ebook Odzyskanie czasu
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 1013)

Odzyskanie czasu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.45
Audiobook - najniższa cena: 19.20
wciąż za drogo?
16.45 zł Lub 14.81 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
23.24 zł
23.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Powrót do świata wielkiego bestsellera SF! Wydane za zgodą Cixina Liu „Odzyskanie czasu” poszerza zdumiewające uniwersum wyczarowane przez trylogię „Wspomnienie o Przeszłości Ziemi”. Odkryj, dlaczego wszechświat jest „ciemnym lasem”, i dowiedz się, jak naprawdę wyglądają Trisolarianie.

Mózg Yun Tianminga został zamrożony i umieszczony w statku kosmicznym, który wystrzelono w kierunku floty trisolariańskiej. Plan był desperacki. Istniała tylko minimalna szansa na to, że obcy ożywią człowieka i że pewnego dnia Tianming zdoła przekazać na Ziemię cenne informacje.
Tak też zrobił. Ale wcześniej zdradził ludzkość.
Po tysiącach lat spędzonych na zesłaniu Tianming może wreszcie odkupić winę. Istota, zwana Duchem, werbuje go do pomocy w wojnie z wrogiem, który zagraża istnieniu całego wszechświata. Tianming podejmuje to wyzwanie, ale tym razem nie chce być jedynie pionkiem w grze... Odkupieniem za zdradę może być ocalenie ludzkości…

O „PROBLEMIE TRZECH CIAŁ” CIXINA LIU:
„Kamień milowy chińskiej fantastyki” – „New York Times”

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!” – Barack Obama

„Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii” – George R.R. Martin

„Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca” – „SFX”

„Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów” – David Brin

Odzyskanie czasu od Baoshu możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Osobiście uważam, że to całkiem przyjemny fanfik, będący naprawdę niezłym uzupełnieniem trylogii Cixina Liu. Było tam sporo wątków, którym można było „nadać nowe życie", a historia Tiamminga zdecydowanie była jednym z nich. Uważam też za niesamowicie miłe to, że Liu wykazał się taką życzliwością i pozwolił na to, aby owa książka została wydana. Co ciekawe, obecnie obaj autorzy się przyjaźnią i niejednokrotnie widują się na różnych wydarzeniach związanych z całym uniwersum Wspomnienia o przeszłości Ziemi!

Cała recenzja na blogu: Odzyskanie czasu

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Od samego początku można zauważyć, że Odzyskanie czasu napisał wielki fan cyklu Wspomnienie o przeszłości Ziemi, który zna fabułę tej trylogii bardzo dobrze, a dyskutując na licznych forach, był w stanie rzucić światło na kwestie pominięte przez Liu Cixina. Książka rozpoczyna się od ukazania, co dokładnie przytrafiło się Yun Tianmingowi podczas pobytu u Trisolarian. Niektóre z przedstawianych szczegółów były już mi wcześniej znane, ale wiele z nich było nowych, wymyślonych przez Baoshu. Dowiemy się np. jak naprawdę wyglądają Trisolarianie, co wyjaśni wiele ich zachowań, których byliśmy świadkiem w trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Pomimo że nie pamiętam aż tak dobrze wszystkich szczegółów, to nie rzuciła mi się w oczy żadna nieścisłość, czemu zresztą trudno się dziwić, skoro Liu Cixin zgodził się na oficjalne wydanie tej powieści. Sama zaś książka jest dobrze napisana, potrafi zaciekawić, skłania do przemyśleń, a wiele z pomysłów Baoshu jest niezwykle interesujących.

W drugiej połowie, książka ma jednak zdecydowanie inny charakter, skrajnie różny od powieści Liu Cixina. Jest to bardziej połączenie fantasy z science fiction niż hard science fiction, jak to miało miejsce w trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Również w drugiej połowie Baoshu dopowiada pewne kwestie, które nie były wyjaśnione przez Liu Cixina. Jednak w moim odczuciu autor troszkę za bardzo dał się ponieść fantazji, przez co do wątku z Duchem mam dość mieszane uczucia. Część pomysłów przypadła mi do gustu, inne nieco mniej, ponieważ były za bardzo fantastyczne, a za mało rzeczowe i naukowe, do czego przyzwyczaiła mnie trylogia Liu Cixina. Niemniej jednak zakończenie Odzyskanie czasu jest oryginalne i bardzo mocno spaja książkę Baoshu z trylogią Wspomnienie o przeszłości Ziemi i stanowi jej alternatywne zakończenie.

Odzyskanie czasu Baoshu jest oficjalnym fanfikiem do trylogii Wspomnienie o przeszłości Ziemi Liu Cixina. To dobrze i ciekawie napisana powieść, która dopowiada niektóre kwestie w pierwszej połowie, a w drugiej przedstawia oryginalne wizje i stanowi alternatywne zakończenie dla cyklu zapoczątkowanego przez Problem trzech ciał.

Ocena: 4/6
©Świat fantasy
Jak wyglądają Trisolarianie?

Baoshu czyli „Boskie Drzewo” to pseudonim literacki Li Juna. Opublikował on dotąd cztery powieści i dwa zbiory opowiadań. Odzyskane czasu poszerza zdumiewające uniwersum wyczarowane przez trylogię „Wspomnienie o przyszłości ziemi”. Dzięki tej książce dowiemy się dlaczego wszechświat jest „ciemnym lasem” i jak naprawdę wyglądają Trisolarianie? To niezwykła kontynuacja dzieła Cixina Liu. Tutaj nasza wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach, a przedstawiony świat jest tak daleki od tego współczesnego. Warto zadać sobie pytanie, czy tam gdzieś we wszechświecie istnieje świat wykreowany przez Baoshu? A jeśli tak, to czy chcielibyśmy w nim zamieszkać? A warto przyznać, że kusi on swoją niezwykłością. Na kartach tej książki, możemy do niego wyruszyć. Lecz warto pamiętać, że po jej odłożeniu, ciężko będzie nam powrócić do otaczającej nas rzeczywistości. Bez wątpienia Li Jun wyznaczył sobie ogromne wyzwanie, kontynuując dzieło bestsellerowego Problemu trzech ciał, pierwszej trylogii Wspomnienie o przyszłości ziemi. Czy podołał? Warto to sprawdzić i przekonać się samemu. Myślę, że miłośnicy fantastyki, w tej książce odnajdą to wszystko, co fascynuje i porywa w tym gatunku literackim.

Świat, który stworzył Baoshu, porywa i pozwala nam oderwać się od codzienności. W Odzyskanie czasu spotykamy Yuna Tianminga, który został zamrożony i umieszczony w statku kosmicznym, wystrzelonym w kierunku floty trisolariańskiej. Czy obcym uda się ożywić człowieka, by ten mógł przekazać cenne informacje mieszkańcom naszej planety? Czy tym samym zdoła odkupić swoją winę za zdradę ludzkości? Czy ludzkość zdoła mu wybaczyć? A dla Was pozostawiam pytanie, czy Li Jun, fan twórczości Cixina Liu zdołał udźwignąć poziom fantastyki swojego idola? Myślę, że to, co najważniejsze, to fakt, iż Baoshu dzięki swej książce przypomniał miłośnikom gatunku Jego twórczość. Odzyskanie czasu to nie tylko ciekawa koncepcja, lecz przede wszystkim wyjątkowe spędzenie czasu z książką, którą polecam Waszej uwadze. Myślę, że ta książka, dla Baoshu jest również pomnikiem ku czci Cixina Liu.'

Ocena: 5/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć