Christine
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.74 / 5.00
liczba ocen: 160927
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-29% 21.90 zł
-23% 24.02 zł
26.52 zł
31.20 złpremium: 18.72 zł
31.20 zł
Pozostałe księgarnie
-5% 24.68 zł
25.90 zł
26.13 zł
28.08 zł
28.08 zł
28.50 zł
31.00 zł
31.20 zł
31.20 zł
31.20 zł
Opis:

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi ona należeć do niego. Zafascynowany, nie słuchał ostrzeżeń najlepszego przyjaciela ani swojej dziewczyny, która go w końcu opuściła, pokonana przez rywalkę. Rodzice, nauczyciele i wrogowie Arniego przekonali się, co znaczy stanąć na drodze mściwej i bezlitosnej Christine. Bo Christine to nie kobieta. To siejący zło i śmierć Plymouth fury rocznik 1958, samochód widmo.

Christine, jedna z bardziej popularnych powieści Kinga, została zekranizowana niemal od razu po ukazaniu się książki. Film w reżyserii Johna Carpentera wszedł na ekrany kin w 1983 roku.

Christine od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
CYTATY:
Będąc dziećmi, uczymy się żyć, a będąc dorosłymi, uczymy się umierać.
Uważam, że każdy człowiek ma w głowie coś w rodzaju spychacza, który można uruchomić w chwilach wielkiego stresu i zepchnąć do głębokich rowów wykopanych na dnie świadomości wszystko, co jest jego przyczyną. Pozbyć się tego. Zakopać. Tyle tylko, że te rowy sięgają do podświadomości i czasem, w snach, pogrzebane koszmary ożywają i zaczynają się poruszać.
...podświadomość, ta perwersyjna małpa, potrafi podsuwać najróżniejsze pomysły i czerpać z tego jakąś zboczoną przyjemność. Może właśnie na tym polega szczególne przekleństwo życia,...
Miłość jest jak morderca. Wcale nie jest ślepa. To kanibal o wyjątkowo ostrym wzroku. Przypomina wiecznie głodnego owada. A co je? (...) Pożera przyjaźń.
Chyba właśnie po tym można poznać ludzi naprawdę samotnych... Zawsze wiedzą, co robić w deszczowe dni. Zawsze można do nich zadzwonić. Zawsze są w domu. Pieprzone "zawsze".
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Szalony samochód? czy to może być dobre? Tak, nie wiem jak King to zrobił, ale mi się to podobało. Książka trochę przeraża ale nie jest to horror.

  • Awatar

    Dobra, mroczna opowieść o samochodzie z duszą... ale czy aby na pewno duszą? A może bardziej - o pojeździe samego diabła? Trzymający w napięciu thriller, polecam zarówno książkę, jak i film Carpentera. Ale wiadomo, najpierw książkę ;)

Inne proponowane
Warto zerknąć