ebook Czy Bóg mówi po chińsku? - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 34

Czy Bóg mówi po chińsku? - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca:  MANHU
Audiobook - najniższa cena: 27.42
wciąż za drogo?
27.42 zł Lub 24.68 zł
32.00 zł
27.42 zł
27.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Choć otaczają nas przedmioty made in China i walczymy z tym samym wirusem, to kultura chińska jest nam zupełnie obca, także dlatego, że wierzącym w Polsce ukazywana jest często jako zagrożenie. Tymczasem liczba wyznawców Chrystusa w Chinach przekracza liczbę Polaków, a chrześcijaństwo na tamtych terenach jest o wieki starsze od Kościoła nad Wisłą.

DOWIEDZ SIĘ
Czy katolik może ćwiczyć sztuki walki?
Czy symbol yin-yang jest niebezpieczny?
Jak głosić Ewangelię w chińskich znakach?
Co Bóg mówi przez nie Europejczykowi?

To niesamowite, jak nowe perspektywy wnosi do wiary człowieka zachodu teologia tworzona dla i przez rodaków Konfucjusza. Wystarczy wspomnieć, że misjonarze, chcący głosić Dobrą Nowinę mieszkańcom Państwa Środka musieli zrezygnować z używania takich pojęć, jak osoba, piękno, miłość, czy wolność, ponieważ nie funkcjonowały one w chińskiej mentalności w europejskim rozumieniu. Zamiast tego zmuszeni byli odwołać się do tego, co zrozumiałe, jak choćby do widocznego na okładce Dào - kluczowego pojęcia taoizmu, pojęcia które zastąpiło Słowo w katolickim przekładzie prologu Ewangelii według św. Jana.

W swoich wykładach ks. Dariusz Klejnowski-Różycki przybliża nam ten odległy świat, pozwala zrozumieć lepiej jego odmienność. Zaprasza do odkrywania jego bogactwa bez lęku i poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jaki nowy smak nadaje Ewangelii zanurzenie jej w skarbcu mądrości chińskiej. Bo to, co najbardziej zaskakujące w tym nagraniu, to odkrycie, jak często mylimy dziś elementy europejskiej kultury z samą Ewangelią.

DO PLIKÓW MP3 DOŁĄCZONA JEST KSIĄŻECZKA PDF
Znajdziesz w niej grafiki, które ułatwią Ci odbiór wykładów dotyczących chińskiego pisma: jak  tworzyły się chińskie znaki, jakie niosą ze sobą znaczenie i jak to wpływa na przykład na tłumaczenia Biblii i uprawianie teologii.

O AUTORZE
Ks. prof. UO dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki – dogmatyk i sinolog, studiował m.in. w Paryżu, Pekinie i Tajpej, Rektor Śląskiej Szkoły Ikonograficznej, Dyrektor Instytutu Badań nad Teologią i Duchowością Dalekiego Wschodu, wykłada dogmatykę, język i religie chińskie i ikonografię na Uniwersytecie Opolskim oraz Instytucie Konfucjusza w Opolu. Autor licznych książek i artykułów w zakresie teologii azjatyckiej, dogmatyki i teologii ikony.

Nagrań dokonano w 2019 i 2020 r. podczas wykładów „Obraz świata a teologia na przykładzie cywilizacji chińskiej”, wygłoszonych przez ks. prof. UO dr. hab. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego dla doktorantów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

Czy Bóg mówi po chińsku? - audiobook od Dariusz Klejnowski-Różycki możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć