ebook Mokradła
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 9098)

Mokradła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 24.96
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.96 zł Lub 22.46 zł
30.41 zł Lub 27.37 zł
32.00 zł
24.45 zł
-6% 24.94 zł
26.56 zł
27.20 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Pierwszy tom sagi o kobietach, które nie bały się walczyć o swoje szczęście. Anglia, rok 1648. W kraju toczy się wojna domowa, jej echa docierają nawet na odludne mokradła południowego wybrzeża. Trwają polowania na czarownice. To niebezpieczne czasy dla kobiet, które chcą być niezależne. Taka jest Alinor – żyje bez męża, zna się na ziołach, budzi lęk i zawiść zabobonnych wieśniaków…

W noc letniego przesilenia zielarka wyczekuje na cmentarzu znaku, że jej brutalny mąż rozstał się ze światem. Tymczasem pod kościołem pojawia się James, młody emisariusz, który prosi Alinor o pomoc. Kobieta przeprowadza go tajemną ścieżką przez zdradliwe bagna. Nie wie jeszcze, jak wiele przyjdzie jej zapłacić za tę znajomość…

Mokradła od Philippa Gregory możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O twórczości Philippy Gregory słyszałem wiele dobrego. Często moja Mama chwali powieści poświęcone czasom Tudorów czy też cykl o Wojnie Dwu Róż. Gdy tylko zauważyłem w zapowiedziach Wydawnictwa Książnica powieść Mokradła powiedziałem – sprawdzam. I wiecie, co? To był doskonały wybór. Autorka ujęła mnie od pierwszych chwil poznawania historii, którą zapisała na kartach najnowszej książki. Mokradła to pierwszy tom sagi o silnych kobietach, które nie bały się podjąć walki o swoje szczęście. Philippa Gregory zaprasza nas do Anglii XVII wieku, kiedy to trwają polowania na czarownice. Akcja książki rozgrywa się na wyspie Sealsea w pobliżu Chichesteru. Jak sama autorka przyznaje, mieszkała tam przez kilka lat w dekadzie lat osiemdziesiątych.

Na kartach tej powieści poznajemy historię Alinor, która prowadziła dotychczas spokojne życie z dwójką swoich dzieci. Spokojne do czasu, gdyż pewnego lata splot wydarzeń, namieszał w życiu kobiety. Wędrówkę po tej historii rozpoczynamy na wybrzeżu Sussex. Podczas nocy przesilenia, w czerwcu 1648 roku zielarka, przyszła na cmentarz w oczekiwaniu na duchowy znak od swojego męża, rybaka, który zaginął. Tutaj spotyka Jamesa, tajemniczego mężczyznę, który prosi kobietę o pomoc, by ta przeprowadziła go tajemną ścieżką przez bagna. Mężczyzna zapewnia Alinor, że Bóg jej to wynagrodzi. Jednak jak się okazuje znajomość z młodym emisariuszem będzie kobietę wiele kosztowała. Zwłaszcza, że wówczas trwały polowania na czarownice. Alinor jako zielarka i niezależna kobieta budziła zawiść wśród okolicznych wieśniaków. Czy zatem ktoś zarzucił na nią sidła? Czy James będzie dla nie zagrożeniem? Jak potoczy się wyprawa przez mokradła? To, co urzekło mnie w tej historii, to wyjątkowy klimat, który autorka roztoczyła w moich czytelniczych zmysłach. Lekkość pióra oraz poruszające wyobraźnię opisy otaczającej rzeczywistości sprawiały, że pragnąłem odkrywać kolejne elementy tej historii. Nie byłem w stanie odłożyć tej książki, do momentu poznania jej zakończenia. I bardzo dobrze, że na drugi dzień nie musiałem iść do pracy, ponieważ musiałbym tłumaczyć się z nieprzespanej nocy. Również w dzień ciężko było zmrużyć oczy, gdyż każda próba kończyła się odtwarzaniem obrazów fabuły zapisanej na kartach tej powieści. Mokradła polecam również i Wam. A ja czekam już na kolejny tom.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć