ebook Przez dziki Wschód
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 185)

Przez dziki Wschód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.32
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
23.24 zł
23.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Autor uczestniczył w wyprawie „Long Walk Plus Expedition” śladami polskiego oficera, Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w lutym 1942 roku uciekli z syberyjskiego łagru przez Mongolię, Tybet, Nepal. Podróżując pieszo, konno oraz rowerem trzej reporterzy przebyli trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki.

Wyprawa miała za cel przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na „nieludzką ziemię”, z których wielu pozostało tam na zawsze.  

 

Tomasz Grzywaczewski – łodzianin, z rozsądku absolwent prawa, a z pasji dziennikarz i podróżnik. Z Berberami w górach Atlas jadał kuskus z jednej miski, a na bezkresnych stepach zażywał mongolską tabakę. Rzecznik prasowy Explorers Festival, jednego z największych na świecie festiwali gór, przygody i sportów ekstremalnych. Stały współpracownik działów podróżniczych we „Wprost” oraz „Dzienniku. Gazecie Prawnej”. Wraz z Bartoszem Malinowskim i Filipem Drożdżem uczestniczył w wyprawie „Long Walk Plus Expedition”, śladami polskiego oficera, Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w lutym 1942 roku uciekli z syberyjskiego łagru przez Mongolię, Tybet, Nepal.

Przez dziki Wschód od Tomasz Grzywaczewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Mając naturę podróżnika, lubię też poczytać wszelakie relacje z wypraw. Różne się trafiają - przeważnie opisy dające garść wiedzy, czasem nic nie warte wypociny, a co jakiś czas perełki stworzone świetnym słowem i klimatem wypowiedzi. No, tak po prawdzie, to może nie jest aż taka perełka, ale książka jest bardzo dobrze napisana, można poczuć jak Syberia, Mongolia i Himalaje napierają na podróżników, którzy postanowili powtórzyć na poły legendarny przemarsz uciekinierów z łagru. I choć trwają spory co do osób które brały udział w pierwowzorze i czy w ogóle mógł on mieć miejsce, to autorom tej książki należy się wielkie uznanie za włożony trud i dowiedzenie, że jednak można. I drugi plus za świetny opis tego, co napotkali. Polecam!

Warto zerknąć