ebook Przekręt
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 937) Ilość stron (szacowana): 66

Przekręt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 13.99
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
31.90 zł
-45% 13.99 zł
-7% 20.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (11)
Inne proponowane

Paulina Świst nie daje odetchnąć swoim fanom. Oto kolejny mroczny kryminał z karuzelą nieprzewidywalnych zdarzeń. Gdzie jest granica chciwości? Czyżby nie istniała? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie się nad tym zastanowić...

„Orzeł” zostaje zatrzymany. Olka wraca za nim do Polski i prosi o pomoc prokuratora Łukasza Zimnickiego. Ten zgadza się, ale pod jednym warunkiem: Orłowski musi zostać „koroną”, czyli świadkiem koronnym. Problem w tym, że „Orzeł” nie bardzo ma na to ochotę. Równocześnie we Wrocławiu Lilka i Michał rozpracowują sektę, której głównym zadaniem jest pranie pieniędzy na rzecz Sitwy. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej…

Przekręt od Paulina Świst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dość swobodnie podchodzę do czytania książek Pauliny Świst zgodnie z kolejnością. Na razie za mną słynny już Prokurator, a teraz również jej ostatnia powieść Przekręt. Po drodze ominęłam cztery książki, których bohaterowie pojawiają się w Przekręcie. Na szczęście dużej krzywdy mi to nie wyrządziło i bez problemu odnalazłam się w świecie przedstawionym.

Wielu bohaterów znanych mi było jeszcze z Prokuratora, a z nowymi szybko się zaprzyjaźniłam. Tym razem Pani Świst opowiada nam historię Bartiego czyli prokuratora Bartłomieja Torbickiego, oraz jego byłej dziewczyny, funkcjonariuszki gliwickiej policji Poli Szydłowskiej.

Pod względem kryminalnym mamy tutaj domknięcie i rozpracowanie spraw z poprzednich tomów cyklu, czyli Karuzeli oraz Sitwy. Jak dla mnie akcji sensacyjnej było trochę mało, ale i książka licząca 316 stron zbyt obszerna nie jest.

Jej objętość, jak również lekkość stylu sprawia, że czyta się ją jednym tchem. W zasadzie wystarczy jeden dzień na połknięcie jej w całości.

W pamięci jednak długo dużej nie pozostanie. Czy to źle? Zależy czego szukamy w powieści. Jeśli rozrywki i oderwania od codzienności, to Przekręt jest jak znalazł.

Pewne moje obiekcje budzi język jakim napisana jest książka. Często powtarzam, że choć sama nie przeklinam prawie nigdy, lubię gdy w powieści bohaterowie umiejętnie rzucą dosadnym epitetem. Jednakże co za dużo, to nie zdrowo. Zwłaszcza w wykonaniu kobiet. Trochę jestem pod tym względem przeczulona. Można by nawet powiedzieć, że dyskryminuję swoją płeć, nie pozwalając kobietom swobodnie wypowiadać się... no ale nie! To nie w moim stylu i nie potrafię zaakceptować przeklinających bez skrupułów kobiet.

Czy przeczytam brakujące mi w kolekcji powieści Pauliny Świst? W sumie, dlaczego nie? Dla rozrywki, dla zabicia czasu, dla poprawy humoru - owszem sięgnę z takich pobudek. Czy będę długo wspominać Przekręt? Raczej nie, książka jest zbyt prosta, żeby ją analizować. A czy ją polecę? Szczerze mówiąc już ją poleciłam szwagierce.

Ocena: 4/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć