ebook Jedna krew
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 75)

Jedna krew
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 13.95
23.81 złpremium: 14.29 zł Lub 14.29 zł
22.63 zł Lub 20.37 zł
23.81 zł
13.95 zł
19.05 zł
19.24 zł
20.00 zł
20.24 zł
23.81 zł
23.81 zł
Inne proponowane

Stefan Darda – autor słynnych „Bisów”, „Czarnego Wygonu” i „Domu na Wyrębach” – powraca! Jego kolejna powieść to wielka uczta dla fanów mrocznej literatury, która podnosi wysoko słupek adrenaliny.

Był rok 1984, gdy w niewielkiej bieszczadzkiej wiosce miały miejsce dramatyczne wydarzenia, po których nieboszczykom przed pochówkiem odcinano głowę i przebijano pierś metalowym zębem brony. Po jakimś czasie zaniechano tego zwyczaju i przez wiele lat żaden zmarły nie zakłócał spokoju tamtejszym mieszkańcom.Wieńczysław Pskit w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku był małym chłopcem i cudem uniknął niebezpieczeństwa ze strony ukochanej siostry. Miał nadzieję, że nigdy więcej nie usłyszy o jednej krwi, która burzy się w żyłach po śmierci i każe szukać wiecznego ukojenia. Tymczasem rok 2011 niespodziewanie wskrzesza dawne koszmary...

Jedna krew od Stefan Darda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Być może dopiero stojąc u progu śmierci, potrafimy docenić swoje nawet najbardziej mdłe i nieciekawe życie.
Mała wioska zagubiona w Bieszczadach, niewielkie miasteczko opodal, rodzina, dotknięta tragedią śmierci nastolatki. Jedenastolatek, dla którego cioteczna siostra była najważniejszą osobą na świecie.

Czy to co zdarzyło się Wieńczysławowi w czasie pogrzebu Moniki, to straszna prawda, która zniszczyła mu na zawsze psychikę? Czy to w nim, już przedtem siedziało, było coś dziwnego?

Czy opowieści rodem sprzed wieków, ale osadzone w bieszczadzkich ostępach, o konieczności przebijania niektórym zmarłym serca, metalowym zębem od brony i odcinania im głów szpadlem, to tylko upiorne legendy, czy jednak w każdej baśni tkwi to ziarenko prawdy?

Niezwykle zapętlona historia, w której dzieją się przerażające i niewiarygodne rzeczy, ale za moment małymi kawałkami dostajemy dobrze uargumentowane realne wytłumaczenia. I nie wiemy, czy prawdą jest to, co rodem z koszmaru, czy prawda jest przyziemna, a horror powstał w wyobraźni kolejnych bohaterów i co za tym idzie czytelnika.

Kto w tym wszystkim był najbardziej krwiożerczym potworem? I dlaczego? Czy legenda o „jednej krwi” ma tu znaczenie?

Znakomicie napisana, wielowątkowa historia, ze strasznym bohaterem i jego koszmarami.

I to zakończenie!

Rewelacja!

Jedna krew to powieść, która pozwala się bać własnego strachu! Tego, co sobie zbudujesz w wyobraźni!

Książka absolutnie odrywa od rzeczywistości, powoduje totalne odcięcie, świetny relaks i rozrywka! Jeżeli oczywiście lubisz się bać!

A z drugiej strony jakim pięknym peanem na temat Bieszczadów jest ta książka. Pięknie, dziko, widokowo, i te trasy, połoniny! Nawet deszcz tam pada jakoś ładniej! Wstyd się przyznać, nigdy nie byłam w Bieszczadach, muszę pojechać! Zobaczyć to na własne oczy!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć