ebook Śpiew bezimiennych dusz
4.42 / 5.00 (liczba ocen: 84)

Śpiew bezimiennych dusz
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 13.95
23.81 złpremium: 14.29 zł Lub 14.29 zł
-19% 19.05 zł Lub 17.15 zł
22.63 zł Lub 20.37 zł
23.81 zł
13.95 zł
19.05 zł
19.24 zł
19.76 zł
20.00 zł
20.24 zł
23.81 zł
Inne proponowane

Ciąg dalszy burzliwych losów Błażeja, Neli, Mateusza, Szymona i Nadii na tle ważnych wydarzeń z dziejów Polski i świata.

Nadchodzi burzliwy koniec lat sześćdziesiątych. Wybucha wojna sześciodniowa, której następstwa odczuwalne są nawet w Polsce. W Paryżu młodzież wychodzi na ulice, podobne wydarzenia mają miejsce w kraju, a ich tragicznym finałem staje się Grudzień’70. Bohaterowie zmagają się z osobistymi problemami, dokonują trudnych wyborów i próbują naprawiać swoje życie. Targani są dylematami, silnymi emocjami i wyrzutami sumienia.

Jednak gdy stają twarzą w twarz ze sprawami ostatecznymi, nic już nie ma znaczenia, a wzajemne animozje przestają się liczyć.

Śpiew bezimiennych dusz od Joanna Jax możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Joanna Jax to czarodziejka i mistrzyni słowa. Nikt tak jak Pani Joanna nie potrafi ukazać bolesnej prawdy historycznej w sposób wręcz poetycki. Ja osobiście jestem zakochana w jej twórczości i jeszcze się nie zdarzyło żebym nie przeczytała książki, która wyszła spod jej pióra.

Śpiew bezimiennych dusz to trzecia część Prawdy zapisanej w popiołach. Czy ostatnia? Wszystkie znaki na niebie pokazują, że tak, ale może autorka ulituje się nad biednymi żuczkami - czytelnikami i dopisze kolejną część. Tego niestety nie wiem, ale wiem doskonale, że będę tęsknić z bohaterami powieści jak za najlepszymi przyjaciółmi.

Ciąg dalszy burzliwych losów Błażeja, Neli, Mateusza, Szymona i Nadii na tle ważnych wydarzeń z dziejów Polski i świata.
Nadchodzi burzliwy koniec lat sześćdziesiątych. Wybucha wojna sześciodniowa, której następstwa odczuwalne są nawet w Polsce. W Paryżu młodzież wychodzi na ulicę, podobne wydarzenia mają miejsce w kraju, a ich tragicznym finałem staje się Grudzień 70. Bohaterowie zmagają się z osobistymi problemami, dokonują trudnych wyborów i próbują naprawić swoje życie. Targani są dylematami, silnymi emocjami i wyrzutami sumienia. Jednak gdy staja twarzą w twarz ze sprawami ostatecznymi, nic już nie ma znaczenia, a wzajemne animozje przestają się liczyć.


Dużo się dzieje u naszych bohaterów, nie daje im spokoju Pani Joanna. Błażej, które całe swoje życie kochał Gabrysię niestety rozwodzi się z nią, bo kobieta nie potrafi wybaczyć mu zdrady. Ale czy prawdziwa miłość kończy się na sali sądowej? Ich synowie to już dorośli mężczyźni, którzy powoli dokonują swoich życiowych wyborów? Czy dobrych? Szymon odbudowuje swój związek z Zosią. Nelkę nosi po świecie, ale gdzie się nie pojawi tam dzieje się coś złego. Kocha Dawida, ale czy dane będzie im być razem. Nadia jeździ po świecie, pisze reportaże i jest szczęśliwa u boku Kuby. Do czasu aż... no właśnie sięgnijcie koniecznie po cała serię Prawdy zapisanej w popiołach i jestem przekonana, że pokochacie tak jak ja twórczość autorki całym sercem.
Pani Joanna sprawia, że każdą jej książkę chciałabym przeczytać jak najszybciej, ale z drugiej strony odczuwam ogromny żal kiedy patrzę na ubywające strony. Za każdym razem czuję się rozdarta.
Autorka porywa nas dosłownie w świat stworzonych przez nią bohaterów. Czytając mamy wrażenie, że żyjemy ich życiem i uczestniczymy w nim.

Ta książka zawiera w sobie cały wachlarz emocji: jest uśmiech i łzy, złość miesza się z wściekłością. A już czarna owca powieści... od samego początku miałam ochotę udusić go gołymi rękami i niestety miałam rację. To co zrobił, z miejsca zasługuje na stryczek. To szuja, kanalia i obrzydliwiec w jednym. Prawda jest jednak taka, że tacy jak on zawsze spadają na cztery łapy.

Książki Pani Joanny powinny być obowiązkową lekturą dla każdego, a już młodzież to powinna mieć w konanie lektur szkolnych.
Autorka zabrała nas w przecudną i wartościową podróż historyczną, z której nie ma ochoty się wracać.
Jedyny pocieszeniem jest dla mnie fakt, że już na dniach ukaże się kolejna książka Pani Joanny, a w październiku Córka fałszerza.

Ocena: 6/6
©Biblioteczka u Rudej
Śpiew bezimiennych dusz to trzecia, ostatnia część ukazująca historię Błażeja, Mateusza, Neli, Szymona i Nadii. Bohaterowie muszą stawić czoła rzeczywistości lat sześćdziesiątych. Po wybuchu wojny sześcioletniej zmuszeni są zmierzyć się z osobistymi problemami, a podejmowane decyzje, będą pełne dylematów. Czasy, w których przyszło im żyć, nie są łatwe, a ich sumienia wystawiane są na wielką próbę. Jak poradzą sobie w takiej rzeczywistości? Czy ich wybory będą słuszne? Czy uda im się przekierować swoje życie na właściwe tory? Czy nadzieja na lepsze jutro, przetrwa próbę, przed którą staną bohaterowie powieści? Joanna Jax nakreśliła historię wzruszającą, przepełnioną emocjonalnymi rozważaniami, które nam czytelnikom dadzą możliwość podjęcia przemyśleń na temat własnych wyborów.

Trzecia część trylogii Prawda zapisana w popiołach tak bardzo realnie ukazuje nam losy bohaterów, że sami mamy wrażenie jak byśmy żyli ich życiem, byli obok nich i wraz z nimi przeżywali życiowe rozterki. Autorka wyjątkowością stylu sprawiła, że nie jesteśmy tylko obserwatorami ich losów, lecz razem z nimi odczuwamy życiowe dylematy. Myślę, że każdy z nas znajdzie wśród bohaterów samego siebie. Ta książka, jak i cała trylogia porywa w inny świat. Świat choć odległy, to dzięki Autorce bliski naszemu sercu. Joanna Jax choć tłem swej powieści uczyniła wydarzenia z historii polski, to nie da się odnieść wrażenia, że możną ją przełożyć na świat dzisiejszy. Gdy sięgniecie po tę powieść, to pewne jest to, że nie zmrużycie oczu, dopóki nie poznacie dokąd los poprowadzi jej bohaterów. A lata 1967-1970 nie będą dla nich łaskawe. Zdecydowanie polecam Wam sięgnąć po najnowszą książkę Joanny Jax. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje. I tymi oto słowy na skrzydełku tej książki, tak ją opisuje: Śpiew bezimiennych dusz jest wołaniem tych, którym wojenna rzeczywistość zabrała najlepsze lata. Warto wsłuchać się w historię ludzi, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości końca lat sześćdziesiątych. Ostatnia część trylogii Prawda zapisana w popiołach to – jak przystało na twórczość Joanny Jax – mistrzowsko poprowadzona fabuła z historią w tle. To kolejna powieść, która zapisze się w kanonie polskiej literatury, po którą sięgać powinno każde pokolenie, by ocalić od zapomnienia historię ludzi walczących o swoją godność. Ta powieść to nie tylko książka, to przede wszystkim świadectwo heroizmu w walce o lepsze jutro. To pomnik ku pamięci tych, których życiowe losy były niczym „toczące się kamienie” po grząskiej drodze życiowej mapy. Niech ta historia będzie dla nas nauką, z której każdy wyciągnie lekcje, że warto schować wzajemne urazy w walce o dobro ogółu!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć