ebook Pociąg
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 131) Ilość stron (szacowana): 320

Pociąg
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.75
wciąż za drogo?
29.75 złpremium: 19.19 zł Lub 19.19 zł
26.75 zł Lub 24.08 zł
27.19 zł Lub 24.47 zł
31.99 zł
26.85 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szybko, ostro i z humorem.

Pożary są straszne. Zabierają szczęście i radość. Sprawiają, że ludzie pogrążają się w smutku, bólu i rozpaczy. Ewa musi uciekać przed byłym mężem, który obwinia ją o śmierć dziecka. Schronienie znajduje u swojej przyjaciółki, Dominiki. Niestety nawet tam nie jest bezpieczna – musi się spakować i ruszać dalej.
Tylko gdzie?
Gdzie ma uciec ktoś, kto stracił cały sens swojego życia?
Kto zdany jest tylko na siebie?
Kto zdradził i jest postrzegany przez ludzi jak największy przestępca?

Ewa wsiada w pierwszy pociąg, który wjeżdża na stację. Zmierza on do Krakowa. W przedziale, w którym znalazła dla siebie miejsce, podróżują dwaj mężczyźni. Jeden z nich to dobrotliwy staruszek, Stanisław. Drugim jest komornik Michał – człowiek bezduszny i pozbawiony skrupułów. Człowiek, który zaspokaja swoje potrzeby kosztem innych.

Czy Ewa trafi z deszczu pod rynnę? Czy przyjmie ofiarowaną jej pomoc? Czy pociąg dowiezie ją bezpiecznie do celu podróży? Jedno jest pewne – droga, którą podąży, pełna będzie namiętnego seksu, wybojów, niespodzianek i nieprzewidzianych zwrotów akcji. Wydarzeń na zmianę zabawnych i dramatycznych. A czasem zabawnych i dramatycznych jednocześnie.

Prosimy wsiadać, zająć miejsca i mocno trzymać się foteli, bo popędzimy naprawdę szybko!!!

Oddajemy w Wasze ręce drugie wydanie książki Pociąg – poprawione, dopieszczone i jeszcze bardziej naszpikowane emocjami.

Pociąg od Iza Maciejewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jako prowadząca bloga Czytam w pociągu nie mogłam przejść obojętnie obok najnowszej powieści Izy Maciejewskiej. Nie to, że jestem jakoś szczególnie zafascynowana tym środkiem lokomocji, ot mam po prostu do niego sentyment. Ale jeśli ktoś z Was jechał kiedykolwiek pociągiem wie, że taka podróż wyzwala w człowieku przemyślenia i jest miejscem, w którym dochodzi często do ciekawych zdarzeń…

Czy inaczej mogłoby być tym razem?

Ewa to kobieta przed trzydziestką. W ostatnim czasie straciła córkę, za której śmierć obwinia ją mąż. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło wtedy, gdy nasza bohaterka na dobre zabawiała się ze swoim kochankiem, a tymczasem miejsce, w którym przebywała jej pierworodna zajęło się ogniem… Czy po tak traumatycznym zdarzeniu można się ot tak podnieść i iść dalej? Nie sądzę…

Z resztą Ewa jest podobnego zdania – pogrążona w żałobie i targana wyrzutami sumienia chce uciec jak najdalej od zazdrosnego i zrozpaczonego ojca dziewczynki, który pragnie zemsty. W pewnym momencie pojawia się na stacji PKP i wsiada do pierwszego pociągu, który podjeżdża na peron. Los sprawia, że skład zmierza w kierunku Krakowa. Towarzyszami podróży Ewy staje się miły starszy pan oraz komornik Michał – sprawiający wrażenie typowego przedstawiciela swojego zawodu, sceptyczny, niemiły i nieustępliwy. Jednak podróż sprawia, że coś się w nim zmienia, następuje swego rodzaju katharsis, ale czy na długo? Może to tylko chwilowa niemoc i niebawem wszystko wróci do „normy”?

Ewa ma wrażenie, że prześladowanie jej męża ma już za sobą, ale są to złudne nadzieje. Gra dopiero się rozpoczyna. Czy bohaterce uda się w końcu uciec przed oprawcą? Czy zazna jeszcze w życiu szczęśliwych dni?

Iza Maciejewska stworzyła powieść, która zapiera w piersiach dech ze strachu, wzbudza ogromne współczucie do głównej bohaterki, ale również momentami bawi. Powieść okraszona jest namiętnością i zwrotami akcji. Czytelnik nie znajdzie na jej kartach ckliwej historyjki, gdzie powtarzają się schematy. Gdy już wszystko wydaje się ujarzmione i spokój zaczyna gościć w Ewe, autorka zrzuca na nią prawdziwą bombę, a przy okazji dotyka ona samego czytelnika. Jedno jest pewne – ta historia nie pozwoli Ci pójść wcześniej spać.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytam w pociągu
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć