ebook Kobieta z blizną
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 9714)

Kobieta z blizną
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 30.79
Audiobook - najniższa cena: 39.80
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
30.84 zł
36.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bestsellerowy autor powraca z najbardziej wciągającą powieścią serii o Departamencie Q! To zdecydowanie najtrudniejsza z dotychczasowych spraw Carla Mørcka. Tajemnicze morderstwo sprzed lat tym razem będzie powiązane z mroczną przeszłością jednego z jego własnych współpracowników…

W kopenhaskim parku znaleziono zwłoki starszej kobiety. Sprawa zdaje się uderzająco podobna do nierozwiązanego śledztwa sprzed ponad dziesięciu lat, ale relacja między obydwiema ofiarami wprawia policję w zakłopotanie. Tymczasem po drugiej stronie miasta ktoś ściga grupę młodych kobiet. Czyżby te wydarzenia były ze sobą połączone?
Jeśli Departament Q nie sprosta oczekiwaniom przełożonych, zostanie zamknięty. Tworzący go policjanci mają jednk na głowie znacznie poważniejszą sprawę – Rose wciąż nie może się pozbierać po nawrocie dawnej traumy. Carl, Assad i Gordon będą musieli odkryć jej mroczny sekret, zanim będzie za późno.

„Skandynawskie kryminały nie mogą być mroczniejsze niż książki Jussiego Adlera-Olsena” – „The New York Times Book Review”

Kobieta z blizną od Jussi Adler-Olsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Stęskniłam się za członkami kopenhaskiego Departamentu Q, czyli jednostki policji zajmującej się dawno zamkniętymi i nierozwiązanymi sprawami. Obcowanie z nimi na kartach powieści, przyglądanie się ich technikom pracy, ale przede wszystkim wzajemnym relacjom, to czysta przyjemność.

Konstrukcja poprzednich odsłoń cyklu była dosyć schematyczna. Departament Q odkurzał stare sprawy, dając im drugie życie i doprowadzając do ich rozwiązania. Ta forma sprawdzała się doskonale, dostarczając kapitalnej rozrywki.

Kobieta z blizną jest siódmym tomem cyklu, gdzie Carl Mørck, Assad, Gordon i Rose będą musieli stawić czoła zupełnie innemu wrogowi i sprostać niespotykanym dotychczas wyzwaniom. Nawet Assad popełnia tutaj dużo mniej językowych błędów. Tym razem powrót do przeszłości nie jest główną osią fabuły i nie jest mocno wyeksponowany. Na czoło wybijają się bieżące wydarzenia, które wstrząsają miastem.

Akcja powieści rozwija się powoli. Autor z ogromną rozwagą i bez szarżowania podsuwa kolejne, nowe wątki opowieści. Robi to na tyle konsekwentnie, że po skończonej lekturze mamy wrażenie mnogości poruszonych tematów i ugryzionych spraw. Oprócz oczywistego wątku kryminalnego sporo miejsca zajmuje historia Rose, która musi poradzić sobie z trudną przeszłością. To sprawia, że w sposób naturalny zostaje odsunięta od śledztwa i nie jest jej czynnym uczestnikiem. Na szczęście jej koledzy z pracy nie próżnują i z charakterystycznym dla siebie uporem odkrywają kolejne nitki powiązań i zależności.

Czytelnicy znający poprzednie części serii wiedzą, że Jussi Adler-Olsen w swoje powieści zawsze wplata wątki obyczajowe oparte na bolączkach duńskiego społeczeństwa. W Kobiecie z blizną nie jest inaczej. To sprawia, że historia zyskuje na atrakcyjności, oprócz pełnienia podstawowej funkcji, czyli dostarczania rozrywki.

Pomimo tego, że najnowsza powieść cyklu nie jest bardzo dynamiczna, zwłaszcza na początku, to całość ponownie jest bardzo dobrym powrotem do ulubionych bohaterów. Na pewno nikogo nie zdziwi, że czekam na kolejną powieść autora. Może tym razem Assad zostanie wzięty pod lupę? Chciałabym.

PS Do wpisów o poprzednich częściach cyklu przeniesiecie się klikając na tytuły: Kobieta w klatce, Zabójcy bażantów, Wybawienie, Kartoteka 64, Pogrzebany, Wisząca dziewczyna.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć