ebook Zagubieni
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 66)

Zagubieni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 19.50
Audiobook - najniższa cena: 22.10
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
19.50 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
-31% 18.54 zł
24.37 zł
24.82 zł
25.42 zł
25.75 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Sonia i Mati nie znają się. Spotykają się przypadkowo na moście. Oboje w tym samym czasie postanowili odebrać sobie życie. Najpierw muszą jednak ustalić, które z nich skoczy pierwsze. Po całonocnej rozmowie nadal nie mogą się zdecydować, żadne z nich nie chce być tym drugim. Jedynym wyjściem wydaje się odroczenie samobójczego planu. I tak Sonia i Mati dają sobie miesiąc, by przekonać się, że może warto zaufać światu. A może i świat zaufa im?

W ten sposób dwójka desperatów rusza w podróż ku normalności, mierzonej coraz szerszym uśmiechem, spokojniejszym snem, dostrzeganiem małych, ale potrzebnych drobiazgów. I wreszcie – miłością. Czasem bowiem wystarczy na chwilę się zatrzymać i zachwycić życiem!

Zagubieni od Natasza Socha możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Człowiek naprawdę jest sumą różnych lęków. Od tego, ile z nich uda nam się oswoić, zależy nasze szczęście. Nasz spokojny sen. Nasz moralny oddech.
Książki tej autorki są według mnie jedyne w swoim rodzaju, mam wrażenie, że jej pióro zawsze poznam. Zapraszam na nowy wpis.

Zatrzymaj się. Otwórz oczy. Zachwyć.

Zagubieni - to Sonia i Mati, którzy spotykają się w bardzo nietypowych okolicznościach. Oboje planują popełnić samobójstwo w tym samym momencie. Los ich zetknie na moście, a oni zaczną się kłócić kto ma pierwszego... do wykonania skoku.

Mosty są czasem bezradne. Niby zwykła konstrukcja inżynierska wymyślona po to, by dostać się z jednego brzegu na drugi. [...] Im wyższy most, tym większy powód do dumy. Tyle, że niemal każdy most ma swojego samobójcę, chociaż wcale tego nie chce.

Po całonocnej rozmowie nadal nie mogą zdecydować, które z nich ma gorzej i powinno pierwsze odebrać sobie życie. W końcu odraczają swoje plany i przez miesiąc mają zamiar zaufać światu. My, jako czytelnicy, mamy okazję poznać losy Soni i Matiego i ich pechowe sytuacje z życia. Przede wszystkim historia nie jest taka, jakby się wydawało, że autorka ją poprowadzi.

Śmierć ma w dupie czyjeś plany. Ma w dupie to, że ludzie przyzwyczajają się do pewnych rzeczy, co daje im poczucie stabilności. Albo przychodzi losowo, na chybił trafił wybierając ofiary, albo po prostu jest złośliwą, wredną jedzą.

Moim skromnym zdaniem książka jest bardzo specyficzna, myślę, że będzie miała różne opinie. Jednych zachwyci, a inni napiszą że jest dziwna. Na pewno jest niesztampowa, ale co najważniejsze skłania do myślenia, że nigdy nie należy się poddawać. Warto cieszyć się z każdego dnia, każdego drobiazgu, ze zwykłego codziennego, może i szarego życia. Książka na pewno jest mądra, ironiczna (jak każda autorki), dowcipna, taka jak każda tej autorki. Przede wszystkim cenię autorkę za to, że dla niej nie ma tematów tabu, mam wrażenie, że ona może pisać dosłownie o wszystkim. A ja to i tak przeczytam.

Za bardzo wszystko w życiu planujemy. I to zbyt szczegółowo, bo kiedy tylko jakiś drobiazg pierdyknie, to nie wiemy, co z tym zrobić.


Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć