę Clare.

  Bohaterowie wykreowani na kartach Mechanicznego Anioła to postacie z krwi i kości. Mają swoje wady, zalety, słabości. Czasem są denerwujący, czasem robią coś nie po naszej myśli. Często w powieściach młodzieżowych rys bohaterów jest bardzo uproszczony, więc tym bardziej cieszy mnie, że autorka zadbała o ten aspekt. Mnie na przykład bardzo irytowała Jessamine, ale przy tym wypadła bardzo naturalnie.

  Fani Darów Anioła na pewno będą zachwyceni paroma odniesieniami do serii, które można znaleźć w Mechanicznym Aniele. Pojawia się Instytut, Lightwoodowie… No i Magnus Bane, kochany Magnus!

  Mimo tych zalet odnoszę wrażenie, że czegoś tej książce zabrakło. Pod koniec zaczął mnie nużyć zamglony, szary Londyn. Autorka jednak zadbała, by pierwszy tom serii zakończyć z przytupem! Nienawidzę otwartych zakończeń i pewnie sięgnę po drugi tom, bo ciekawość będzie mnie zżerać od środka.

  Wielu z Was ma już na pewno lekturę tej książki za sobą. Tych, którzy jeszcze nie sięgnęli po pierwszy tom Diabelskich Maszyn, serdecznie do tego zachęcam. Warto poznać mrukliwego Willa, którego bardzo polubiłam, Jema i jego intrygującą słabość, warto z pobłażliwym uśmiechem podglądać wyczyny Henry’ego. Przede wszystkim ucieszą się miłośnicy twórczości autorki, bo ta seria to kolejna możliwość do obcowania z bardzo przyjemnym stylem pisania Cassandry Clare. Polecam!


  *
  więcej recenzji na: www.postmeridiem1.blogspot.com

Warto zerknąć