ebook Lista, która zmieniła moje życie
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 1195)

Lista, która zmieniła moje życie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 22.03
Audiobook - najniższa cena: 32.29
37.99 złpremium: 22.79 zł Lub 22.79 zł
24.69 zł Lub 22.22 zł
30.39 zł Lub 27.35 zł
37.99 zł
-36% 22.03 zł
24.69 zł
26.90 zł
28.49 zł
29.25 zł
31.48 zł
32.29 zł
32.29 zł
33.81 zł
Inne proponowane

Powieść, która nas zelektryzuje! Śmiech i łzy gwarantowane. Ile planów i marzeń można mieć do urzeczywistnienia przed trzydziestką? Tak wielkie mnóstwo, że o wsparcie trzeba prosić rodzoną siostrę domatorkę. Czy Georgia, która nade wszystko kocha spokój, podejmie to szalone ryzyko?

Georgia kocha wino, programy reality show i siedzenie na kanapie po pracy. Nie znosi wysokości, sprawdzania swojego konta bankowego, chodzenia na randki oraz aktywności, do których wymagany jest sportowy stanik. I nigdy, przenigdy nie podejmuje żadnego ryzyka. Aż do chwili, kiedy jej piękna i odważna siostra zdaje sobie sprawę, że nie zdoła odhaczyć wszystkiego ze swojej „Listy Rzeczy Do Zrobienia Przed Trzydziestką” i prosi Georgię o pomoc.
Georgia ma zaledwie kilka miesięcy, by zmienić swoje życie i dokończyć zadania z listy. Czy będzie na tyle odważna, by dla swojej siostry zaryzykować wszystko? Czy jej życie zmieni się pod wpływem listy?
Bestsellerowa powieść Olivii Beirne „Lista, która zmieniła moje życie” zabierze nas w zabawną podróż, która pokaże, co tak naprawdę znaczy żyć…

Lista, która zmieniła moje życie od Olivia Beirne możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Głowna bohaterka powieści Georgia, to młoda dziewczyna, której ulubionym zajęciem jest siedzenie na kanapie i oglądanie reality show. Sama nienawidzi wychodzić ze swojej strefy komfortu i za wszelką cenę stara się nie podejmować ryzyka. Wszystko zmienia się z chwilą, gdy jej siostra dowiaduje się, że cierpi na stwardnienie rozsiane i dociera do niej, że nie da rady zrealizować wszystkich punktów ze swojej listy rzeczy do zrobienia przed trzydziestką. Georgia zostaje więc poproszona by w zastępstwie siostry zrealizować te zadania. Czy dziewczynie starczy jednak odwagi by to zrobić? I jak wpłynie to na jej uporządkowane, spokojne życie?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Sięgając po tę książkę miałam z tyłu głowy, że będzie to lekka, zabawna i romantyczna historia idealna na letnie, ciepłe popołudnia. Poniekąd oczywiście tak było. Lista, która zmieniła moje życie to bowiem wspaniała, ciepła i niezwykle wzruszająca powieść. Jednak jest to również, jedna z bardziej kojących książek, które miałam przyjemność poznać w ostatnim czasie. Zdecydowanie jej lektura skłania do myślenia na temat tego w jaki sposób przeżywamy swoje życie.

Od samego początku bardzo polubiłam się z główną bohaterką powieści. Przez swój swoisty introwertyzm, Georgia stała mi się niezmiernie bliska. Jej spojrzenie na otaczającą rzeczywistość również wydało mi się znajome. Miałam wrażenie jakbyśmy znały się od lat. Tym mocniej dawało mi do myślenia jak ważna była droga, którą dziewczyna przeszła. I może nie poznawałam, jej historii z jakimiś szczególnymi wypiekami na twarzy, jest ona wręcz dość prosta. Niemniej naprawdę cudownie mi się czytało tę książkę. Olivia Beirne pisze lekko, urzekająco i błyskotliwie znajdując przy tym miejsce na wzruszenie oraz zmaganie się z trudną chorobą. Bardzo podobał mi się również rodzinny klimat tej powieści, który przepełniony był nadzieją, spokojem i ciepłem. I tu muszę wspomnieć również o drugoplanowych bohaterach powieści. Doceniam z całego serca fakt, że autorka zadbała o to, by nie stanowili oni tylko nijakiego tła. Każdy z bohaterów miał w sobie coś ciekawego, każdy mniej lub bardziej wzbudzał sympatię i choć raz każdy wywołał uśmiech na mojej twarzy. Nawet Blanca. A przy tym wydali mi się bardzo prawdziwi. Opisana przez autorkę historia oparta jest na chorobie a mimo to brak w niej zbędnego patosu. W końcu jest to komedia romantyczna. Z drugiej strony chyba chciałabym by autorka rozwinęła ciut bardziej ten wątek.

Lista, która zmieniła moje życie to dość nieśpieszna lektura, chociaż całkiem sporo się w niej dzieje. Można jednak przy niej zwyczajnie wypocząć i naprawdę całkiem nieźle się ubawić. Można się przy niej również wzruszyć, ale także rozkoszować się opowieścią. A do tego jest to historia, którą czyta się dosłownie jednym tchem. Zanim się obejrzałam już było mi żal, że to już koniec.

Komu polecam?

Lista, która zmieniła moje życie to powieść dla czytelników chcących odpocząć trochę od mocniejszych lektur. Na mnie ta książka zrobiła bardzo pozytywne wrażenie, jest w niej coś kojącego a przy tym jest wspaniale lekka i zabawna. Z wielką niecierpliwością będę wyglądała kolejnej powieści autorki. Debiut Olivii Beirne to zdecydowanie mój letni obyczajowy faworyt. Polecam z całego serca Waszej uwadze.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
W ostatnim czasie wydawnictwo Albatros wypuściło na rynek nową serię książek, noszącą wdzięczną nazwę Mała czarna. W jej skład wchodzą dobrze znani niektórym czytelnikom Współlokatorzy, a całkiem niedawno do serii dołączyła także książka autorstwa Olivii Beirne, pt. Lista, która zmieniła moje życie. Jako, że powieść Współlokatorzy wywarła na mnie ogromne wrażenie, postanowiłam sprawdzić, czy książka Pani Beirne będzie równie dobra jak ona.

Lista, która zmieniła moje życie opowiada o losach Georgii, młodej kobiety, która wiedzie dość nudną egzystencję. Nie przejawia zbytnio aktywności fizycznej, nie przepada za randkami. Pracuje w cieniu swoich koleżanek, nie wychyla się nigdy przed szereg. Pewnego dnia jej ukochana siostra Amy słabnie. Po wizycie w szpitalu oraz przeprowadzeniu szeregu badań okazuje się, że cierpi ona na nieuleczalną chorobę. Jako, że Amy zdaje sobie sprawę z coraz większych ograniczeń związanych z postępem stwardnienia rozsianego, postanawia poprosić Georgie by ta pomogła jej zrealizować resztę zadań z jej "Listy rzeczy do zrobienia przed trzydziestką". Do urodzin pozostało coraz mniej czasu, ale czy Georgia gotowa jest na aż takie poświęcenie? Zadania przygotowane przez Amy do łatwych nie należą i wymagać będą od Georgii przełamania niektórych barier psychicznych.

Od pierwszych stron polubiłam główną bohaterkę i jej perypetie związane z realizacją zadań. Nie da się ukryć, że Georgia to postać momentami irytująca, jednak siła jej siostrzanej miłości i metamorfoza, która w niej zaszła zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Odhaczenie niektórych punków, które wymyśliła dla niej Amy, wymagało nie lada odwagi.

Sam pomysł na fabułę, mimo, że w pierwszym momencie skojarzył mi się z tematem powieści P.S. kocham Cię, uważam za udany. Oparcie historii na takim motywie niewątpliwie jest ciekawym zabiegiem. Myślę, że po lekturze tej książki nie jeden czytelnik stworzy taki własny spis zadań.

Lista, która zmieniła moje życie to całkiem przyjemna powieść, którą czytało mi się bardzo dobrze. Nie porównywałabym jej jednak do Współlokatorów. W moim mniemaniu jest ona nieco słabsza, dlatego nie warto się na wstępie nastawiać na coś podobnego. Jest to jednak idealna pozycja na letnie wieczory.

Ocena: 4/6
©Kasia i Książki
Jeśli do końca życia miałabym czytać tylko amerykańskie albo tylko brytyjskie książki, bez chwili wahania wybrałabym te drugie. Po pierwsze: od dziecka kocham angielski humor, operujący bardziej absurdem niż wulgarnością, a po drugie: w brytyjskich powieściach obyczajowych proporcje pomiędzy romansem, komedią a poważniejszymi tematami są idealnie wyważone. Z takiej mieszanki powstają ciepłe, zabawne, ale i mądre książki, od których trudno się oderwać. Nie inaczej było w przypadku Listy, która zmieniła moje życie Olivii Beirne.
Bohaterką powieści jest 26-letnia Georgia - roztrzepana singielka i zdolna rysowniczka, która jednak boi się pokazać światu swój talent, z obawy przed porażką. Generalnie nie jest typem ryzykantki i najchętniej nie wystawiałaby nosa poza swoją strefę komfortu. Jednak kiedy u jej siostry Amy zdiagnozowana zostaje poważna choroba, Georgia zgadza się zastąpić ją w wypełnieniu jej listy rzeczy do zrobienia przed trzydziestką, co wymaga od niej pozostawienia swojej strefy komfortu daleko w tyle - dokładnie 10 kilometrów za sobą.

Takie listy, jako główny element fabuły, nie są czymś nowym, ale zawsze chętnie śledzę przygody bohaterów, związane z odhaczaniem kolejnych punktów. O ile oczywiście bohater - lub częściej bohaterka - zdobędzie moją sympatię, ale z Georgią nie miałam problemu i od razu ją polubiłam, za jej poczucie humoru, zdrową dawkę szaleństwa i jej siostrzaną miłość, dającą jej motywację do nawet najbardziej szalonych rzeczy z listy Amy. Chwilami dość mocno mnie irytowała, a jej zachowania i reakcje wydawały mi się nielogiczne i przesadzone, ale nie zaważyło to na mojej sympatii do tej bohaterki. Myślę, że fani Bridget Jones polubią też Georgię Miller.
Fabuła siłą rzeczy kręci się wokół listy, ale bardzo ważnym wątkiem jest też choroba Amy, którą autorka zdołała przedstawić w realistyczny, nieuromantyczniony sposób, równocześnie nie przytłaczając.

Stwardnienie rozsiane nie jest zbyt “popularną” chorobą, więc cieszę się, że za pośrednictwem tej książki mogłam dowiedzieć się o niej czegoś więcej i zobaczyć, jak może wyglądać codzienne życie osoby, która na nią cierpi.
Nie mogło oczywiście zabraknąć wątku romantycznego, z którym co prawda miałam kilka pomniejszych problemów, ale mimo to podobało mi się, w jaki sposób został przeprowadzony i jaką cierpliwością, poczuciem humoru oraz dobrym sercem wykazał się Jack, pomagając Georgii w wypełnianiu zadań z jej listy i próbując zdobyć jej serce.
Choć tytuł: Lista, która zmieniła moje życie jest trochę ciężkawy, to nie można tego powiedzieć o samej powieści. Debiut Beirne to pełna humoru, ciepła i optymizmu opowieść o przełamywaniu własnych ograniczeń, otwieraniu się na nowe doświadczenia i o sile siostrzanej miłości.

Ocena: 4+/6
©Z herbatą wśród książek
Strefa komfortu nie zawsze bywa ekstra wygodna, ale jest znana, człowiek czuje się w niej dobrze, nawet jeśli to i owo uwiera. Poza nią czyha niewiadoma, czasem wielka, a czasem mała, lecz co najważniejsze po prostu będąca dużym znakiem zapytania i wymagająca podjęcia ryzyka. Niektórym nudzi się ona sama, ale inni potrzebują zachęty, bywa, iż dość niekonwencjonalnej, by odkryć co świat ma do zaoferowania i co można dać jemu.

Georgia jest zadowolona z siebie, swojej egzystencji i pracy, no dobrze w zasadzie jest zadowolona. Oczywiście to i owo chciałaby zmienić, ale przecież nie każdy musi mieć szerokie i dalekosiężne plany. Zadawalanie się tym, co jest może być dobrym podejściem do życia, czyż nie? Jednak pewna lista zmienia dużo, zbyt wiele jak dla dziewczyny, chociaż zawiera tylko dziesięć zadań albo aż dziesięć, w zależności jak na to spojrzeć. Dla Amy byłaby to bułka z masłem, lecz dla jej siostry Georgii oznacza to całkowitą rewolucję czyli poznawanie nowego, czego nie lubi, co więcej wymaga od niej wyjścia poza wygodne ramy jakie sobie stworzyła, no i czas jest ograniczony. Czy podjęcie się wyzwań z listy jest na jej siły? Już pierwsze zadanie wprowadza niezłe zamieszanie, a co dopiero kolejne, ale niekiedy trzeba po prostu nauczyć się egzystować z wątpliwościami i wyruszyć na spotkanie z tym, czego nie brało się pod uwagę, bo los bywa dość surowym nauczycielem …

Uwielbiam komedie romantyczne, najczęściej sięgam w formie książkowej, kiedy świat daje mi się we znaki i to od tej mniej przyjemnej swej strony. Ale w chwilach kiedy po prostu chcę dobrej lektury również często wybieram coś z tego gatunku, ze stosiku, wbrew pozorom dużych rozmiarów. Lista, która zmieniła moje życie także trafi do tego grona za sprawą swego klimatu i przede wszystkim opowiadanej historii. Olivia Beine połączyła uczuciową warstwę z ogromną dozą humoru oraz wątkiem jakiego nie spodziewamy się, trudnym do przekazania tak by oddać jego istotę oraz równocześnie nie wpaść w patos. Początek pokazuje jakim nieokiełznanym żywiołem jest życie oraz jak w kilka minut może całkowicie się odmienić. Jednak to komedia, słodko-gorzka, ale pokazująca, że czasem śmiech, nawet w najbardziej absurdalnych sytuacjach pomaga po prostu przeżyć kolejny zły moment i spojrzeć z nadzieją, przez łzy, w oczach na przyszłość. Coś jeszcze ujęło w tym tytule – angielski klimat tego gatunku, daleki od lukrowanych opowieści i idealnych, nawet jeśli są nieidealni, bohaterów, za to z postaciami podobnymi do nas lub bliskich nam osób. Jednak najważniejsza jest sama historia, w jakiej nie brakuje wzruszających scen, komediowych zbiegów okoliczności oraz pokazania od kulis wydarzeń, zmieniających diametralnie punkt widzenia na świat i wymagających podjęcia wyzwania, jakim jest życie wraz z tym, czego nie spodziewano się. Lista, która zmieniła moje życie jest książką nie tylko na lato, lecz także na inne pory roku, na te momenty kiedy potrzebujemy interesującej książki.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć