Dom orchidei
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.83 / 5.00
liczba ocen: 10417
najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
cena polecana: 19.90
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.00 złpremium: 17.40 zł
19.90 zł
23.20 zł
24.65 zł
29.00 zł
Pozostałe księgarnie
-23% 18.85 zł
23.20 zł
24.27 zł
25.23 zł
26.10 zł
26.10 zł
26.50 zł
27.55 zł
29.00 zł
29.00 zł
29.00 zł
29.00 zł
Opis:

Julia Forrester, słynna pianistka, zrozpaczona po śmierci męża i ukochanego syna, szuka spokoju na angielskiej prowincji. Jednak przewrotny los i przypadkowa wizyta w wiekowym dworze Wharton Park, gdzie Julia spędziła dużo czasu w dzieciństwie, sprawiają że zamiast ukojenia odnajduje miłość i natrafia na trop rodzinnej tajemnicy.

Kiedy do rąk Julii trafia pamiętnik z okresu drugiej wojny światowej, napisany przez lorda Harry'ego Crawforda, syna ówczesnego właściciela majątku, kobieta odkrywa prawdę o nieszczęśliwej miłości angielskiego arystokraty do Lidii, pięknej, młodej Tajki. Dzięki opowieściom swej babki, niegdyś pokojówki w Wharton Park, Julia poznaje bolesną historię opartą na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, która na zawsze połączyła losy dwóch rodzin.

CYTATY:
Życie ma przedziwny dar chodzenia własnymi ścieżkami. Po prostu zaczekaj, jak się ułoży.
Ktoś powiedział, że śmierć jest równie naturalna jak narodziny, że jest częścią niekończącego się cyklu radości i bólu. Wszyscy przecież umrzemy, jednak to, że nie możemy się pogodzić z własną śmiertelnością i śmiertelnością tych, których kochamy, czyni nas ludźmi.
W dzisiejszych czasach ludzie zbyt wiele myślą i niepotrzebnie wszystko analizują.
Ból można uleczyć wyłącznie miłością.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kiedy w moje ręce wpadła książka z opisem na okładce, mówiącym mi iż jest w kilmacie powieści pisanych przez Kate Morton, od razu przesunąłem ją jako pierwszą do przeczytania. Początek jednak był trochę trudny, bo w powieści bardziej doszukiwałem się elementów, które można przypisać Sarze Waters. Pomimo tego, że i tę autorkę darzę sympatią, byłem lekko zawiedziony. Jednak w pewnym momencie, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się odmieniło. Akcja wskoczyła wreszcie na właściwy tor i jak najbardziej mnie pochłonęła. W końcowej fazie fabuła ciągle mnie zaskakiwała, co powodowało, że nie mogłem oderwać się od czytania i chciałem jak najszybciej dowiedzieć się, jak skończy się ta historia.
    Uważam jednak, że autorka zmarnowała troszkę potencjał dworu Wharton Park. Zabrakło mi w powieści opisów starego domu i otaczającego go przepięknego ogrodu. Kate Morton zrobiłaby to o niebo lepiej. Dlatego też myslę, że do kunsztu Pani Morton autorce Domu Orchidei jeszcze trochę brakuje. W żadnym wypadku jednak nie uważam czasu poświęconego Domowi Orchidei za źle zainwestowany. Polubiłem bohaterów i szczerze się martwiłem o ich dalsze losy.

Inne proponowane
Warto zerknąć