ebook Deszcz
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 413)

Deszcz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
-18% 29.90 zł
31.36 zł Lub 28.22 zł
31.34 zł
31.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Tom 5. głośnego „Cyklu Meteo”. Po „Mrozie”, „Upale”, „Wietrze” i „Mgle” nadszedł czas na „Deszcz”. Air Force One ląduje na Okęciu. Prezydent USA przybywa do Warszawy, by podpisać traktat zmieniający geostrategiczną sytuację Polski. Wszystko jest przygotowane do zawarcia umów. Rozpoczyna się jednak pewna nieprzewidywalna w skutkach aukcja…

Air Force One ląduje na Okęciu. Prezydent Stanów Zjednoczonych przybywa do Warszawy, by podpisać traktat zmieniający geostrategiczną sytuację Polski.
W tym samym czasie obie Pierwsze Damy biorą udział w aukcji charytatywnej. Obrazy wybitnej malarki licytują przedstawiciele saudyjskiej rodziny królewskiej, ośmiu biznesmenów z pierwszej pięćdziesiątki najbogatszych ludzi świata oraz Ellaiah, amerykańska gwiazda muzyki pop.
Podinspektor Jakub Tyszkiewicz stoi na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Jego zadaniem jest zabezpieczenie galerii i ochrona gości.
W Pałacu Prezydenckim zapadają ostatnie ustalenia.
Wszystko jest przygotowane do podpisania umów.
Rozpoczyna się aukcja…

Deszcz od Marcin Ciszewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wspólną cechą książek z cyklu Meteo Marcina Ciszewskiego są niespotykane zjawiska pogodowe. I trudno się zdecydować, czy to one są tłem dla sensacyjnych wydarzeń, z którymi borykają się Jakub Tyszkiewicz i Stanisław Krzeptowski, czy te wydarzenia są tłem dla ekstremalnej pogody.

W Deszczu nie pada, tutaj leje, leje jak z cebra. W stopniu niewyobrażalnym. Woda zalewa ulice, budynki, place, całe dzielnice Warszawy. Uniemożliwia przemieszczanie, funkcjonowanie, życie.

I w tym kataklizmie pogodowym do Warszawy przybywa prezydent Stanów Zjednoczonych. Air Force One, Bestia, kawalkady pojazdów, zamknięte ulice.

A cały czas niesamowicie leje.

Właśnie zmienił się rząd, nowi ministrowie, nowe miotły zamiatają stanowiska. Władza uderza do głowy.

A deszcz leje, leje, zalewa…

Prezydenci mają podpisać kontrakt wojskowo – ekonomiczny warty niewyobrażalne pieniądze, ich małżonki mają uczestniczyć w charytatywnej aukcji obrazów Heleny Berezowiec, żony Tyszkiewicza, który z ramienia Biura Zwalczania Terroryzmu imprezę tę ochrania. Aukcja bardzo elitarna, kilkanaście starannie wybranych osób, kilku niewyobrażalnie bogatych Saudyjczyków, bardzo znana piosenkarka – celebrytka.

Pada, leje, samochody ledwo się przemieszczają, parasole nie pomagają, kanalizacja nie daje rady.

Warszawę zalewa.

I gdy prezydenci ściskają sobie dłonie, a prezydentowe raczą drinkiem po owocnej aukcji, w galerii gaśnie światło, wybuchają hukowe granaty, znikąd pojawiają się terroryści.

Służby stają w pogotowiu.

A deszcz leje. W Warszawie wszystko poniżej skarpy zalane, góra też niknie pod wodą.

Pęd akcji nie pozwala odłożyć książki, emocje powodują zaciśnięcie dłoni na czytniku, do wyciśnięcia soków.

Emocje głównych bohaterów szaleją w głowie, na plecach czujesz krople wody!

Początkowo obawiałam się, że bez odświeżenia przynajmniej Mgły nie zorientuję się w wydarzeniach, ale nie ma takiego problemu. Z jednej strony nie nadążałam ocierać się z wody, z drugiej w pamięci otwierały się przydatne wspomnienia.

Deszcz zamyka cykl Meteo definitywnie. Historie zostały opowiedziane, wątki domknięte (no może w jednym poczułam mały niedosyt, ale…), muszę przyznać to jeden z moich ulubionych cykli sensacyjnych. Zawsze nieszablonowe pomysły, wartka akcja z niesamowitymi twistami i niezwykle sugestywnie opisane kataklizmy. Bohaterowie budzący sympatię i czarne charaktery, którym czytelnik osobiście chętnie zrobiłby krzywdę.

Tym razem wylewnie (ulewnie) polecam!

Cały cykl i Deszcz na jego ukoronowanie!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć