Zawód egzorcysta. Wywiady z polskim egzorcystami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca: Wydawnictwo M
średnia ocena: 3.34 / 5.00
liczba ocen: 15
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
14.90 zł
9.52 zł
14.90 zł
14.90 zł
Pozostałe księgarnie
11.92 zł
12.22 zł
14.16 zł
14.90 zł
Opis:

Książka jest jedną z najlepszych pozycji odsłaniających duchowe problemy wiernych i codzienną pracę polskich egzorcystów. Praktyczny wymiar książki zwiększa aneks zawierający modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła a także aktualne dane adresowe egzorcystów z wszystkich polskich diecezji.

Pozycja skierowana do wszystkich zainteresowanych walką duchową oraz praktycznymi informacjami dotyczącymi pracy egzorcysty.

Książka posiada wstęp i pozytywną rekomendację ks. Aleksandra Posackiego SJ jednego z największych polskich autorytetów w dziedzinie demonologii.

Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost zainteresowania problematyką egzorcyzmów w Polsce, niestety tylko znikomy procent publikacji o tej tematyce stanowią książki polskie, będące świadectwem wiedzy i pracy polskich egzorcystów. Bez wątpienie polscy egzorcyści są osobami, które najlepiej orientują się w sytuacji trudnych przypadków duchowych w naszym kraju. Ta książka chce właśnie pokazać obraz posługi egzorcysty w Polsce. Zawiera ona rozmowy z trzema egzorcystami w różnym wieku, o zróżnicowanym stażu kapłańskim, i doświadczeniu w posłudze egzorcysty.

Wyboru Boga, Dobra i Miłości oraz chrześcijańskiej wizji świata – zagrożonej dziś ideologią i manipulacją – uczą dziś egzorcyści na podstawie własnego doświadczenia…Cieszymy się, że nie tylko egzorcyści włoscy czy inni zagraniczni, jak do tej pory, ale też polscy egzorcyści mają dziś wielkie osiągnięcia i ogromne doświadczenie.

Ks. Andrzej Grefkowicz, ks. Marian Piątkowski i ks. Sławomir Sosnowski to trzej wybitni polscy egzorcyści, związani z Odnową w Duchu Świętym. Ich bogate doświadczenie zasługuje na uwagę i refleksję. Wywiady przeprowadzone z nimi odsłaniają w tej książce duchowe problemy we współczesnej Polsce. Jest to wielce pouczające. Ta wiedza ma ogromne znaczenie duszpasterskie…

Wiele niebezpiecznych dla wiary zjawisk ma tendencję wzrostową…Stąd znaczenie wywiadów z polskimi egzorcystami, które są istotą tej książki, ale jej nie wyczerpują. Wartość omawianej pozycji zwiększa też obecność aneksów zawierających modlitwy oraz cytaty z dokumentów Kościoła. Książka jest ze wszech miar godna polecenia.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Przeczytałem „rewelacyjną” i pełną humoru książkę…
    Zjawisko opętania robi wielką furorę – zwłaszcza w horrorach i programach o tajemniczych i niewyjaśnionych zjawiskach. Chyba każdy zna film pt. Egzorcyzmy Emily Rose inspirowane słynną historią niemieckiej katoliczki Anneliese Michel. Jej choroba skończyła się śmiercią, a księży egzorcystów postawiono przed sądem.
    Myślałem, że z książki chociaż dostanę potwierdzenie z pierwszej ręki tych wszystkich niesamowitych zjawisk, jakie podobno towarzyszą opętaniu. Próżne nadzieje – nie odnajdzie ich czytelnik w tej książce. Egzorcyści kilka razy wspominają o sytuacjach, o których gdzieś tam słyszeli, że gdzieś tam się wydarzyły – koledze po fachu, lub koledze kolegi… Eh.
    Ilość anegdot przytaczanych zwłaszcza przez ks. Grefkowicza jest ogromna i warto je poznać – nie mogę ich wszystkich przytoczyć, gdyż do zarzutu działania pod wpływem Szatana pewnie dołączyłby zarzut naruszenia praw autorskich. Poziom tych opowieści jest identyczny z opowieściami sąsiadek mojej zmarłej babci, które mieszkając w pobliżu Cmentarza Rakowickiego w Krakowie przy okazji każdego spotkania opowiadały sobie równie ciekawe historie z życia wzięte.

Inne proponowane
Warto zerknąć