ebook Bliżej, niż myślisz - audiobook
3.54 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 472)

Bliżej, niż myślisz - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
-40% 23.90 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
27.93 zł
27.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Thriller psychologiczny, który zachwyci najbardziej wyrafinowanych fanów tego gatunku literatury. Autorka po mistrzowsku prowadzi narrację, odkrywa kolejne zakamarki umysłu bohaterki, budzi coraz większą ciekawość, nie dając szans na odgadnięcie finału. „Wciągający, zaskakujący, mocny! Na taki polski thriller czekali czytelnicy” – „Newsweek Polska”

Nika Wermer, właścicielka niewielkiego pensjonatu w Gdyni, wierzy, że była świadkiem morderstwa. Kobieta natychmiast dzwoni po policję. Jednak wezwany na miejsce funkcjonariusz kwestionuje jej zeznania. Wskazany przez nią pokój wygląda na niezamieszkany, zniknęło również nagranie z monitoringu. Widząc brak zainteresowania ze strony policji, Nika sama postanawia dotrzeć do prawdy. Kim była tajemnicza dziewczyna? Kto ją zabił? Czy mordercą jest ktoś, kogo zna?
Czy Nika Wermer była świadkiem zabójstwa, czy to zamroczony psychotropami i alkoholem umysł spłatał jej makabrycznego figla? Fani B.A. Paris, Alexa Michaelidesa czy A.J. Finna odnajdą w tej powieści wszystko to, co w thrillerach psychologicznych cenią najbardziej.

Bliżej, niż myślisz - audiobook od Ewa Przydryga możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Żeby książkę się dobrze słuchało, to musi zaistnieć korelacja ciekawej treści i lektora, który przyjemnie dla ucha zinterpretuje czytaną treść. W przypadku audiobooka Bliżej niż myślisz Ewy Przydrygi, gdzie w rolę czytającej wcieliła się Wiktoria Wolańska, ten zabieg udał się całkiem dobrze.

Zarys fabuły jest dosyć schematyczny. Jest ona, czyli Nika Wermer, która odcięła się od swojej przeszłości, a jej nowe życie nie jest pasmem sukcesów i szczęścia. Prowadzi niewielki pensjonat w Gdyni. Nie jest to popularne miejsce, ba! wręcz kameralne. Powieść rozpoczyna się mocnym uderzeniem. Nika jest przekonana, że jest świadkiem morderstwa jednego z gości. Wezwany na miejsce zdarzenia policjant nie widzi podstaw, żeby jej wierzyć. Kobieta przekonana o swoich racjach postanawia na własną rękę poznać prawdę.

Bliżej niż myślisz ma niezły początek, który poprzez różne perypetie głównej bohaterki doprowadza do zaskakującego zakończenia. Wszystko się tu zgadza, wszystko jest na miejscu, dlatego uważam, że to jest całkiem dobry thriller psychologiczny.

Nikę poznajemy w momencie, kiedy nie do końca wyszła na prostą i nie tak dobrze poradziła sobie z własnymi demonami. Świadczy o tym nadużywanie alkoholu i psychotropów, które nie są świadectwem dobrej kondycji psychicznej. Liczne flashbacki i nawiązanie do przeszłości pozwalają ją lepiej poznać. Autorka opisuje jej życiowe doświadczenia oraz wszystko to, co ukształtowało Nikę jako kobietę. No właśnie, czy wszystko? Myślę, że można by było jeszcze pogłębić wątek osobisty Niki, kładąc większy nacisk na przeszłość.

Bliżej niż myślisz słucha się bardzo dobrze. Skupia uwagę, angażuje i zaskakuje. Przewidywalne zakończenie bardzo osłabiłoby ocenę tej powieści. Autorka potrafiła wywieźć mnie w pole, co uważam za duży plus. Nie przypinam tej książce metki thrillera, bo według mnie atmosfery grozy i niesamowitości nie jest tutaj wiele. W mojej ocenie to powieść obyczajowo-psychologiczna z elementami thrillera.

Ocena: 4+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć