ebook Dom orchidei
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 10474)

Dom orchidei
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 18.90
wciąż za drogo?
18.90 zł
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
18.27 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Dwie rodziny, których losy zostały ze sobą połączone przez tajemnicę sprzed lat…

Julia Forrester, znana pianistka, wychowała się w miejscu wolnym od trosk – w Wharton Park, pięknej rezydencji na angielskiej prowincji. Pod czułą ręką jej dziadka, ogrodnika, wspaniałe kwiaty ogrodów Wharton bujnie rozkwitały, przynosząc sławę całej posiadłości.

Kiedy więc dorosła Julia musi zmierzyć się z życiową tragedią, postanawia wrócić do spokojnej krainy dzieciństwa. Ale na miejscu zastaje ruinę… Obecnym dziedzicem rezydencji jest Kit Crawford, który planuje jak najszybciej ją sprzedać. Podczas zarządzonych przez niego prac remontowych robotnicy odnajdują pamiętnik z II wojny światowej, napisany przez syna ówczesnego właściciela majątku. Dzięki niemu Julia i Kit przenoszą się w czasie, do świata Olivii i Harry’ego Crawfordów, i dowiadują o nieszczęśliwej miłości angielskiego arystokraty i pięknej Tajki. Z opowieści babki Julii, niegdyś pokojówki w Wharton Park, wyłania się bolesna historia oparta na zdradzie, kłamstwie i cierpieniu, które na zawsze połączyły losy dwóch rodzin.

Dom orchidei od Lucinda Riley możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Życie ma przedziwny dar chodzenia własnymi ścieżkami. Po prostu zaczekaj, jak się ułoży.
Ktoś powiedział, że śmierć jest równie naturalna jak narodziny, że jest częścią niekończącego się cyklu radości i bólu. Wszyscy przecież umrzemy, jednak to, że nie możemy się pogodzić z własną śmiertelnością i śmiertelnością tych, których kochamy, czyni nas ludźmi.
W dzisiejszych czasach ludzie zbyt wiele myślą i niepotrzebnie wszystko analizują.
Ból można uleczyć wyłącznie miłością.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kiedy w moje ręce wpadła książka z opisem na okładce, mówiącym mi iż jest w kilmacie powieści pisanych przez Kate Morton, od razu przesunąłem ją jako pierwszą do przeczytania. Początek jednak był trochę trudny, bo w powieści bardziej doszukiwałem się elementów, które można przypisać Sarze Waters. Pomimo tego, że i tę autorkę darzę sympatią, byłem lekko zawiedziony. Jednak w pewnym momencie, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się odmieniło. Akcja wskoczyła wreszcie na właściwy tor i jak najbardziej mnie pochłonęła. W końcowej fazie fabuła ciągle mnie zaskakiwała, co powodowało, że nie mogłem oderwać się od czytania i chciałem jak najszybciej dowiedzieć się, jak skończy się ta historia.
    Uważam jednak, że autorka zmarnowała troszkę potencjał dworu Wharton Park. Zabrakło mi w powieści opisów starego domu i otaczającego go przepięknego ogrodu. Kate Morton zrobiłaby to o niebo lepiej. Dlatego też myslę, że do kunsztu Pani Morton autorce Domu Orchidei jeszcze trochę brakuje. W żadnym wypadku jednak nie uważam czasu poświęconego Domowi Orchidei za źle zainwestowany. Polubiłem bohaterów i szczerze się martwiłem o ich dalsze losy.

Warto zerknąć